Glukosamin

(32 produktov)

Glukozamín je prírodná chemická zlúčenina (tzv. aminocukor) prirodzene sa vyskytujúca v našom tele. Taktiež sa nachádza aj v niektorých živočíšnych a iných tkanivách, ako sú napr. lastúry mäkkýšov, zvieracie kosti a niektoré huby. V ľudskom tele má …

 Zobraziť viac

Glukozamín je prírodná chemická zlúčenina (tzv. aminocukor) prirodzene sa vyskytujúca v našom tele. Taktiež sa nachádza aj v niektorých živočíšnych a iných tkanivách, ako sú napr. lastúry mäkkýšov, zvieracie kosti a niektoré huby. V ľudskom tele má veľmi dôležitú rolu - pomáha udržiavať zdravie chrupavky. Vekom postupne glukozamín v organizme ubúda, čo vedie k bolestivosti a horšej pohyblivosti kĺbov a až k rozpadu chrupavky a kĺbu. Známe a využívané sú dve formy - glukozamín sulfát a glukozamín hydrochlorid. Sulfátová forma glukozamínu je však lepšie vstrebateľná a viac účinná.

Účinky glukozamínu

Jednou z hlavných úloh glukozamínu je podpora zdravého vývoja tkanív medzi kĺbmi. Kĺbová chrupavka je druh tkaniva, ktoré pokrýva konce kostí tam, kde sa stretávajú a vytvárajú kĺby. Tento druh tkaniva, spolu s mazacou tekutinou nazývanou synoviálna tekutina, umožňuje kostiam voľný pohyb cez seba, minimalizuje trenie a umožňuje bezbolestný pohyb v kĺboch. Glukozamín pomáha vytvárať niekoľko chemických zlúčenín podieľajúcich sa na tvorbe kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Podľa niektorých štúdií prijímanie glukozamínu môže ochraňovať kĺbové tkanivo tým, že zabrání rozkladu chrupavky. Využíva sa aj ako doplnok k liečbe osteoartritídy, reumatoidnej artritídy. Pri týchto ochoreniach užívanie doplnkov stravy s obsahom glukozamínu znižuje bolestivosť, zvyšuje pohyblivosť kĺbov, a jeho protizápalový efekt pomáha potlačiť a zmierniť príznaky týchto ochorení.

Nachádza sa glukozamín aj v potravinách?

Glukozamín patrí medzi látky, ktoré sa v potravinách vyskytujú v minimálnych množstvách, resp. takmer vôbec. Preto je pre zachovanie zdravých a bezbolestivých kĺbov vhodné ho prijímať vo forme doplnkov stravy. V tých sa nachádza glukozamín získaný väčšinu zo škrupín mäkkýšov, ako sú kraby a krevety, alebo synteticky. Pri perorálnom podaní sa glukózamín sulfát ľahko vstrebáva do systému a je možné ho vystopovať až do chrupavky hneď po štyroch hodinách od konzumácie.

Ako užívať doplnky stravy s glukozamínom?

Pri užívaní doplnkov sa vždy treba riadiť odporúčaním výrobcu produktu, avšak podľa výskumov je vhodné užívať minimálne 900 mg glukozamínu denne. Taktiež je vhodné ho užívať v kombinácií spolu s inými látkami pre kĺbovú výživu, hlavne s chondrotín sulfátom. Glukozamín tiež nemá žiadne známe vedľajšie ani nežiadúce účinky. Je však vhodné ho užívať s jedlom a rozdeliť si dávku na viac krát, aby sa predišlo problémom s trávením a nadúvaním.

Zákazníci si najviac obľúbili rady Barny's, Kompava a Ortho Help. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Versan + 120 kapsúl.

GS Condro DIAMANT 120 tabliet

Prvý a jediný prípravok v SR s glukozamín sulfátom a unikátnym DIAMANT FORTESCINOM®! Obsahuje aescin pre správne krvné zásobenie kĺbového puzdra, väzov a šliach a vitamín C pre tvorbu kolagénovej siete chrupaviek a meniskov.

Môžete mať už dnes

Proenzi ArthroStop Rapid Plus 180 tabliet

Výživový doplnok obsahuje Boswellin®, glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a špeciálny ExPur complex.

Môžete mať už dnes

Alavis Maxima Triple Blend Extra silný s arómou a sladidlom 700 g

Kombinovaný živočíšny a vitamínový výživový doplnok v prášku, obsahujúci 2 typy kolagénu, glukózamín a chondroitín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan) a vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k prirodzenej funkcii chrupaviek a kostí.

