Ibalgin gél 5% 100 g

Liek zmierňuje bolesť, opuch aj zápal. Vhodný na liečenie miestnych …

 Zobraziť viac

Liek zmierňuje bolesť, opuch aj zápal. Vhodný na liečenie miestnych prejavov bolestivých stavov pohybového ústrojenstva.

Môžete mať už dnes  viac info
Skladom 5+ks
V Pilulka Boxe už zajtra od 12:00
Pilulka Expresom už zajtra od 09:00
8,40 €
Cena za 10 g: 0,84 €
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku
  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov
  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom Cez 40 000 produktov v ponuke skladom
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 11 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
11x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnosť
0%
Má výhodné balenie
0%
Komfort pri užívaní
0%

Potlačuje bolesť,
zmierňuje zápal a odtok

Zmierňuje bolesť, opuch aj zápal

Vhodný na liečenie miestnych prejavov bolestivých stavov pohybového ústrojenstva

Pôsobí protizápalovo

Proti bolesti, opuchu aj zápalom:

– Ibalgin Gel obsahuje liečivú látku ibuprofen, ktorá pôsobí protizápalovo – Ibalgin Gel môžu používať dospelí a mladiství od 12 rokov k miestnej liečbe zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov, k miestnej liečbe pri reumatických ochoreniach, pri bolestivých stavoch pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri povrchných žilových ochoreniach, k liečbe poúrazových stavov a následkov športových úrazov ako sú opuchy, pomliaždeniny, podvrtnutia kĺbov, poranenia mäkkých častí kĺbov. Pri zápalových reumatických a žilových ochoreniach sa o vhodnosti použitia prípravku Ibalgin Gel poraďte s lekárom – Účinné látky: Ibuprofenum

ibalgin
ibalgin

Dávkovanie:

– Pokiaľ lekár neurčí inak, dospelí a mladiství od 12 rokov si na postihnuté miesto 3–4× denne v časových odstupoch 3–4 hodín nanášajú 4–10 cm dlhý pásik gélu, ktorý si zľahka vtierajú – Potrebné množstvo gélu závisí na veľkosti postihnutej plochy

Kontraindikácie

Ibalgin Gel nesmú používať pacienti s precitlivenosťou na ibuprofen alebo na niektorú inú zložku prípravku a takisto pacienti, ktorí mali astmatický záchvat, žihľavku alebo alergickú nádchu po užití kyseliny acetylsalicylovej alebo niektorých protizápalových liečiv. Prípravok sa nesmie používať na otvorené rany a sliznice, do očí a na pokožku postihnutú vyrážkou alebo ekzémom. V prvej a druhej tretine tehotenstva a pri kojení je možné prípravok používať iba na odporučenie lekára. V posledných troch mesiacoch tehotenstva sa prípravok nepoužíva. Po dobu kojenia je možné gél na odporučenie lekára použiť krátkodobo na malé plochy. Vedľajšie príznaky: Behom liečby môže ojedinele dôjsť k prejavom precitlivenosti na niektorú zložku prípravku, ktorá sa môže prejaviť zdurením a sčervenaním kože, pocitmi pálenia alebo svrbenia, niekedy aj výsevmi drobných pupienkov. Veľmi vzácne sa môžu objaviť iné prejavy precitlivenosti (dýchacie ťažkosti). Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií liečbu prerušte a ihneď sa poraďte s lekárom.

Zloženie

Ibuprofenum 2,5 g v 50 g gélu alebo 5 g v 100 g gélu (tj. 5 %). Gélový základ: Hyetelóza, propylenglykol, isopropylalkohol, etanol 96 %, trolamin, čistená voda.

Upozornenie

Pokiaľ pri poraneniach nedôjde do 3 dní k ústupu ťažkostí alebo naopak dôjde k zhoršeniu či sa prejavia nežiaduce účinky lieku, prerušte liečbu a obráťte sa na lekára. Bez porady s lekárom nepoužívajte prípravok dlhšie ako 14 dní. Pri zápalových reumatických a žilových ochoreniach sa o dĺžke liečby prípravkom Ibalgin Gel poraďte s lekárom. Pokiaľ lekár neurčí inak, Ibalgin Gel sa pri týchto ochoreniach používa väčšinou po dobu 2–3 týždňov. Prípravok nesmie byť nanášaný na otvorené rany alebo sliznice a do očí. Po nanesení gélu si umyte ruky, pokiaľ ošetrované miesta nie sú práve na rukách.Pozorne si prečítajte celú príbalovú informáciu skôr, než začnete tento prípravok užívať.

Skúste tiež ostatné produkty značky Ibalgin, ktoré sú v kategóriách Bolesť kĺbov, svalov a šliach, Lieky a Telo a pohyb. Výrobok zrecenzovalo 11 zákazníkov a 100 % ho odporúča. Ibalgin gél 5% 100 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 77957. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Bolesť kĺbov, svalov a šliach.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN8594739204997
ZnačkaIbalgin
ŠÚKL kód77957
ATCM02AA13
Farmakoterapeutická skupinaLokálne analgetiká, antiflogistiká
Vek>12 rokov
Forma  Gél
Trápi ma  Bolesť kĺbov, šliach a svalov  Opuchy, odreniny, pomliaždeniny
Veľkosť balenia100 g
Originálny názovIbalgin GEL gel der 5 % 1x100 g
Na stiahnutiePríbalová informácia