Doplnky stravy na pečeň a žlčník - Vegan (13 produktov)

Čo by sme robili bez pečene? Úloha tohto orgánu je v našom tele nenahraditeľná. Pečeň má na starosti filtráciu krvi po trávení, detoxikáciu a aj metabolizovať tuky a lieky.  Ďalšou jej funkciou je tvorba žlče, ktorá je nevyhnutná hlavne pri trávení …

 Zobraziť viac

Čo by sme robili bez pečene? Úloha tohto orgánu je v našom tele nenahraditeľná. Pečeň má na starosti filtráciu krvi po trávení, detoxikáciu a aj metabolizovať tuky a lieky.  Ďalšou jej funkciou je tvorba žlče, ktorá je nevyhnutná hlavne pri trávení mastných a ťažkých jedál.

Žlčník súvisí práve s tvorbou žlče v pečeni. Je to malý orgán v tvare hrušky, ktorý sa nachádza pod pečeňou a slúži práve na uskladnenie vytvorenej žlče.

Ochorenia pečene a žlčníka

Ochorenie pečene môže byť dedičné (genetické), alebo môžu byť tiež spôsobené rôznymi faktormi, ktoré pečeň poškodzujú, ako sú vírusy, konzumácia alkoholu a obezita. Podmienky, ktoré poškodzujú pečeň, môžu časom viesť k zjazveniu (cirhóze), čo môže viesť k zlyhaniu pečene, čo je život ohrozujúci stav. Včasná liečba však môže dať pečeni čas na vyliečenie. Pri závažnejších problémoch s pečeňou je nutné lekárske vyšetrenie a nasadenie správnej liečby.

Prevencia ochorení pečene a žlčníka

Najlepšou prevenciou pred poškodením pečene je zdravý životný štýl. Zdravá strava, obmedzenie alkoholu a udržiavanie hmotnosti napomáhajú udržiavať zdravú pečeň. Dokázaný pozitívny vplyv na pečeň majú aj viaceré prírodné látky. Ich pozitívny efekt na zdravie pečene je založený hlavne na antioxidačnom účinku daných látok. Antioxidanty chránia naše bunky pred oxidačným poškodením. Pečeň je jeden z orgánov, ktorý je kvôli svojej funkcií najviac vystavený voľným radikálom a rôznym toxínom. Antioxidanty teda chránia pečeňové bunky pred poškodením.

Ktoré látky pozitívne vplývajú na pečeň?

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) – pestrec je rastlina vzhľadovo veľmi podobná bodliaku. Jej semená obsahujú látku s názvom silymarín, ktorý je asi najviac používanou látkou v doplnkoch stravy podporujúcich fuknciu a regeneráciu pečene. Silymarín je zmes flavonoidových komplexov s protizápalovými a detoxikačnými účinkami.

Kurkumín – látka, ktorá dodáva kurkume žiarivo žltú farbu, má okrem iného silné antioxidačné účinky. Vďaka ním bráni poškodeniu pečene rôznymi toxínmi.

Glutatión - antioxidant, ktorý sú schopné bunky produkovať aj samé z troch aminokyselín: glutamínu glycínu a cysteínu. Jeho hladina však klesá s vekom a aj kvôli nepriaznivým faktorom z prostredia. Znižuje poškodenie buniek pri alkoholickom a nealkoholickom tukovom ochorení pečene.

Chlorella - je sladkovodná jednobunková riasa, ktorá obsahuje viaceré aktívne látky, napr. bielkoviny, vitamín B12, vitamín C, železo, omega3, a antioxidanty. Práve vysoký obsah antioxidantov je prospešný pre zdravie pečene.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady Speed 8, Naturland a Advance. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Webber Naturals Koenzým Q10 60 mg 60 kapsúl.

Doplnky stravy na pečeň a žlčník - Vegan - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Doplnky stravy na pečeň a žlčník - Vegan ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Doplnky stravy na pečeň a žlčník - Vegan na 96 %
Recenzia produktu: Advance DetoxActive prírodná detoxikácia 120 kapsúl
5 / 8x
Spokojenost
Recenzia produktu: Liftea Pre pečeň a obličky forte 30 kapsúl
5 / 1x
používam pravidelne, super
Recenzia produktu: Movit Energy Mega Detox Ostropestrec + Kurkumín Forte 60 kapsúl
5 / 10x
Užívam len niekoľko dní
Recenzia produktu: Webber Naturals B Komplex 50 mg cps 60+20 zadarmo 80 ks
5 / 2x
Zatiaľ jediný B komplex u nás, ktorý obsahuje namiesto rizikovej kyseliny listovej vhodnejšiu formu - folát
Recenzia produktu: Himalaya Liv.52 120 tabliet
5 / 4x
Vynikajúce. užívala som 2x2 spolu s rakytnikovym olejom rok a pol. Cholesterol mi klesol pod 6.👍🏻
Recenzia produktu: Zerex Liverstart Balance 60 kapsúl
5 / 1x
skúšam očistu, zatial ok
Recenzia produktu: MedPharma Lecitín Forte 1325 mg 107 kapsúl
5 / 11x
Užívám opakovaně, spokojenost
Recenzia produktu: Generica Duo Detox herbal 30 tabliet
5 / 1x
Su perfektne.
Recenzia produktu: Lipovitan 210 tabliet
5 / 22x
Super
Recenzia produktu: Dimica Psyllium PLUS obohatená rozpustná vláknina, s laktobacilmi a bifidobaktériami 300 g
5 / 5x
Zhodnotiť účinnosť je pre laika nereálne. Ale produkt užívam dlhoročne a nemám žiadne negatívne poznatky z jeho používania. Verím ze je pre mňa prospešný.

Produkty z kategórie Pečeň a žlčník sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Pečeň a žlčník zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Pečeň a žlčník sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.