Opaľovacie krémy SPF 30 - Denná (42 produktov)

Opaľovacie prípravky s ochranným faktorom 30 (SPF 30) poskytujú vysokú ochranu proti slnečnému žiareniu. Sú určené predovšetkým pre osoby s citlivou pokožkou. To môžu byť deti a dospelí s pokožkou fototypu II a III.

Zobraziť viac

Opaľovacie prípravky s ochranným faktorom 30 (SPF 30) poskytujú vysokú ochranu proti slnečnému žiareniu. Sú určené predovšetkým pre osoby s citlivou pokožkou. To môžu byť deti a dospelí s pokožkou fototypu II a III.

Čo znamená fototyp pokožky?

Ľudskú pokožku podľa jej ciltivosti na slnečné žiarenie delíme do niekoľkých skupín (hovoríme o tzv. fototypoch). Prípravky s ochranným faktorom 30 by mali používať najmä ľudia, ktorých pokožka patrí k fototypu II a III (majú svetlejšiu pokožku, svetlé alebo svetlo hnedé vlasy – pozrite sa na detailnejší popis jednotlivých fototypov).

Vhodný je aj pre osoby s pokožkou patriacou k fototypu IV, pokiaľ potrebujú alebo chcú vyššiu ochranu (tieto osoby majú svetlo hnedú kožu a hnedé vlasy aj oči). Samozrejme sa nemožno spoliehať iba na tabuľku fototypov a pri výbere opaľovacieho prípravku je vždy nutné zhodnotiť momentálny zdravotný stav vašej kože.

Ako mám rozumieť UV faktoru?

UV faktor udáva, o koľko viac času môžeme stráviť vystavení slnečným lúčom (bez toho, aby sa naša koža spálila), oproti tomu koľko času by sme mohli na slnku stráviť nenamazaní.

Pre lepšie pochopenie uveďme príklad: Ak máme človeka s veľmi citlivou svetlou kožou, ktorý patrí k fototypu I, potom vieme, že na slnku sa môže bez použitia opaľovacích prípravkov zdržiavať približne 10 minút. Pokiaľ sa taký človek namaže opaľovacím krémom s ochranným faktorom 20, potom sa táto doba predĺži na 200 minút (vypočítané ako 10x20).

Ale pozor: Tento výpočet vznikol na základe laboratórnych výskumov. A nastoliť také podmienky aké sú v laboratóriu sa podarí len málokomu. Predovšetkým býva problém v množstve opaľovacieho krému, ktorý nanášame (spravidla používame menej ako by bolo vhodné). Preto je nutné vypočítané číslo ešte ponížiť a počítať iba so zhruba 60% z pôvodne vypočítanej doby, teda 120 minútami.

Ako delíme opaľovacie krémy podľa stupňa ochrany?

  • Nízka ochrana: SPF 6-10
  • Stredná ochrana: SPF 15-25
  • Vysoká ochrana: SPF 30-50
  • Veľmi vysoká ochrana: SPF 50 a viac

Všeobecne sa odporúča používať pre dospelých aspoň SPF 20 a pre väčšie deti aspoň SPF 30, pre veľmi malé deti najmenej SPF 50, ale dojčatá a batoľatá je lepšie slnku vôbec nevystavovať.

Na obale skúmajte nielen ochranný faktor, ale aj to, či opaľovací prostriedok poskytuje ochranu proti UVA i UVB žiareniu.

Musím sa ešte chrániť pred slnkom, keď použijem krém s ochranným faktorom 30 a viac?

Áno. Vždy by sme mali dodržiavať niekoľko základných zásad:

  • Vždy sa snažte vyhýbať priamym slnečným lúčom na poludnie (t.j. zhruba od 11 do 14 hodín)
  • Nezabúdajte na ochranu pier, aj na nich je citlivá pokožka
  • Snažte sa zdržiavať sa v tieni, ale aj tu sa chráňte krémom. Zvlášť u malých detí dajte pozor, aby aj kočík, v ktorom vonku spia, nestál na priamom slnku alebo aspoň bol z materiálu, ktorý UV žiarenie neprepustí.
  • Používajte ďalšie ochranné pomôcky – slnečné okuliare (aj pre malé deti), klobúk alebo čiapku, ochranné oblečenie (zvlášť pri vodných športoch).

Existujú aj prírodné prípravky s vysokým ochranným faktorom?

Áno, predávajú sa aj prírodné opaľovacie prostriedky s ochranným faktorom 30. Na rozdiel od bežných opaľovacích krémov, tieto prípravky fungujú vďaka tzv. fyzikálnym (minerálnym) filtrom. Pokiaľ si takýto krém nanesiete na pokožku, odrážate slnečné lúče ako zrkadlo – drobné čiastočky látok vytvoria na koži bielu vrstvu (niektoré skôr biele fľaky, pretože nie všetky idú dobre rozmazať) a práve táto vrstva potom slnečné lúče neprepustí a odráža. Oproti klasickým prípravkom s chemickým filtrom majú prírodné opaľovacie prípravky výhodu, že účinkujú ihneď po namazaní.

Aké značky opaľovacích prípravkov s SPF 30 sú najlepšie k moru?

Weleda je obľúbená značka detskej kozmetiky a vo svojej ponuke má aj prírodné mlieko na opaľovanie pre deti. Funguje na báze minerálnych filtrov (bez nanočastíc), takže sa nezľaknite bielej vrstvy.

Značku Piz Buin založil v roku 1975 študent chémie, ktorý si na rovnomennej hore bolestivo spálil tvár. Zrejme aj preto majú v sortimente prípravok určený na zvlášť citlivú pleť tváre, ktorý zároveň pomáha predchádzať alergii na slnko Piz Buin SPF30 Allergy Face.

