Kokos (4 produktov)

Kokosový orech je druh ovocia, dutý nepukavý plod kokosovníku orechoplodého, krotý rastie prevažne v trópoch. Kokosový orech je výdatným zdrojom energie a má mnohostranné využitie. Lisovaním kokosovej dužiny sa získava blahodárny olej, ktorý sa …

Zobraziť viac

Kokosový orech je druh ovocia, dutý nepukavý plod kokosovníku orechoplodého, krotý rastie prevažne v trópoch. Kokosový orech je výdatným zdrojom energie a má mnohostranné využitie. Lisovaním kokosovej dužiny sa získava blahodárny olej, ktorý sa okrem kuchyne úspešne využíva aj v kozmetike. Okrem toho sa v súčasnoti môžeme stretnúť s mnohými ďalšími kokosovými produktami, ako: kokosové mlieko, kokosová smotana, kokosové maslo, kokosový cukor, sirup alebo kokosová múka.

Kokosový olej

Kokos obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Je plný vápnika, vlákniny a tiež bielkovín, ktoré pozitívne pôsobia na svaly a náš mozog. A to rozhodne nie je všetko. Vyskytuje sa v ňom aj železo, draslík, sodík, zinok, fosfor, meď, vitamíny skupiny B, ale aj sacharidy a nasýtený tuk. Vďaka týmto látkam je veľmi obľúbený v kuchyni, je odolný voči vysokej teplote, môžeme teda na ňom urobiť napríklad palacinky. Kokosový olej je populárny aj v kozmetike, vyživuje a hydratuje pokožku a dodáva jej lesk. Môžete ho použiť aj pri čistení ústnej dutiny, alebo ako lubrikant. Nie je miesto, kam by ste kokosový olej nemohli namazať. Obsahuje množstvo antioxidantov a podporuje chudnutie, pretože neobsahuje žiadny cholesterol.

Kokosový cukor

Kokosový cukor je na rozdiel od rafinovaných cukrov obohatený o draslík, zinok, železo a vápnik. Obsahuje tiež inulín (rastlinnú vlákninu), ktorá je prospešná pre črevá, pretože ich čistí a vyživuje. Obľúbený je pre svoju jemnú chuť, môže vám pripomínať karamel.

Kokosová múka

Veľkú obľúbenosť v kuchyni si získala práve kokosová múka. Neobsahuje lepok a tak si našla svoje využitie aj v jedálničku pre alergikov na lepok. Má nízky glykemický index, málo cukru, sacharidov a kalórií, jedná sa teda o veľmi zdravú múku. Podporuje zdravý metabolizmus človeka, udržuje zdravú hladinu cukru v krvi, je prospešná pre trávenie a obsahuje veľa minerálov. Ak sa rozhodnete pre jej využitie v kuchyni, nezabudnite ju pred tým poriadne premiešať.

Zákazníci hodnotia najlepšie rady Najtelo, Wolfberry a Purity Vision.

Kokos - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Kokos ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Kokos na 100 %
Recenzia produktu: Health link BIO Kokosový cukor 250 g
5 / 11x
Výborná náhrada za bežný rafinovaný cukor, nič iné si už ani do kávy nedávam. Sladí o trošku menej než bežný cukor, ale mne chutí a rýchlo som si zvykla aj na jeho jemne karamelovú chuť.
Recenzia produktu: Najtelo Kokos strúhaný 200 g
5 / 1x
spokojená dobrá kvalita a cena
Recenzia produktu: Wolfberry RBD kokosový olej, 1000 ml
5 / 2x
- velmi dobrý na péči o pleť i přivaření
Recenzia produktu: Allnature Kokos strúhaný 1000 g
5 / 1x
Ráda kupuji velké balení. Je cenově Výhodnější a stejně ho zpracují rychle\ud83d\ude09.
Recenzia produktu: Wolfberry Kokosové mlieko sušené BIO 500 g
5 / 1x
produkt zakoupen pro vnučku, spokojennost
Recenzia produktu: Natu Kokosové maslo s malinami 140 g
5 / 1x
Výborné máslo pro každodenní mlsání
Recenzia produktu: Purity Vision Bio Kokosový olej bez vône 120 ml
5 / 4x
100 % přírodní kokosový olej, praktické balení, při pokojové teplotě tuhý
Recenzia produktu: Allnature Kokosové mléko sušené Bio 200 g
5 / 1x
Výborné kokosové mléko do kávy, čaje, na posypání kaší a kam vás napadne. Čisté složení. Jen cena není zrovna příznivá.
Recenzia produktu: Alpro Kokosovo čokoládový nápoj 1 l
5 / 4x
Skvělá chuť
Recenzia produktu: Najtelo Kokosové chipsy natural 300 g
5 / 6x
????????

Produkty z kategórie Kokos sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Kokos sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Kokos nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.