Dezinfekcia na ruky

(182 produktov)

Dezinfekcia je odstraňovanie mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Predmety je možné dezinfikovať využitím vysokých teplôt (nad 90 ° C), UV žiarenia, alebo pomocou chemických látok, ktoré tieto mikroorganizmy ničia. Prenesene tak …

 Zobraziť viac

Dezinfekcia je odstraňovanie mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Predmety je možné dezinfikovať využitím vysokých teplôt (nad 90 ° C), UV žiarenia, alebo pomocou chemických látok, ktoré tieto mikroorganizmy ničia. Prenesene tak označujeme aj dezinfekčné prostriedky s protimikróbnymi látkami, určené na čistenie povrchov i kože.

Prečo používať dezinfekčné prostriedky?

Viete, ako často sa počas dňa dotýkate svojho nosa alebo očí? Pravdepodobne nie, nemožno registrovať každé drobné poškriabanie alebo odkašľanie. Pritom práve z našich rúk sa do tela dostáva množstvo baktérií a vírusov. Ruky navyše tieto mikroorganizmy prenášajú na predmety, ktorých sa často dotýkame, ako sú kľučky, zábradlia, klávesnice a ďalšie.

Pokiaľ dbáte na dôsledné dezinfikovanie povrchov a vašich rúk, chránite sa tým pred šírením infekčných vírusov a baktérií vo vašej domácnosti alebo na pracovisku. Dodržiavaním hygienických opatrení je možné zamedziť náhlemu šíreniu vírusov (napr. chrípková epidémia v škole), alebo sa lepšie brániť proti vysoko infekčným chorobám (napr. COVID-19). Dezinfekčné prípravky vám prídu vhod aj pri drobnom poranení kože, kedy ich použitím predchádzate vzniku infekcie.

Dezinfekcia na ruky, antibakteriálne gély a spreje

Dezinfekcia na ruky je nesmierne dôležitá proti prenášaniu baktérií a vírusov vo verejných priestoroch aj vašej domácnosti. Ideálne by sme si mali umývať ruky antibakteriálnym mydlom, predovšetkým ihneď po príchode domov. Na verejnosti, na pracovisku alebo pri cestovaní potom môžeme využiť antibakteriálne gély a spreje, keď nemáme prístup k tečúcej vode.

Dezinfekcia domácnosti a nemocničná dezinfekcia

Dezinfekčné čistiace prostriedky a nemocničné dezinfekcie vám zaručia, že vaša domácnosť bude čistá a bezpečná. Ľahko tak dezinfikujete podlahy, kúpeľňu aj okná.

Dezinfekcia kože

Prípravky na dezinfekciu kože ničia choroboplodné zárodky, ktoré sa nachádzajú na našej pokožke alebo sliznici. Najčastejšie slúžia na ošetrenie povrchových rán, ale používajú sa aj na dezinfekciu neporušenej kože, napr. vpich injekčnej ihly. Dezinfekcia na koži by nemala chýbať v žiadnej lekárničke.

Dezinfekcia na bielizeň

Dezinfekcia na bielizeň ničí infekčné vírusy, baktérie a plesne, ktoré navyše môžu spôsobovať nepríjemný zápach, či podráždenie pokožky. Okrem ochrany pred chorobou môžete tiež dezinfikovať silne znečistenú bielizeň, ako sú látkové detské plienky. Pridáva sa do bežného pracieho cyklu miesto aviváže.

Obľúbené značky dezinfekcií

  • Dezinfekcia Dettol – Antibakteriálne gély od značky Dettol ničí až 99,9 % vírusov a baktérií. Vďaka praktickému baleniu ho navyše môžete mať vždy po ruke.
  • Dezinfekcia Sanytol – Chcete dezinfekciu na bielizeň alebo obuv? Sanytol sa postará o celú domácnosť.
  • Savo – Osvedčená kvalita spoľahlivo likviduje vírusy, baktérie, riasy aj mikroskopické huby. Savo je skrátka spoľahlivý parťák nielen na domáce upratovanie.

Dezinfekcia a COVID-19

Človek nakazený koronavírusom spôsobujúcim COVID-19 je vysoko infekčný pre svoje okolie. Pri rozprávaní, kýchaní a kašli sa šíria drobné kvapôčky, ktoré zostávajú na okolitých predmetoch alebo ich ďalej prenášajú rukami na povrchy. Na zdravého človeka tak nemusí nutne byť zakašlané, aby sa infekcia preniesla - stačí sa dotknúť kľučky, madiel vo verejnej doprave, podať si ruky, a potom sa dotknúť vlastných očí, uší alebo úst. Vírus sa dostane do tela a choroba sa za pár dní môže rozvinúť.