Môžete mať už dnes
Product image

Artrofit 60 kapsúl

Kĺbová chrupavka prirodzene obsahuje Glukosamín, Chondroitín a kolagén. Glukosamín samostatne alebo v kombinácii s chondroitín sulfátom prispieva k udržaniu pružnosti a pohyblivosti kĺbov, pomáha udržiavať kĺby zdravé.

Môžete mať už dnes
Product image

Barny's TRIPLE blend EXTRA SILNÝ s arómou a so sladidlom prášok 700 g

Kombinovaný živočíšny a vitamínový výživový doplnok obsahujúci 2 typy kolagénu, glukozamín a chondroitín sulfát, MSM - methylsulfonylmethan a vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k prirodzenej funkcii chrupaviek a kostí. Vylepšená receptúra s arómou a sladidlom.

Môžete mať už dnes
Product image

Barny's Inovo 5 forte 90 tabliet

Kombinovaný rastlinný a živočíšny výživový doplnok obsahujúci 5 +1 vysokokvalitných zložiek – glukózamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, kolagén II. typu, kyselinu hyalurónovú a vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí.

Môžete mať už dnes
Product image

Prom-In JOINT CARE DRINK grep 280 g

Kĺbová výživa v prášku, obohatená o vitamín C.

Môžete mať už dnes
Product image

Prom-In Joint Care Drink dóza bez príchute 280 g

Kĺbová výživa v prášku, obohatená o vitamín C.

Môžete mať už dnes

Versan + 120 kapsúl

Versan je jedinečný výživový doplnok, ktorý svojím obsahom komplexne napomáha k regenerácii kĺbov, chráni novo sformovanú chrupavku, chráni pred zápalom a zabezpečuje zásobenie kĺbu potrebnými látkami.

Môžete mať už dnes

Glukozamin Profipharma S 60 kapsúl

Výživa kĺbov a kĺbových chrupaviek s obsahom glukozamín sulfátu bez laktózy a aspartamu.

Môžete mať už dnes
Product image

Barny's Sioux MSM Super Forte prášok 600 g

Výživový doplnok obsahujúci MSM (methylsulfonylmethan), kolagén typu I Collyss® (kolagénové proteíny z rýb), kolagén typu II Cartidyss® (kolagénové proteíny z rýb – raje) a vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí.

Môžete mať už dnes
Product image

Ortho Help COMPLETE 90 tabliet

Komplexná kombinácia kvalitných látok chondroitínu, glukosamínu, kolagénu typu II, kyselinu hyalurónovú vo forme hyaluronátu a ďalej extrakt zázvoru ako tradičnú prírodnú látku ázijských, indických a arabských kultúr

Môžete mať už dnes

GymBeam Glukosamín sulfát 120 tabliet

Kĺbová výživa vo forme tabliet s obsahom 1500 mg glukosamínu. Ľudské telo potrebuje glukosamín na formovanie zložiek chrupavky.

Môžete mať už dnes
Akcia: Zľava 4€ pri nákupe nad 20€.

Jamieson Glukozamín Chondroitín MSM 1300 mg 120 tabliet

Prírodné extrakty na zachovanie zdravia, predovšetkým pohybového aparátu a spojivového tkaniva. Pomáha predĺžiť zdravie vitalitu a silu kĺbov, kostí a chrupaviek ohrozených, námahou, nadmernou aktivitou, poraneniami a rastúcim vekom.

Môžete mať už dnes
Product image

Artenal 90 tabliet

Výživový doplnok Artenal obsahuje hneď 6 účinných látok v silnej koncentrácii. Vďaka tomu napomáha regenerácii kĺbových chrupaviek a pomáha dodať kĺbom dôležitú nutričnú podporu.

Môžete mať už dnes
Product image

Barny's Klokan Kosti, chrupky 90 kapsúl

Výživový doplnok Klokan™ je kombinovaný živočíšny a vitamínový výživový doplnok obsahujúci 3 typy kolagénu, glukózamín a chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú a vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k prirodzenej funkcii chrupaviek a kostí.

Môžete mať už dnes

Esi No Dol 60 kapsúl

Výživový doplnok, ktorý je určený na výživu kĺbov s obsahom chondroitínu, glukozamínu, MSM, čertovho pazúra, mangánu, a aloe vera.

Môžete mať už dnes
Product image

Natures Aid Joint Support Plus 90 kapsúl

Zmierňuje bolesti a stuhnutosť kĺbov a vyživuje kĺbovú tekutinu.

