Glukosamin (18 produktov)

Glukozamín je prírodná chemická zlúčenina (tzv. aminocukor) prirodzene sa vyskytujúca v našom tele. Taktiež sa nachádza aj v niektorých živočíšnych a iných tkanivách, ako sú napr. lastúry mäkkýšov, zvieracie kosti a niektoré huby. V ľudskom tele má …

Zobraziť viac

Glukozamín je prírodná chemická zlúčenina (tzv. aminocukor) prirodzene sa vyskytujúca v našom tele. Taktiež sa nachádza aj v niektorých živočíšnych a iných tkanivách, ako sú napr. lastúry mäkkýšov, zvieracie kosti a niektoré huby. V ľudskom tele má veľmi dôležitú rolu - pomáha udržiavať zdravie chrupavky. Vekom postupne glukozamín v organizme ubúda, čo vedie k bolestivosti a horšej pohyblivosti kĺbov a až k rozpadu chrupavky a kĺbu. Známe a využívané sú dve formy - glukozamín sulfát a glukozamín hydrochlorid. Sulfátová forma glukozamínu je však lepšie vstrebateľná a viac účinná.

Účinky glukozamínu

Jednou z hlavných úloh glukozamínu je podpora zdravého vývoja tkanív medzi kĺbmi. Kĺbová chrupavka je druh tkaniva, ktoré pokrýva konce kostí tam, kde sa stretávajú a vytvárajú kĺby. Tento druh tkaniva, spolu s mazacou tekutinou nazývanou synoviálna tekutina, umožňuje kostiam voľný pohyb cez seba, minimalizuje trenie a umožňuje bezbolestný pohyb v kĺboch. Glukozamín pomáha vytvárať niekoľko chemických zlúčenín podieľajúcich sa na tvorbe kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Podľa niektorých štúdií prijímanie glukozamínu môže ochraňovať kĺbové tkanivo tým, že zabrání rozkladu chrupavky. Využíva sa aj ako doplnok k liečbe osteoartritídy, reumatoidnej artritídy. Pri týchto ochoreniach užívanie doplnkov stravy s obsahom glukozamínu znižuje bolestivosť, zvyšuje pohyblivosť kĺbov, a jeho protizápalový efekt pomáha potlačiť a zmierniť príznaky týchto ochorení.

Nachádza sa glukozamín aj v potravinách?

Glukozamín patrí medzi látky, ktoré sa v potravinách vyskytujú v minimálnych množstvách, resp. takmer vôbec. Preto je pre zachovanie zdravých a bezbolestivých kĺbov vhodné ho prijímať vo forme doplnkov stravy. V tých sa nachádza glukozamín získaný väčšinu zo škrupín mäkkýšov, ako sú kraby a krevety, alebo synteticky. Pri perorálnom podaní sa glukózamín sulfát ľahko vstrebáva do systému a je možné ho vystopovať až do chrupavky hneď po štyroch hodinách od konzumácie.

Ako užívať doplnky stravy s glukozamínom?

Pri užívaní doplnkov sa vždy treba riadiť odporúčaním výrobcu produktu, avšak podľa výskumov je vhodné užívať minimálne 900 mg glukozamínu denne. Taktiež je vhodné ho užívať v kombinácií spolu s inými látkami pre kĺbovú výživu, hlavne s chondrotín sulfátom. Glukozamín tiež nemá žiadne známe vedľajšie ani nežiadúce účinky. Je však vhodné ho užívať s jedlom a rozdeliť si dávku na viac krát, aby sa predišlo problémom s trávením a nadúvaním.

Zákazníci si najviac obľúbili rady Kompava, Prom-In a Alavis Maxima. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Alavis Maxima TRIPLE blend Extra Silný s arómou a sladidlom 700 g.

Artenal 90 tabliet

Môžete mať už zajtra

Proenzi Intensive 120 tabliet

Môžete mať už zajtra
Banner

Proenzi ArthroStop Rapid Plus 180 tabliet

Môžete mať už zajtra
20,90 €

Ortho Help COMPLETE 90 tabliet

Môžete mať už zajtra

Sportactive Arthro 180 ks

Môžete mať už zajtra

Ortho Help COMPLETE 180 tabliet

Môžete mať už zajtra
Glukosamin - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Glukosamin ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Glukosamin na 98 %
Recenzia produktu: GymBeam Glukosamín sulfát 120 tabliet
5 / 2x
Maximalná spokojnost
Recenzia produktu: Prom-In Joint Care Drink dóza bez príchute 280 g
5 / 3x
JE \ud83d\udc4d\ud83d\udc4d\ud83d\udc4d
Recenzia produktu: Jamieson Glucosamine Turmeric Complex 60 tabliet
5 / 3x
Kamarátka lekárnička mi už dávno odporučila značku Jamieson pre prírodné zloženie a netestovanie liekov na zvieratách...okrem iného mám problémy s kĺbmi-artróza a zistila som, že prípravky s kurkumou mi pomáhajú proti bolesti,ale musím ich užívať aspoň 2x do roka 2-3 mesiace...
Recenzia produktu: GS Condro DIAMANT 120 tabliet
5 / 4x
GS Condro Diamant,užívam už niekoľko rokov a som veľmi spokojná, nemusím navštevovať vôbec lekara, nakoľko mám 70 rokov.
Recenzia produktu: Nutrend FLEXIT DRINK Broskyňa 400 g
5 / 6x
Dobre na bolest klbov
Recenzia produktu: Walmark Proenzi 3+ 225 tabliet
5 / 12x
Projeví/neprojeví se až za několik měsíců.
Recenzia produktu: NatureVia Regeneračná ochrana kĺbov 90 tabliet
5 / 15x
Koupil jsem si ho na doporučení lékárnice a jsem spokojený. Klouby mě už tolik nebolí a pohyb je snažší.
Recenzia produktu: Webber Naturals Glukosamín+Chondroitín+MSM 840 mg 120 tabliet
5 / 1x
Vyhodne
Recenzia produktu: Barny's Sioux MSM Super Forte prášok 600 g
5 / 1x
Tento produkt užíva môj manžel a bol s ním spokojný a preto mu ho objednávam.
Recenzia produktu: Extrifit Elastor 150 kapsúl
5 / 5x
perfektní servis od objednání po vyzvednutí, přesná velikost balení

Produkty z kategórie Glukosamin sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Kategóriu Glukosamin sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších. Kategóriu Glukosamin sme pre vás zoradili od najpredávanejších.