Ako dezinfikovať domácnosť?

  • Hygiena rúk: Úplným základom prevencie COVID-19 je umývanie rúk mydlom ihneď po príchode domov, prípadne použitím antibakteriálnych gélov a sprejov.
  • Kľučky, veci pri vstupe do domu: Skúste si všimnúť, na čo všetko po príchode domov siahate. Po ceste k najbližšiemu umývadlu sa pravdepodobne dotknete niekoľkých kľučiek, zábradlí či iných predmetov, ktoré si zaslúžia väčšiu pozornosť pri upratovaní a teda pri použití dezinfekcie.
  • Mobil, kľúče, slúchadlá: Nezabudnite na elektroniku a drobné predmety, ktoré veľmi často používate na verejnosti a môžu na nich zostávať vírusy z vašich rúk. Je možné ich dezinfikovať pomocou antibakteriálnych obrúskov, dajte však pozor na elektroniku, aby sa čistením nepoškodila.
  • Podlahy a veľké plochy: Za účelom prevencie môžete upratovanie vykonávať pomocou bežných čistiacich prostriedkov, ktoré rovnako ako mydlo dokážu zlikvidovať väčšinu vírusu z povrchov. Pokiaľ je však u vás niekto chorý, pridajte dezinfekčný prípravok na upratovanie do vody, s ktorou budete umývať podlahu.
  • Posteľná bielizeň, uteráky, utierky: Ak u vás doma niekto ochorel, jeho bielizeň a uteráky by mali tiež prísť do „karantény“. Perte ich pomocou dezinfekcie na bielizeň, alebo na najvyššiu možnú teplotu.

Dezinfekcia respirátorov a rúšok

Na začiatku pandémie bola o respirátory a rúška skutočná núdza, preto sa experimentovalo s ich sterilizáciou a znovupoužitím. Napr. išlo o použitie dezinfekcie v spreji, UV lampy alebo vysokej teploty. Všetky metódy dezinfekcie respirátorov a rúšok však výrazne znižujú účinnosť ich filtrov. Teraz už nie sú také vzácne, preto by sa mali ďalej nosiť iba jednorazovo. Látkové rúšky sú však cielené na opakované použitie, hoci ponúkajú oveľa nižšiu ochranu, a môžete ich dezinfikovať spolu s ostatným textilom.

Užívatelia hodnotia najlepšie rady Haan, Sanytol a Protex. V prípade, že ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny tovar, skúste sa pozrieť aj na kategórie Nemocničná hygiena a Antibakteriálne mydlá, gély a spreje.

Vitabalans Oy Vitabalans Asept Sprej 100 ml

Čistí a dezinfikuje drobné rany, poranenia na koži, slnkom spálenú pokožku, bodnutie hmyzom. Neštípe.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,59 €

Puressentiel Purifying Air Spray 41 essential oils Dezinfekčný roztok v spreji 200 ml

Aromaesenciální čistiaci sprej. Čistí vzduch, redukuje zdroja kontaminácie v domácnosti, znečistený alebo zafajčený vzduch, zápachy z obliečky, zvierat, v kanceláriách, dielňach, na verejných miestach, v autách a pod.

Môžete mať v pondelok 12. 6.24,90 €

Wooden Spoon Prírodný antibakteriálny čistiaci sprej na ruky 50 ml

Skvelý pomocník do kabelky, ktorý vás zachráni či už v reštaurácií pred jedlom alebo len v prípade pocitu špinavých rúk.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,78 €1,43 €
Dátum expirácie: 30. 4. 2023

ExAller sprej 300 ml

Roztok v spreji priťahujúci roztoče domáceho prachu. Priťahuje roztoč domáceho prachu, umožňuje ich elimináciu.

