Spreje do nosa - Na zvlhčenie

(19 produktov)

Tu ponúkame hlavne nosové spreje obsahujúce morskú či minerálnu vodu. Rozlišujú sa podľa toho, či obsahujú izotonický (fyziologický) roztok morskej vody (rovnaká koncentrácia soli ako majú bunky ľudského tela), alebo hypertonický roztok (vyššia …

 Zobraziť viac

Tu ponúkame hlavne nosové spreje obsahujúce morskú či minerálnu vodu. Rozlišujú sa podľa toho, či obsahujú izotonický (fyziologický) roztok morskej vody (rovnaká koncentrácia soli ako majú bunky ľudského tela), alebo hypertonický roztok (vyššia koncentrácia soli než majú ľudské bunky). Prvý variant sa používa na bežnú hygienu nosa, variant druhý uvoľňuje upchatý nos (fyzikálnym mechanizmom - na základe osmózy). Tieto prípravky sa môžu používať i dlhodobo, bez rizika poškodenia nosnej sliznice a vzniku závislosti. V ponuke máme aj prostriedky na suchú nosovú sliznicu, napr. GeloSitin.

V našej ponuke nájdete tiež voľne predajné lieky na nádchu

Sprej do nosa

Ste náchylní na nádchu a prechladnutie a otravuje vás neustále posmrkávanie? Majte vždy po ruke nosový sprej. Môžete ho použiť na vyčistenie a zvlhčenie vysušenej nosovej sliznice, znížiť opuch nosa alebo k uvoľneniu hlienu v nose. Fungujú rýchlo, do 5–10 minút uvoľnia upchatý nos a môžete sa zase voľne nadýchnuť. Dbajte však na to, že spreje na nádchu sa odporúčajú používať najdlhšie týždeň. Spreje do nosa najčastejšie obsahujú esenciálne oleje z mäty, vďaka ktorým môžete po pár minútach voľne dýchať. Pri nádche sa nám zle dýcha, bolí nás hlava a niekedy nám nechutí ani jedlo. Ak nádcha po 7 dňoch neustúpi, vyhľadajte lekára.

Morská voda v spreji do nosa

Je prírodným pomocníkom pri liečbe nádchy. Preto je vhodným prostriedkom i pre tehotné a dojčiace ženy. Obsahujú minerálne látky, ktoré sliznicu v nose zvlhčujú a zároveň regenerujú. Váš nos tak zostane bez nečistôt, soľ vás zbaví zachytených mikroorganizmov. Sú veľmi obľúbené a šetrné k telu.

Sprej do nosa pre deti

Zakúpiť môžete aj špeciálne spreje pre deti. Uľahčia vylučovanie hlienu a zmiernia opuchy sliznice nosa. Ich zloženie je jemnejšie, aby detskú sliznicu tak nedráždili a dieťaťu uľahčili priebeh ochorenia.

Sprej do nosa na alergiu

Ak trpíte alergiou na pele, prach alebo zvieraciu srsť, nosový sprej by mal byť súčasťou vašej povinnej výbavy. Predovšetkým s príchodom jari sa to alergénmi všade hemží a u citlivejších ľudí nastáva obdobie kýchania a smrkaní. Majte vždy po ruke rýchlu pomoc v podobe spreja do nosa, ktorý zmierni opuch sliznice a vyčistí ju od všetkých alergénov. Tento typ spreja je možné používať dlhodobo, nemusíte sa preto báť návyku. Dýchajte voľne v každom ročnom období.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Sterimar, Delmar a Otrivin. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Nollix sprej na suchú sliznicu nosa 10 ml.

Product image

Sterimar nosová hygiena nosový mikrosprej s obsahom morskej vody 100 ml

STÉRIMAR®

Môžete mať už dnes

Dr. Müller Pharma PantheNose nosný sprej s horčíkom pri alergickej nádche 20 ml

Prevence příznaků alergické rýmy.

Môžete mať už dnes
Product image

Sterimar Baby Nosový mikrosprej s obsahom morskej vody, 50 ml

Fyziologický izotonický mikrosprej morskej vody (100 % prírodný, bez konzervačných látok) pre deti od 0 do 3 rokov veku. Má špeciálny bezpečnostný aplikátor, ktorý umožňuje veľmi jemnú aplikáciu prírodnej morskej vody. Pomáha šetrne vyčistiť detský nos aj u detí, ktoré ešte nevedia fúkať z nosa.

Môžete mať už dnes
Product image

Delmar Panthenol nosový sprej 50 ml

Izotonický roztok morskej vody s pantenolom vo forme nosového spreja. Prípravok je určený na neagresívne čistenie, zvlhčenie a regeneráciu nosovej sliznice a sliznice prínosových dutín. Je obohatený o pantenol (20 mg/ml).

Môžete mať už dnes
Product image

Sinulan forte express nosový sprej 15 ml

Na liečbu nádchy a ochorenie nosových dutín.

