Čokoláda - najlacnejšie produkty (5 produktov)

Aj maškrtiť môžete zdravo! Vedeli ste, že pravá čokoláda v menších pravidelných dávkach má blahodarné účinky na ľudský organizmus? Čokoláda patrí medzi najpopulárnejšie potraviny na svete. A že sa nie je čomu diviť, jej lahodná chuť doslova …

 Zobraziť viac

Aj maškrtiť môžete zdravo! Vedeli ste, že pravá čokoláda v menších pravidelných dávkach má blahodarné účinky na ľudský organizmus? Čokoláda patrí medzi najpopulárnejšie potraviny na svete. A že sa nie je čomu diviť, jej lahodná chuť doslova uspokojuje naše chuťové bunky.

Zloženie čokolády

Na výrobu čokolády sú potrebné kvasené, pražené a mleté zrná tropického kakaového stromu Theobroma cacao. Zrná pochádzajú z kakaových toboliek - bôbov. Čokoláda je v mnohých krajinách definovaná ako kakao, inými slovami sušina kakaových zŕn. Kakaové maslo je definované ako tuková zložka a čokoláda je ich kombináciou. Produkt je osladený cukrom a inými zložkami a je spracovaný do čokoládových tabuliek, alebo do nápoja, známeho ako „kakao" alebo „horúca čokoláda".

Typy čokolády

Na trhu je široká ponuka rôznych čokolád, ktoré sa líšia príchuťami, množstvom obsahu kakaa, tvarom a veľkosťou.

Horká čokoláda - Obsahuje minimálne 35 % kakaovej sušiny. Je bohatým zdrojom antioxidantov, ako sú napríklad polyfenoly, flavanoly, catechiny a iné. Chráni cievy pred oxidatívnym stresom, v dlhodobom horizonte tak pomáha predchádzať vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Mliečna čokoláda - Do mliečnej čokolády sa pridáva kondenzované alebo sušené mlieko. Podľa európskych noriem musí obsahovať minimálne 25 % kakaovej sušiny.

Biela čokoláda – Neobsahuje pevné kakaové zložky, ide o cukrársky výrobok založený na kakaovom masle.

Ľadová čokoláda – Obsahuje nerafinovaný kokosový tuk, ktorý sa v ústach rozpúšťa už pri teplote 20–23 °C a spôsobuje tak chladivý efekt.

Nesladená čokoláda – Čistý čokoládový nápoj, tiež známy ako horká alebo čokoláda na varenie.
Couverture – Čokolády, ktoré obsahujú veľa kakaového masla najvyššej kvality. Tento druh čokolády používajú predovšetkým profesionálni cukrári.
Bublinková čokoláda - Čokoláda, pri ktorej výrobe sa do čokoládovej zmesi vháňa vzduch a chladenie sa uskutočňuje v prostredí so zníženým tlakom.
Rubínová čokoláda - Čokoláda vyrábaná z rubínových kakaových bôbov. Má tmavo ružovú farbu a sladkastú a kyslastú chuť pripomínajúcu lesné ovocie.

Vďaka čokoláde budete šťastnejší

Látky obsiahnuté v čokoláde totiž vyvolávajú sekréciu endorfínov v mozgu. Ale dajte si pozor, aby ste sa na nej nestali závislí. Závislosť na čokoláde síce nie je vedecký podložená, ale naozaj existuje.
Vyberte si z našej širokej ponuky produktov. Ponúkame čokoládové dobroty aj pre diabetikov, sladené stéviou alebo inými prírodnými sladidlami. Mliečna, biela, horká, čokoláda s rôznymi príchuťami aj čokoládové cukríky, to všetko si u nás objednáte na jednom mieste.

V prípade, že ste si nezvolili tu žiadny tovar, skúste sa pozrieť aj na kategórie Biela čokoláda, Horká čokoláda a Mliečna čokoláda. Zákazníci hodnotia najlepšie značky Mixit, Balance a Nupreme. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Mixit Preclíky Slaný karamel 250 g.

Čokoláda - najlacnejšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Čokoláda - najlacnejšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Čokoláda - najlacnejšie produkty na 100 %
Recenzia produktu: Balance Mliečná čokoláda so stéviou s kokosom a chrumkami 85 g
5 / 6x
Výborná, voňavá a chrumkavá
Recenzia produktu: GymBeam Fitcheat Protein Chocolate dark chocolate vanilla 90 g
5 / 1x
Výborná čokoláda.
Recenzia produktu: Balance Belgické pralinky bonboniéra, 1 x 145 g
5 / 1x
Výhodné pre diabetikov
Recenzia produktu: Balance Mliečna čokoláda so sladidlom zo stévie s pistáciami, mandľami a vlašskými orechmi 85 g
5 / 6x
Super. Odporucam
Recenzia produktu: Balance Horká čokoláda so stéviou s pomarančom 85 g
5 / 1x
skvelá
Recenzia produktu: Mixit Chrumkavé banániky v čokoláde 170 g
5 / 2x
vynikající chuť
Recenzia produktu: Balance Horká čokoláda s čučoriedkami a jahodami 85 g
5 / 6x
Vysoký obsah maltitolu spôsobil zdravotné problémy, silné neodporúčam.
Recenzia produktu: Rapunzel Bio Nirwana Vegan čokoláda s náplňou 100 g
5 / 1x
Mmmmmmňňňňňňamka????
Recenzia produktu: Mixit Preclíky Slaný karamel 250 g
4.9 / 16x
Doporučuji

Produkty z kategórie Čokoláda sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Čokoláda sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Čokoláda nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.