Lieky na suchý kašeľ - Suchý dráždivý kašeľ

(12 produktov)

Suchý dráždivý kašeľ je kašeľ bez vykašliavania hlienu a môže mať viac príčin. Okrem bežného vírusového alebo bakteriálneho zápalu dýchacích ciest je to napr. cudzie teleso v dýchacích cestách (môže sa jednať o prach, dym, reakciu na chlad...), …

 Zobraziť viac

Suchý dráždivý kašeľ je kašeľ bez vykašliavania hlienu a môže mať viac príčin. Okrem bežného vírusového alebo bakteriálneho zápalu dýchacích ciest je to napr. cudzie teleso v dýchacích cestách (môže sa jednať o prach, dym, reakciu na chlad...), refluxná choroba, alebo tiež užívanie niektorých liekov (napr. niektoré lieky na vysoký krvný tlak majú suchý kašeľ ako nežiaduci účinok). U dlhotrvajúceho kašľa je teda vhodné navštíviť lekára.

Aké sú príčiny suchého kašľa?

Vo veľkej väčšine prípadov je suchý dráždivý kašeľ spôsobený nachladnutím. Spoločne s ním sa môže objaviť aj dráždivý pocit (škrabanie) v krku. Často sa ale vyskytuje aj u fajčiarov (predovšetkým ráno). Ak sa objavuje v noci alebo pri telesnej námahe, je na mieste zamyslieť sa nad možným ochorením srdca alebo astmou. Suchý kašeľ môže byť ale aj príznakom alergie, resp. môže ho vyvolať alergén ako je peľ alebo prach.

Čo na suchý dráždivý kašeľ?

Ak trvá krátko a je sprevádzaný bolesťou v krku, popr. zvýšenou teplotou alebo horúčkou, k jeho potlačeniu môžeme použiť prípravky vo forme kvapiek, tabliet alebo sirupov. Pri bežnom nachladnutí sa suchý kašeľ mení v priebehu choroby na vlhký, v tú chvíľu už antitusiká vysadíme, popr. podávame iba na noc k utlmeniu nočného kašľa.

Čo na suchý kašeľ v tehotenstve?

Aj keď máte pri kašli v tehotenstve zlý pocit (najmä kvôli namáhaným brušným svalom), vo väčšine prípadov kašeľ nenarodené dieťa neohrozí. Ako prvú pomoc zvlhčite vzduch v miestnosti a skúste inhalovať. Nebojte sa ani babských rád a skúste zábaly na hrudník z cibule alebo tvarohu (tie vo fáze suchého kašľa upokoja dýchacie cesty, u vlhkého potom uľahčia odkašliavanie). Dá sa zakúpiť aj špeciálna masť, ktorá sa aplikuje na hrudník (tzn. psia masť, tymiánová masť). O použití liekov na suchý kašeľ sa radšej poraďte s lekárom.

Ako zastaviť kašeľ v noci

Suchý kašeľ sa zvyčajne objavuje na začiatku choroby, býva často pri akútnom zápale nosohltanu a chorého dokáže potrápiť hlavne v noci. V takom prípade sa spravidla užívajú antitusiká, alebo aj antihistaminiká, ktoré zmiernia opuch sliznice. Tieto lieky sa užívajú najčastejšie vo forme sirupu.

Ďalšie tipy na zmiernenie suchého kašľa v noci:

  • Zvýšenie polohy hlavy - pri dráždivom nočnom kašli pomáha spanie v polosede, kedy chorému zvýšime polohu hlavy ďalším vankúšom
  • Dostatočné vetranie v miestnosti
  • Zvlhčovanie vzduchu
  • Priessnitzov obklad, inhalácia
  • Pitný režim / dostatok tekutín

Čo na suchý kašeľ u detí

Suchý kašeľ dokáže poriadne potrápiť a vyčerpať dospelého, nieto deti. U tých býva kašeľ najčastejšie prejavom práve vírusovej infekcie horných ciest dýchacích. Rovnako ako u dospelých sa dráždivý suchý kašeľ u detí tlmí antitusikami, ktoré zmierňujú reflex kašľa.

Čo sú antitusiká?

Antitusiká tlmia suchý dráždivý kašeľ (neproduktívny kašeľ bez hlienu) resp. reflex kašľa a potláčajú záchvaty kašľa, súčasne mávajú analgetický účinok.

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Stoptussin a Tussin. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Stoptussin roztokové kvapky 50 ml.

Product image

Stoptussin sirup 100 ml

Prípravok tlmí suchý dráždivý kašeľ a mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Liek môžu užívať deti od 6 mesiacov, mladiství a dospelí.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Stoptussin na kašeľ 20 tabliet

Liek tlmí dráždenie na kašeľ, mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Liek je určený pre deti od 12 rokov a dospelých.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Dr. Theiss Mucoplant sirup proti kašĺu 250 ml

Sirup proti kašľu so skorocelom a medom je tradičný rastlinný liek určený na indikácie overené výhradne dlhodobým používaním. Mucoplant sirup sa používa na symptomatickú liečbu pri podráždení oblasti ústnej dutiny alebo hltanu s pridruženým suchým kašľom.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Stoptussin sirup 180 ml

Prípravok tlmí suchý dráždivý kašeľ a mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Liek môžu užívať deti od 6 mesiacov, mladiství a dospelí.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Dr. Theiss Mucoplant 100 ml

Tento sirup proti kašľu so skorocelom a medom je tradičný rastlinný liek určený na indikácie overené výhradne dlhodobým používaním. Mucoplant sirup proti kašľu sa používa na symptomatickú liečbu pri podráždení oblasti ústnej dutiny alebo hltanu s pridruženým suchým kašľom.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Stodal sirup 200 ml

Homeopatický liek, ktorý sa tradične používa na symptomatickú liečbu kašľa rôzneho pôvodu. Liek môžu užívať dospelí, dospievajúci a deti od 2 rokov.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Sinecod sirup na suchý dráždivý kašeľ 200 ml

Sinecod sa používa na liečbu suchého, dráždivého kašľa rôzneho pôvodu. Pre dospelých a deti.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Teva Pleumolysin gto por 10 ml

Liek obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek. Liek môžu užívať dospelí, dospievajúci a deti od 12 rokov.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Robitussin Junior sirup na suchý dráždivý kašeľ u detí 100 ml

Robitussin JUNIOR používajte na zmiernenie a na potlačenie úporného suchého a dráždivého kašľa. Liek je určený deťom od 1 roku.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Robitussin Antitussicum sirup na suchý dráždivý kašeľ 100 ml

Sirup obsahuje liečivo dextrometorfániumhydrobromid. Je to liek na tlmenie kašľa, ktorý upokojuje a kontroluje suchý, dráždivý kašeľ. Liek je určený na použitie u dospelých a detí od 6 rokov.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Tussin roztokové kvapky 25 ml

Liek sa používa na liečbu suchého, dráždivého a ťažko utíšiteľného kašľa pri vírusových infekciách horných a dolných dýchacích ciest, pri zápaloch horných dýchacích ciest, pri zápale hltana, hrtana, priedušiek a priedušnice.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Dinarex 1,5 mg/ml sirup 200 ml

Liek, ktorý sa používa na úľavu od suchého, dráždivého kašľa. Sirup obsahuje liečivo dextrometorfániumbromid, čo je antitusikum pomáhajúce utlmiť kašeľ. Liek je určený dospelým a deťom vo veku 12 rokov a starším.

Môžete mať v utorok 6. 6.

Pozrite sa na produkty z kategórie Lieky na suchý kašeľ zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Lieky na suchý kašeľ. V kategórii Lieky na suchý kašeľ nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.