Môžete mať v pondelok 12. 6.37,45 €

Fytofontana VIROSTOP dezinfekčný sprej 50 ml

VIROSTOP biocídny dezinfekčný sprej s extraktom cistusu krétskeho ničí 99,9 % baktérií, plesní a vírusov.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,86 €

Radox Antibakteriálne tekuté mydlo náhradná náplň Replenish 500 ml

Tekuté mydlo Radox Antibacterial - nekompromisné k špine a baktériám, zanechá pokožku rúk pekne prevoňanú.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,67 €

Sanytol Dezinfekčné mydlo hydratujúce - náhradná náplň 500 ml

Dezinfekčné mydlo s účinkom proti vírusom a baktériám je obohatené o prírodné výťažky zo zeleného čaju a bio aloe vera pre prirodzenú hydratáciu pokožky.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,37 €
Product image

Hartmann Tampon Soft-Zellin-C impreg. s alkoholem 100 ks

Tampón Soft-Zellin impregnované alkoholom slúži na starostlivú dezinfekciu. Dezinfekčný roztok je zadržaný vďaka vhodne upravenému povrchu a spevnenej "tissue" vložke.

Môžete mať v pondelok 12. 6.3,94 €

Sanytol Dezinfekcia do obuvi 150 ml

Dezinfekčný prostriedok do obuvi, odstraňuje baktérie, pliesne a nepríjemný zápach.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,66 €

Spiritus dilutus Spiritus concentratus sol der 800 g

Koncentrovaný lieh sa používa na čistenie kože, má dezinfekčný, protizápalový a vysušujúci účinok. Vonkajšie antiseptikum a dezinficiens. Používa sa na hygienickú a chirurgickú dezinfekciu operačného poľa. Používa sa aj ako pomocná látka pre potreby zdravotníckych zariadení.

Môžete mať v pondelok 12. 6.19,69 €

Sanytol Dezinfekčné mydlo vyživujúce 250 ml

Dezinfekčné tekuté mydlo s obsahom prírodných olejov (mandľové mlieko) a materskej kašičky pre regeneráciu pokožky.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,78 €
Product image

Solutio adici borici Solutio acidi salicylici spirituosa 2 % sol der 100 g

Liek čistí, dezinfikuje a vysušuje pokožku, pôsobí aj na ochlpených častiach tela. Podporuje hojenie a obnovenie pokožky, je vhodný na liečbu akné a niektorých plesňových ochorení.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,40 €

Sanytol Dezinfekčné mydlo hydratujúce 250 ml

Dezinfekčné hydratujúce mydlo Sanytol má hypoalergénne zloženie, ktoré je obohatené o výťažky z prírodného zeleného čaju a aloe vera.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,78 €

Sanytol Dezinfekčné mydlo vyživujúce - náhradná náplň 500 ml

Vyživujúce dezinfekčné mydlo s účinkom proti vírusom a baktériám obsahuje výťažky z mandľového mlieka a materskej kašičky na regeneráciu pokožky.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,37 €

Brawn Antibakteriálne a dezinfekčné vlhčené utierky WC maxi 20 ks

Antibakteriálne a dezinfekčné vlhčené utierky WC maxi jsou dôkladné a bezpečné na čistenie toalety, bidetu, priestoru a okolo toalety. Praktické a rýchle vyčistenie spojené s dezinfekciou.

Môžete mať v pondelok 12. 6.3,28 €

Dr. Popov TEA TREE OLEJ Prírodný 100% olej z čajovníka austrálskeho 11 ml

Tea tree oil 100% čistý olej z austrálského čajovníka má vynikajúce dezinfekčné, hojivé a antiseptické účinky.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,18 €

Akutol Sprej Plastový obväz 35 ml

Plastický obväz v spreji s hnacím plynom k rýchlemu ošetreniu odrenín a drobných povrchových poranení.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,70 €
Product image

Aqvitox -D prostriedok na ošetrenie rán, rozprašovač 500 ml

Roztok v spreji na ošetrenie kože, slizníc, kožných a slizničných defektov a rán v zdravotníckych zariadeniach a v rámci domácej ošetrovateľskej starostlivosti. AQVITOX-D obsahuje aktívny chlór - zmes kyseliny chlórnej a chlórnanu sodného (< 0,05%), chlórdioxid, chloridy. Bezfarebná tekutina so slabým zápachom chlóru.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,92 €

Fytofontana VIROSTOP dezinfekčný sprej 100 ml

VIROSTOP biocídny dezinfekčný sprej s extraktom cistusu krétskeho ničí 99,9 % baktérií, plesní a vírusov.