Môžete mať už dnes

Sterimar nosová hygiena nosový mikrosprej s obsahom morskej vody 50 ml

Prípravok je určený na dennú hygienu nosa. Uľahčuje čistenie nosových dutín.

Môžete mať už dnes
9,19 €
7,06 €
Product image

Dr.Weiss Stopnádcha - bylinný nosový spray 30 ml

Nosový spray vyrábaný podľa pôvodnej švajčiarskej receptúry. Obsahuje kombináciu 10 štandardizovaných bylinných extraktov - HERBALMEDIC ™, kyselinu hyalurónovú a extrakt Boswellia serrata

Môžete mať už dnes

Dr. Müller Pharma PantheNose nosný sprej s aloe vera 20 ml

Panthenose nosový sprej s panthenolom jemne čistí nosnú dutinu, znižuje tvorbu hlienov pri nádche a uľahčuje tak dýchanie. Nosovú sliznicu pritom nevysušuje.

Môžete mať už dnes

Physiomer Baby Nosový sprej 115 ml

Vďaka obsahu 100 % neriedenej morskej vody rýchlo uvoľňuje zapchatý nos pri nádche a nachladnutí. Prečistí a zvlhčí sliznicu nosa. Pomáha predchádzať nosovým infekciám a ich šíreniu do uší a dýchacích ciest. Detský sprej vhodný pre deti už od narodenia.

Môžete mať už dnes
Product image

GeloSitin Starostlivosť o nos nosový olej 15 ml

Používa sa na fyzikálnu liečbu a zvlhčenie suchej alebo poškodenej nosovej sliznice, napr. pri pôsobení suchého vzduchu (klimatizácia, kúrenie), pri nadmernom používaní dekongescenčných sprejov alebo v prípade suchej nádchy.

Môžete mať už dnes
Product image

Delmar Sensitive nosový sprej s Aloe Vera 50 ml

Izotonický roztok morskej vody s Aloe Vera vo forme nosového spreja.

Môžete mať už dnes

Physiomer Kids Nosový sprej, 115 ml

Physiomer Kids je 100 % prírodný izotonický nosový sprej, ktorý čistí detský nos, pomáha prechádzať cez nosné priechody a poskytuje pohodlie a pohodu pri dýchaní. Účinne pomáha pri nachladnutí a zápaloch nosohltanu. Čistí, zvlhčuje a regeneruje nosovú sliznicu. Účinne odstraňuje prebytočný hlien, oplachový prach, patogény (vírusy a baktérie) a alergény. Zabraňuje výskytu komplikácií s ORL. Jemná pomoc s prechladnutím a prechladnutím

Môžete mať už dnes
Product image

Aspecton nosový sprej s obsahom silíc a dexpantenolu 20 ml

Nosový sprej sa používa ako podpora pri liečbe nádchy a upchatom nose.

Môžete mať už dnes
Product image

Nosko OIL nosový sprej 10 ml

Prírodný nosový sprej na báze sezamového oleja, ktorý zvlhčuje a zjemňuje nosové priechody, znižuje svrbenie a predchádza vzniku suchých hlienov. Zvlhčuje suchý nos. Tradične používaný na nosovú mukózu. Pomáha lubrikovať a zjemňovať nosovú dutinu. Znižuje škodlivý efekt voľných radikálov. Vo vzťahu k poškodeniu nazálneho tkaniva má aj preventívny účinok.

Môžete mať už dnes
Product image

Nollix sprej na suchú sliznicu nosa 10 ml

NOLLIX je nosový sprej, ktorý poskytuje úľavu pri suchosti nosnej sliznice rôzneho pôvodu. NOLLIX sa rozptyľuje vo forme jemnej „hmly“. Vďaka tomu presne a rovnomerne zvlhčuje a zvláčňuje sliznicu nosa a upokojuje podráždenie.

Môžete mať už dnes
Product image

Energy Grepofit nosol aqua 20 ml

Nosový sprej s antimikrobiálnymi a protizápalovými účinkami. Pomáha zbaviť sa nádchy a upchatého nosa, uľaviť od nepríjemných prejavov nádchy a zlepšiť dýchanie.

Môžete mať už dnes
Product image

Nisita nosný sprej 10 x 20 ml

Nisita nosový sprej pomáha pri upchatom nose, čistí a zvlhčuje nosnú sliznicu, uvoľňuje chrasty a zaschnutý hlien, pomáha odplaviť alergény.

Môžete mať už zajtra
Product image

Rinogermina balík 1+2 nosový sprej biologická bariéra 3 x 10 ml

Prvé probiotikum do nosa je novinka v liečbe a prevencii zápalov stredného ucha, prínosových dutín, nosohltana a mandlí.

Môžete mať už zajtra
Product image

Nasaleze Allergy 800mg nosový práškový sprej 200 dávek 200 ks

Nasaleze je prírodný práškový sprej do nosa s obsahom mäty. Je klinicky overený.

Môžete mať už zajtra

Pozrite sa na produkty z kategórie Spreje do nosa zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Spreje do nosa zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Spreje do nosa sme pre vás poskladali od najkvalitnejších produktov.