Pekanové orechy (2 produktov)

Strom, na ktorom pekany rastú sa volá orechovec pekanový a jeho veľkosť je najväčším dôvodom, prečo ho ľudia bežne nepestujú na svojich záhradách. Môže dosiahnuť výšku až 50 m a šírku až 20 m. A to už je poriadny obor. Je blízko príbuzný orechu …

Zobraziť viac

Strom, na ktorom pekany rastú sa volá orechovec pekanový a jeho veľkosť je najväčším dôvodom, prečo ho ľudia bežne nepestujú na svojich záhradách. Môže dosiahnuť výšku až 50 m a šírku až 20 m. A to už je poriadny obor. Je blízko príbuzný orechu kráľovskému, ktorý nám dáva vlašské orechy. Pekanový orech je oproti vlašiakom sladší a má maslovejšiu chuť.

Čo pekany obsahujú?

  • 70% tvorí tuk, ktorý obsahuje predovšetkým nenasýtené mastné kyseliny, vrátane omega 3
  • 10% tvoria bielkoviny
  • 10% tvorí vláknina, ktorá je potrebná pre naše trávenie
  • Zvyšok je poskladaný z vitamínov a minerálov (A, B1, B5, B9, draslík, vápnik, železo, horčík, fosfor, mangán aj zinok).

Pekanové orechy a ich účinky na zdravie

Vďaka už spomínanej vláknine, ktorú pekanové orechy obsahujú, pôsobia pozitívne na dobré trávenie a správnu činnosť čriev. Neobsahujú žiadny cholesterol a podporujú zdravie a výživu mozgu. Hoci sú to vôbec najtučnejšie orechy, sú vhodné ako súčasť redukčných diét. Dokážu rýchlo zasýtiť a zrýchľujú metabolizmus. Vysoký obsah horčíka zároveň úspešne bojuje proti zápalom.

Ako skladovať pekany?

Spôsob skladovania je v podstate rovnaký ako pri vlašských orechoch. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako ich uskladniť, aby vydržali dlho krásne čerstvé. Zoradili sme ich podľa trvanlivosti.

  • v chladničke (vydržia až 4 mesiace)
  • zamrazenie (približne rok)
  • zavarenie nasucho (niekoľko rokov)

Zákazníci si obľúbili značky Snäksy. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Snäksy Pekanové orechy 250 g.

Pekanové orechy - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Pekanové orechy ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Pekanové orechy na 94 %
Recenzia produktu: Snäksy BIO Zmes orechov 300 g
5 / 3x
Kvalita
Recenzia produktu: Pekanové orechy 200 g
5 / 1x
Dobrá chuť
Recenzia produktu: Allnature Pekanové orechy 500 g
4.4 / 5x
Sháněla jsem alternativu k vlašským ořechů a narazila jsem právě na pekanové ořechy. Oproti vlašským ořechům jsou pekanové oříšky sladší až jemně karamelové. Na pečení jsou momentálně u mě na prvním místě.
Recenzia produktu: Allnature Pekanové orechy 1000 g
4.4 / 5x
Chutné oriešky

Produkty z kategórie Pekanové orechy sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. V kategórii Pekanové orechy nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov. Tie najpredávanejších kúsky v kategórii Pekanové orechy nájdete medzi prvými.