Môžete mať v pondelok 12. 6.3,03 €

Dettol Antibakteriálny sprej na povrchy Originál 500 ml

Dettol antibakteriálny sprej na povrchy Original ničí 99,9 % baktérií a vírusov*. Odstraňuje 90% alergénov (prach, macacia a psia srst, pel) prítomných na tvrdom neporéznom povrchu.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,04 €

B.Braun BB Softasept N Dezinfekcia pokozky bezfarebná antiseptický roztok 1 l

Alkoholový dezinfekčný prostriedok na kožu

Môžete mať v pondelok 12. 6.13,25 €

Haan Bright Rose čistiaci sprej na ruky s antibakteriálnym účinkom 30 ml

Inovatívny čistiaci sprej na ruky s antibakteriálnym účinkom, z exklizuivnej kolekcie Blossom Elixir, ktorý sa inšpiruje silou prírody.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5 €
Product image

B.Braun Softasept dezinfekčný roztok 1 l

- alkoholový roztok na dezinfekciu pokožky postriekaním - priamo na použitie

Môžete mať v pondelok 12. 6.11,59 €

Sano Mydlo s ichtamolom 5%, 100 g

Obsahuje Ichtamol a špecificky účinné látky-síru a zinok. Ichtamol sa používa k pozitívnemu ovplyvneniu a prevencii niektorých kožných ochorení (akné, seborea-mazotok, ekzému, psoriázy, rosacey, niektorých povrchových plesňových ochorení).

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,02 €

Cleanic vlhčené antibakteriálne obrúsky 40 ks

Antibakteriálne obrúsky na ruky s alkoholom 40 ks.

Môžete mať v pondelok 12. 6.3,66 €

B.Braun Softasept spray 250 ml

- dezinfekčný prostriedok je určený na priame použitie na dezinfekciu pokožky

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,89 €
Product image

Desprej new dezinfekčný prostriedok s rozprašovačom 500 ml

Tekutý prípravok určený na rýchlu dezinfekciu malých plôch a predmetov postrekom.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,43 €
Product image

Savo Bez Chlóru dezinfekčný sprej Odmasťovač 700 ml

Dezinfekčný Savo sprej likviduje 99,9% baktérií. Odstraňuje alergény (spôsobené prachom, peľom, prítomnosťou domácich zvierat). Ideálne pre domácnosti s domácimi miláčikmi.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,70 €

Bannderm mýdlo s antibakteriální přísadou 5 l

Kvalitné tekuté mydlo s antibakteriálnou prísadou. Vyznačuje sa jemnou penivosťou, príjemnou vôňou a dobrou oplachovateľnosťou.

Môžete mať v pondelok 12. 6.16,52 €

DR.44 Okamžitá ručná dezinfekcia 75% 1000 ml

Antibakteriálny gél na ruky s pumpičkou ničí 99,99% baktérií už po 30 sekundách.

Môžete mať v pondelok 12. 6.
11,43 €

Savo Original Dezinfekčný prostriedok 1.2 l

Osvedčený a vysoko účinný dezinfekčný prípravok, ktorý zlikviduje 99,9% nebezpečných baktérií a vírusov rovnako ako choroboplodné zárodky, riasy a nižšie huby.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,68 €

George Science Dezinfekcia gél na ruky, ružová 36 ml

Dezinfekcia vhodná pre deti od 4 rokov s unikátnou receptúrou na báze etanolu. Aromatizovaná zmesou prírodných silíc. Nelepí sa a krásne vonia.

Môžete mať v pondelok 12. 6.
2,50 €
2,36 €

Sanytol Dezinfekčný univerzálny čistič - sprej 4 účinky limetka 500 ml

Neobsahuje chlór, nezanecháva škvrny, dezinfikuje všetky povrchy a zanecháva príjemnú vôňu limetky.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,05 €

Sanytol Dezinfekčný gél na ruky 1000 ml

Dezinfekčný gél na ruky obsahuje prírodný zelený čaj.

Môžete mať v pondelok 12. 6.11,07 €
Product image

Chloramin T práškový dezinfekčný prostriedok 1 kg

Univerzálny práškový dezinfekčný prípravok na báze aktívneho chlóru pre najširšie použitie. Obsah aktívneho chlóru 25%.

Môžete mať v pondelok 12. 6.14,39 €

George Science Dezinfekcia gél na ruky, modrá 36 ml

Dezinfekcia vhodná pre deti od 4 rokov s unikátnou receptúrou na báze etanolu. Aromatizovaná zmesou prírodných silíc. Nelepí sa a krásne vonia.

Môžete mať v pondelok 12. 6.
3,55 €
2,35 €
Hore

Pozrite sa na produkty z kategórie Dezinfekcia zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Dezinfekcia zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Dezinfekcia sme pre vás poskladali od najkvalitnejších produktov.