Dezinfekcia na ruky (72 produktov)

Dezinfekcia je odstraňovanie mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Predmety je možné dezinfikovať využitím vysokých teplôt (nad 90 ° C), UV žiarenia, alebo pomocou chemických látok, ktoré tieto mikroorganizmy ničia. Prenesene tak …

Zobraziť viac

Dezinfekcia je odstraňovanie mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Predmety je možné dezinfikovať využitím vysokých teplôt (nad 90 ° C), UV žiarenia, alebo pomocou chemických látok, ktoré tieto mikroorganizmy ničia. Prenesene tak označujeme aj dezinfekčné prostriedky s protimikróbnymi látkami, určené na čistenie povrchov i kože.

Prečo používať dezinfekčné prostriedky?

Viete, ako často sa počas dňa dotýkate svojho nosa alebo očí? Pravdepodobne nie, nemožno registrovať každé drobné poškriabanie alebo odkašľanie. Pritom práve z našich rúk sa do tela dostáva množstvo baktérií a vírusov. Ruky navyše tieto mikroorganizmy prenášajú na predmety, ktorých sa často dotýkame, ako sú kľučky, zábradlia, klávesnice a ďalšie.

Pokiaľ dbáte na dôsledné dezinfikovanie povrchov a vašich rúk, chránite sa tým pred šírením infekčných vírusov a baktérií vo vašej domácnosti alebo na pracovisku. Dodržiavaním hygienických opatrení je možné zamedziť náhlemu šíreniu vírusov (napr. chrípková epidémia v škole), alebo sa lepšie brániť proti vysoko infekčným chorobám (napr. COVID-19). Dezinfekčné prípravky vám prídu vhod aj pri drobnom poranení kože, kedy ich použitím predchádzate vzniku infekcie.

Dezinfekcia na ruky, antibakteriálne gély a spreje

Dezinfekcia na ruky je nesmierne dôležitá proti prenášaniu baktérií a vírusov vo verejných priestoroch aj vašej domácnosti. Ideálne by sme si mali umývať ruky antibakteriálnym mydlom, predovšetkým ihneď po príchode domov. Na verejnosti, na pracovisku alebo pri cestovaní potom môžeme využiť antibakteriálne gély a spreje, keď nemáme prístup k tečúcej vode.

Dezinfekcia domácnosti a nemocničná dezinfekcia

Dezinfekčné čistiace prostriedky a nemocničné dezinfekcie vám zaručia, že vaša domácnosť bude čistá a bezpečná. Ľahko tak dezinfikujete podlahy, kúpeľňu aj okná.

Dezinfekcia kože

Prípravky na dezinfekciu kože ničia choroboplodné zárodky, ktoré sa nachádzajú na našej pokožke alebo sliznici. Najčastejšie slúžia na ošetrenie povrchových rán, ale používajú sa aj na dezinfekciu neporušenej kože, napr. vpich injekčnej ihly. Dezinfekcia na koži by nemala chýbať v žiadnej lekárničke.

Dezinfekcia na bielizeň

Dezinfekcia na bielizeň ničí infekčné vírusy, baktérie a plesne, ktoré navyše môžu spôsobovať nepríjemný zápach, či podráždenie pokožky. Okrem ochrany pred chorobou môžete tiež dezinfikovať silne znečistenú bielizeň, ako sú látkové detské plienky. Pridáva sa do bežného pracieho cyklu miesto aviváže.

Obľúbené značky dezinfekcií

  • Dezinfekcia Dettol – Antibakteriálne gély od značky Dettol ničí až 99,9 % vírusov a baktérií. Vďaka praktickému baleniu ho navyše môžete mať vždy po ruke.
  • Dezinfekcia Sanytol – Chcete dezinfekciu na bielizeň alebo obuv? Sanytol sa postará o celú domácnosť.
  • Savo – Osvedčená kvalita spoľahlivo likviduje vírusy, baktérie, riasy aj mikroskopické huby. Savo je skrátka spoľahlivý parťák nielen na domáce upratovanie.

Dezinfekcia a COVID-19

Človek nakazený koronavírusom spôsobujúcim COVID-19 je vysoko infekčný pre svoje okolie. Pri rozprávaní, kýchaní a kašli sa šíria drobné kvapôčky, ktoré zostávajú na okolitých predmetoch alebo ich ďalej prenášajú rukami na povrchy. Na zdravého človeka tak nemusí nutne byť zakašlané, aby sa infekcia preniesla - stačí sa dotknúť kľučky, madiel vo verejnej doprave, podať si ruky, a potom sa dotknúť vlastných očí, uší alebo úst. Vírus sa dostane do tela a choroba sa za pár dní môže rozvinúť.

Ako dezinfikovať domácnosť?