Daylong je dlhodobo jednou z najpopulárnejších značiek v segmente opaľovacích prostriedkov. Táto švajčiarska značka si získala obľubu zákazníkov predovšetkým vlastnosťami svojich výrobkov – dobre sa roztierajú, nelepia, nezanechávajú stopy. Navyše, ponúka starostlivosť pre celú rodinu, vrátane prípravkov pre dojčatá. Odporúčame skúsiť Daylong baby SPF30 v praktickom menšom 50 ml balení.

Kvalitné opaľovacie krémy pre celú rodinu vyrába Bioderma. S vysokým ochranným faktorom odporúčame najmä Bioderma Photoderm Family Sprej SPF 30, predáva sa v praktickom spreji, vďaka ktorému sa ľahko nanáša aj na malých neposedníkov a veľké 400 ml balenie využijete predovšetkým na rodinnú dovolenku. Pre dospelých má Bioderma s týmto ochranným faktorom olej Bioderma Bronz Olej, ktorý sa vďaka praktickému nanášaniu a príjemnej ľahkej konzistencii stane čoskoro vaším najlepším plážovým priateľom.

V rodinnom balení zakúpite aj ochranné mlieko od Vichy (Idéal Soleil SPF 30). Jeho hlavnou výhodou je, že ho možno používať ako na telo, tak na citlivú pokožku tváre a nepotrebujete tak žiadny ďalší opaľovací prostriedok.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady Vivaco, Piz Buin a Australian Gold. Najlepšie hodnoteným výrobkom je CeraVe Hydratačný pleťový krém SPF 30, 52 ml.

La Roche-Posay EFFACLAR DUO+ SPF30 anti UV Korekčný krém 40 ml

Môžete mať už dnes23,90 €
Darček: La Roche-Posay Lipikar Syndet 100ml ako darček.

Bioderma BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30 40 ml

Môžete mať už dnes19,90 €
Akcia: Zľava 8€ pri nákupe nad 32,90€

Eucerin Sun Photoaging control SPF 30 na tvár emulzia na opaľovanie 50 ml

Môžete mať už dnes13,90 €
Darček: Eucerin plážová taška ako darček.

Eucerin SUN Emulzia na opaľovanie na tvár SPF 30 proti vráskam 50 ml

Môžete mať už dnes19,50 €
Darček: Eucerin plážová taška ako darček.

Attitude 100% Minerálny opaľovací krém (SPF 30) bez vône 150 g

Môžete mať už dnes19,90 €
Dátum expirácie: 31. 1. 2024

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 40 ml

Môžete mať už dnes19,90 €
Akcia: Zľava 8€ pri nákupe nad 32,90€
Product image

Australian Gold SPF 30 Spray Gel 237 ml

Môžete mať už dnes15,90 €
Product image

Nivea Neviditeľný sprej na opaľovanie SPF 30 200 ml

Môžete mať v pondelok 11. 12.15,90 €
Product image

Avène Krém SPF30 50 ml

Môžete mať v pondelok 11. 12.25,90 €
Product image

Topvet Sun cream SPF30, 50 ml

Môžete mať v stredu 6. 12.9,70 €
Opaľovacie krémy SPF 30 - Denná - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Opaľovacie krémy SPF 30 - Denná ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Opaľovacie krémy SPF 30 - Denná na 92 %
Recenzia produktu: CeraVe Hydratačný pleťový krém SPF 30, 52 ml
5 / 9x
Konzistencia krému mi vyhovuje. Nezmolkuje sa
Recenzia produktu: Eveline Cosmetics SunCare Vodeodolné mlieko na opaľovanie SPF30, 200 ml
5 / 2x
Krém je vysoce voděodolný. Je ale hustší a trochu hůře se aplikuje.
Recenzia produktu: La Roche-Posay ANTHELIOS Ultra SPF30 krém 50 ml
5 / 7x
V exotických zemích velmi ceněný a drahý krém
Recenzia produktu: Vichy Vapital Soleil Family Milk SPF 30 Opaľovacie mlieko 300 ml
5 / 4x
S krémom som bola veľmi spokojná. Kúpim si ho znovu.
Recenzia produktu: La Roche-Posay ANTHELIOS SHAKA FLUID SPF30 ultrafluidný opaľovací krém 50 ml
5 / 2x
Vyborny
Recenzia produktu: Eucerin SUN Emulzia na opaľovanie na tvár SPF 30 proti vráskam 50 ml
5 / 3x
účinok na vrásky neviem posúdiť
Recenzia produktu: Delice Solaire Bambini Latte Solare mlieko na opaľovanie pre deti OF30 UVA&UVB 250 ml
5 / 1x
Vybrala som si po odporúčaní znameho.
Recenzia produktu: Nivea Sun Zmatňujúci pleťový krém na opaľovanie OF30, 50 ml
5 / 2x
Voči tomuto krému som bola veľmi skeptická vzhľadom na jeho nízku cenu. Na tvár používam naozaj kvalitnú drahšiu kozmetiku ale tento krém sa jej s ľahkosťou dorovná. Nivea má dostala.
Recenzia produktu: Nivea Sun Olej na opaľovanie Protect&Bronze OF30 200 ml
5 / 2x
Výborný
Recenzia produktu: Avène Krém SPF30 50 ml
5 / 1x
výborný
Hore

Pozrite sa na produkty z kategórie Opaľovacie krémy SPF 30 zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Opaľovacie krémy SPF 30 zoradené od najlacnejších. V kategórii Opaľovacie krémy SPF 30 nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.