Môžete mať už dnes
Product image

Ortho Help COMPLETE 180 tabliet

Výživový doplnok obsahuje komplexné zloženie zahŕňajúce kombináciu kvalitných látok chondroitínu, glukosamínu, kolagénu a ďalšie látky, extrakt zázvoru, vitamín C. To všetko v starostlivo vyváženom komplexe pre Váš komfort a pohodlné užívanie a ako prvú voľbu z doplnkov pre aktívny životný štýl.

Môžete mať už dnes
Product image

Orthocomplex 60 tabliet

ORTHOCOMPLEX predstavuje komplexné riešenie pre dopĺňanie dôležitých látok do organizmu priaznivo pôsobiacich na pohybový aparát – chrupavky/kĺby a napomáha udržať si zdravý životný štýl.

Môžete mať už dnes
Product image

Webber Naturals Osteo Kĺbová podpora pre chronickú bolesť kĺbov 80 tabliet

Svojim ultra silným a rýchlym účinkom na chronickú bolesť Osteo Joint Easy je reprezentantom budúcej generácie produktov na ochranu kĺbov na prírodnom základe.

Môžete mať už dnes

Webber Naturals Glukosamín+Chondroitín+MSM 840 mg 120 tabliet

Lieči základný stupeň osteoartritídy a pomáha obnoviť bolestivé kĺby. Zmierňuje bolesti kĺbov spojené s osteoartrózou a chráni pred poškodením chrupavky.

Môžete mať už dnes
Product image

Cartilaga STADA Chondroitín 800 mg, 30 tabliet

Výživový doplnok, ktorý obsahuje Chondroitín sulfát 800 mg a vitamín C 15 mg.

Môžete mať už dnes

Jamieson Glucosamine Turmeric Complex 60 tabliet

Glukozamín sulfát je základnou stavebnou zložkou kĺbovej chrupavky a iných spojivových tkanív – kostí, väzív a šliach. Kurkuma prispieva k udržaniu správnej činnosti imunitného systému, napomáha normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému a krvného obehu.

Môžete mať už dnes

Kompava GELO-3 complex prášok, príchuť pomaranč, DUOPACK 2 x 390 g

Kĺbová výživa na výživu a ochranu buniek kĺbového aparátu.

Môžete mať v utorok 6. 6.

Kompava Gelo-3 Complex pomaranč 390 g

Výživový doplnok podporuje zdravie kĺbov a spojivového tkaniva. Obsahuje zmes aktívnych látok ako hydrolyzát želatíny, glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a dôležitých minerálov a vitamínov.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Nutrend FLEXIT DRINK Broskyňa 400 g

FLEXIT DRINK obsahuje glukosamín, prolín, chondroitín, MSM a kyselinu hyalurónovú. Je zdrojom kolagénnych bielkovín, obohatených o vitamíny C, B6 a D. Zároveň obsahuje horčík.

Môžete mať v stredu 7. 6.
Product image

Kompava Fit Artro Aktiv 60 kapsúl

100% čistý glukozamín sulfát 500 mg v jednej kapsule

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Universal Nutrition Flex vrecká 44 ks

Animal Flex je kĺbová výživa, ktorá obsahuje podporné látky pre kosti, kĺby a chrupavky. Navyše, je obohatená o vitamín C, ktorý prispieva k tvorbe kolagénu. Balenie obsahuje 44 sáčkov s vopred pripravenou dávkou.

Môžete mať v piatok 9. 6.
Product image

Sportactive Arthro 180 ks

Výživový doplnok, obsahuje glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, bovinny kolagénom II. typu, kyselinu hylauronovu, vitamín C a extrakt zázvoru.

Môžete mať už zajtra
Product image

Slovakiapharm Glukozamín Chondroitín + vitamín D3, C 120 tabliet

Výživový doplnok vo forme tabliet podporuje správnu funkciu kostí, chrupaviek a tvorbu kolagénu.

Môžete mať už zajtra
Product image

In Vitro Kobralgin 100 tabliet

Doplnok stravy pre zdravie kĺbov s obsahom glukózamín sulfátu, chondroitín sulfátu, metyl-sulfonyl-metánu a výťažku z kurkumy.

Môžete mať už zajtra

Produkty z kategórie Glukosamin sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Kategóriu Glukosamin sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších. Kategóriu Glukosamin sme pre vás zoradili od najpredávanejších.