  • Hygiena rúk: Úplným základom prevencie COVID-19 je umývanie rúk mydlom ihneď po príchode domov, prípadne použitím antibakteriálnych gélov a sprejov.
  • Kľučky, veci pri vstupe do domu: Skúste si všimnúť, na čo všetko po príchode domov siahate. Po ceste k najbližšiemu umývadlu sa pravdepodobne dotknete niekoľkých kľučiek, zábradlí či iných predmetov, ktoré si zaslúžia väčšiu pozornosť pri upratovaní a teda pri použití dezinfekcie.
  • Mobil, kľúče, slúchadlá: Nezabudnite na elektroniku a drobné predmety, ktoré veľmi často používate na verejnosti a môžu na nich zostávať vírusy z vašich rúk. Je možné ich dezinfikovať pomocou antibakteriálnych obrúskov, dajte však pozor na elektroniku, aby sa čistením nepoškodila.
  • Podlahy a veľké plochy: Za účelom prevencie môžete upratovanie vykonávať pomocou bežných čistiacich prostriedkov, ktoré rovnako ako mydlo dokážu zlikvidovať väčšinu vírusu z povrchov. Pokiaľ je však u vás niekto chorý, pridajte dezinfekčný prípravok na upratovanie do vody, s ktorou budete umývať podlahu.
  • Posteľná bielizeň, uteráky, utierky: Ak u vás doma niekto ochorel, jeho bielizeň a uteráky by mali tiež prísť do „karantény“. Perte ich pomocou dezinfekcie na bielizeň, alebo na najvyššiu možnú teplotu.

Dezinfekcia respirátorov a rúšok

Na začiatku pandémie bola o respirátory a rúška skutočná núdza, preto sa experimentovalo s ich sterilizáciou a znovupoužitím. Napr. išlo o použitie dezinfekcie v spreji, UV lampy alebo vysokej teploty. Všetky metódy dezinfekcie respirátorov a rúšok však výrazne znižujú účinnosť ich filtrov. Teraz už nie sú také vzácne, preto by sa mali ďalej nosiť iba jednorazovo. Látkové rúšky sú však cielené na opakované použitie, hoci ponúkajú oveľa nižšiu ochranu, a môžete ich dezinfikovať spolu s ostatným textilom.

Užívatelia hodnotia najlepšie rady Protex, Sanytol a Ajatin. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Savo Original Dezinfekčný prostriedok 1.2 l. V prípade, že ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny tovar, skúste sa pozrieť aj na kategórie Nemocničná hygiena, Antibakteriálne mydlá, gély a spreje a Dezinfekcia na ruky.

B.Braun Softasept dezinfekčný roztok 1 l

B.Braun Softasept dezinfekčný roztok 1 l

Môžete mať už dnes

Protex CREAM MYDLO 90 g

Môžete mať už dnes
0,89 €

Protex HERBAL MYDLO 90 g

Môžete mať už dnes
0,89 €
Incidin Liquid 1 l

Incidin Liquid 1 l

Môžete mať už dnes

Protex mydlo Propolis 90 g

Môžete mať už dnes
0,89 €
Sanytol Dezinfekcia podlahy XXL 2 l

Sanytol Dezinfekcia podlahy XXL 2 l

Môžete mať už dnes
Dezinfekcia na ruky - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Dezinfekcia na ruky ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Dezinfekcia na ruky na 98 %
Recenzia produktu: Savo Original Dezinfekčný prostriedok 1.2 l
5 / 44x
výborný dezinfekčný prostriedok
Recenzia produktu: Ajatin PLUS EXTRA 1000 ml
5 / 1x
ekonomické balenie dezinfekcie ideálnej pre pranie zmiešanej bielizne
Recenzia produktu: Mil Mil Antibakteriálne tekuté mydlo 1000 ml
5 / 1x
spokojenost
Recenzia produktu: Radox Antibakteriálne tekuté mydlo náhradná náplň Moisturise 500 ml
5 / 19x
Príjemná vôňa mydla a zanecháva jemne ruky. Nemá pach ako dezinfekcia, lebo nie je dezinfekčné mydlo. Používam striedavo s inými nie antibakteriálnymi mydlami, aby sa prospešné baktérie na rukách predsa zachovali.
Recenzia produktu: Radox Antibakteriálne tekuté mydlo Replenish 250 ml
5 / 6x
Spokojnosť :-)
Recenzia produktu: Fria Antibakterialne vlhčené čistiace a dezinfenkčné obrúsky 12 ks
5 / 5x
Rychle dodanie
Recenzia produktu: Aqvitox -D prostriedok na ošetrenie rán, rozprašovač 500 ml
5 / 2x
vyborna dezinfekcia
Recenzia produktu: Solutio Jarisch Galvex 1 kg
5 / 1x
výborná voda na prevenciu voči akné, aplikujem dvakrát denne na vyčistenú pleť, zmeny na tvári je možné vidieť po intenzívnom niekoľkodňovom používaní vody
Recenzia produktu: B.Braun B.BRAUN Alkomed tampóny alkoholové, sterilné 100ks
5 / 9x
-
Recenzia produktu: Solutio adici borici Solutio acidi salicylici spirituosa 2 % sol der 100 g
5 / 3x
Vždy pri sebe po použití MHD😉
Hore

Pozrite sa na produkty z kategórie Dezinfekcia zoradené od najlepšie hodnotených. Kategóriu Dezinfekcia sme pre vás poskladali od najkvalitnejších produktov. Kategóriu Dezinfekcia sme pre vás zoradili od najpredávanejších produktov.