Lecitin - Prírodné (4 produktov)

Lecitín je prírodná látka, ktorá patrí do skupiny tzv. glycerolfosfatidov, zložených tukov, ktoré sa nachádzajú v bunkovej stěne. Obsahujú cholín a inositol, látky patriace zložky rozšíreného komplexu vitamínov skupiny B. Lecitín je pre náš …

Zobraziť viac

Lecitín je prírodná látka, ktorá patrí do skupiny tzv. glycerolfosfatidov, zložených tukov, ktoré sa nachádzajú v bunkovej stěne. Obsahujú cholín a inositol, látky patriace zložky rozšíreného komplexu vitamínov skupiny B. Lecitín je pre náš organizmus dôležitým faktorom pri spaľovaní tukov a regenerácii po fyzickej námahe. Pomáha tiež zabrániť ukladaniu tuku v pečeni, podporuje správnu činnosť mozgu a harmonizuje hladinu cholesterolu v krvi. Zabraňuje usadzovaniu škodlivého LDL cholesterolu v cievach a pôsobí tak preventívne proti kardiovaskulárnym chorobám, napomáha odbúravaniu alkoholu v pečeni, a tým znižuje riziko jej poškodenia, posilňuje pamäť a sústredenie.

Lecitín a cholesterol

Lecitín sa prvýkrát dostal do popredia vo vzťahu k cholesterolu v 50. a 60. rokoch minulého storočia, kedy sa predpokladalo, že môže hrať úlohu pri jeho znižovaní.

Lecitín obsahuje fosfatidylcholín, ktorý sa môže premeniť na cholín, esenciálnu živinu, ktorá sa podieľa na tvorbe neurotransmiterov a bunkových membrán. Aj keď pôvodné štúdie navrhovali, že lecitín môže pomôcť znížiť hladiny cholesterolu v krvi, súčasné výskumy naznačujú, že jeho účinok na znižovanie cholesterolu nie je až taký veľký. Niektoré formy lecitínu môžu však mierne zvyšovať hladiny „dobrého“ HDL cholesterolu.

Pri hodnotení spojenia medzi lecitínom a cholesterolom je dôležité brať do úvahy celkový životný štýl a racionálnu výživu. Napríklad strava s vysokým obsahom nenasýtených tukov a vlákniny spolu s aktívnym životným štýlom má pozitívny vplyv na nízku hladinu cholesterolu. Vždy je dobré celkový stav konzultovať s nutričným špecialistom alebo lekárom, aby ste získali presné informácie o vlastnostiach lecitínu a jeho možnom vplyve na cholesterol vo vašom konkrétnom prípade.

Lecitín – účinky

  • Pomáha vytvárať bunkové membrány
  • Napomáha transportu tukov a iných látok medzi bunkami
  • Podieľa sa na premene tukov na energiu
  • Zvyšuje odolnosť pečene
  • Vplýva na funkciu žlčníku
  • Dodáva energiu po fyzickej námahe
  • Znižuje riziko upchávania ciev a mozgových príhod
  • Má priaznivé účinky na prostredie tlstého čreva
  • Zlepšuje vyprázdňovanie

V čom sa nachádza lecitín

Lecitín sa nachádza v rastlinných i živočíšnych potravinách. Vyskytuje sa v pečeni, vo vaječnom žĺtku, arašidoch, hroznovej šťave, kapuste, karfiole, v keli, ale i v pšeničných klíčkoch. Zakúpiť si môžete i sójový lecitín.

Lecitín – vedľajšie účinky

Lecitín je prirodzená zložka ľudského organizmu, preto sa nežiadúce účinky prejavia až po predávkovaní. Môžete sa začať potiť, zvracať, dostaví sa nevoľnosť, hnačka alebo nadýmanie. Vysoká dávka spôsobuje telesný zápach po rybách a zmeny srdečného rytmu.

Užívatelia najlepšie hodnotia rady MedPharma, Vemica a Adelle Davis. Najlepšie hodnoteným výrobkom je MedPharma Lecitín Forte 1325 mg 107 kapsúl.

Lecitin - Prírodné - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lecitin - Prírodné ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lecitin - Prírodné na 100 %
Recenzia produktu: Bio Pharma Lecitín Forte 1325 mg, 135 kapsúl
5 / 21x
Rychlost doručení,vše v pořádku.DOPORUČUJI.
Recenzia produktu: MedPharma Lecitín Forte 1325 mg 107 kapsúl
5 / 13x
A
Recenzia produktu: Jamieson Lecitín 1200 mg 120 kapsúl
5 / 3x
Ok
Recenzia produktu: GS MegaLecitín 1325 mg 130 kapsúl
5 / 8x
budu mít lepší pamět
Recenzia produktu: Vemica Slnečnicový lecitín prášok 150 g
5 / 6x
.
Recenzia produktu: Walmark Vianoce Lecithin Forte 1325 mg 180 tabliet
5 / 6x
Zatím nemohu hodnotit, koupila jsem produkt na základě doporučení odborníka.
Recenzia produktu: Adelle Davis Slnečnicový lecitín 275 g
5 / 4x
OK
Recenzia produktu: Walmark Lecithin FORTE 1325 mg 120 kapsúl
5 / 4x
Vhodný doplněk stravy v určitém věku ...
Recenzia produktu: GS Lecitín 1200 cps 120+20 navyše 30 x 140 kapsúl
4.8 / 8x
Sám neužívám,ale děda nedá na lecithin dopustit.
Recenzia produktu: Vemica Lecitín prášok 250 g
4.7 / 3x
Vsetko ok

Produkty z kategórie Lecitín sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Lecitín zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Lecitín sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.