Bezlepkové múky - Bezgluténový výrobok (10 produktov)

Múka je bežnou súčasťou mnohých potravín, vrátane chleba, pečiva a dezertov. Často sa tiež používa ako zahusťovadlo do omáčok a polievok. Väčšina výrobkov sa vyrába z bielej alebo pšeničnej múky. Ak však trpíte celiakiou alebo alergiou a citlivosťou…

Zobraziť viac

Múka je bežnou súčasťou mnohých potravín, vrátane chleba, pečiva a dezertov. Často sa tiež používa ako zahusťovadlo do omáčok a polievok. Väčšina výrobkov sa vyrába z bielej alebo pšeničnej múky. Ak však trpíte celiakiou alebo alergiou a citlivosťou na lepok, neznamená to, že sa musíte vzdať všetkých spomenutých pochúťok. U nás nájdete v ponuke široký výber rôznych bezlepkových múk, s ktorými spoľahlivo nahradíte klasickú múku. Bezlepkové múky sú vyrábané z rôznych surovín, každá má jedinečnú chuť, vôňu a textúru. Okrem toho väčšina z nich na rozdiel od bežnej, pšeničnej múky obsahuje podľa druhu rôzne telu prospešné látky, od vlákniny, až po minerály a antioxidanty.

Najznámejšie druhy bezlepkových múk:

Mandľová múka – je možné ju využiť v rôznych receptoch na pečenie. Vyrobená je z mletých, blašírovaných mandlí. Je ňou možné nahradiť bežnú múku v pomere 1:1 v pečive, využiť sa dá tiež ako alternatíva strúhanky. Mandľová múka je bohatá na železo, horčík, vápnik, draslík, meď a mangán. Je tiež zdrojom vitamínu E a mononenasýtených mastných kyselín.

Pohánková múka – pohánka patrí medzi pseudocereálie, skupiny obilnín podobná cereáliám.  Má bohatú zemitú chuť a je vhodná najmä na pečenie chleba. Keďže je drobivejšia, je vhodné ju skombinovať s iným typom múky (napr. s ryžovou múkou). Obsahuje celý rad vitamínov B, minerály ako je železo, foláty, horčík, zinok, mangán. Tiež má vysoký obsah vlákniny a antioxidantov.

Amarantová múka – rovnako ako pohánka sa amarant považuje za pseudocereáliu. Má zemitú, orieškovú chuť, a ľahko príjma chuť ostatných prísad. Pri pečení je vhodné ju skombinovať s inými múkami. Obsahuje vysoký podiel vlákniny, bielkovín, a stopové prvky mangán, horčík, fosfor, železo a selén.

Teffová múka – dá sa použiť na rôzne jedlá ako napr. palacinky, chlieb. Možno ňou nahradiť 25 – 50% klasickej múky. Má vysoký obsah bielkovín, čo podporuje pocit sýtosti. Tiež obsahuje vápnik a vitamín C.

Ovsená múka – vyrába sa mletím celozrnného ovsa. Obsahuje beta-glukán, bielkoviny, horčík, fosfor, vitamíny skupiny B a antioxidanty.

Kukuričná múka – vyrába sa z celého jadra kukuričného zrna a je veľmi jemno namletá. Je možné ju použiť na zahustenie, ale pripravuje sa z nej aj chlieb a tortilly. Má vysoký obsah vlákniny, antioxidanty luteín a zeaxantín, vitamín B6, tiamín, mangán, horčík a selén.

Cícerová múka -  cícer má orieškovú chuť a zrnitú štruktúru a je obľúbený v blízkovýchodnej a indickej kuchyni. Z cícerovej múky sa vyrába falafel, hummus a chlebová placka. Je dobrým zdrojom vlákniny a bielkovín na rastlinnej báze. Tieto živiny spolupracujú na spomalení trávenia, podpore plnosti a riadení telesnej hmotnosti.  Cícerová múka má tiež vysoký obsah minerálov horčíka a draslíka, ktoré majú pozitívnu úlohu pri podpore zdravia srdca.

Kokosová múka – vyrába sa zo sušenej kokosovej dužiny a má jemnú, kokosovú chuť. Jej ľahká textúra je veľmi podobná bežnej múke a dá sa použiť na pečenie chleba a bežných dezertov. Obsahuje vlákninu a zdravé, nasýtené tuky.

Tapioková múka – používa sa ako zahusťovadlo do polievok, omáčok a koláčov a nemá žiadnu zreteľnú chuť alebo vôňu. Môže sa tiež použiť v kombinácii s inými bezlepkovými múkami v receptoch na chlieb.

Konopná múka - ideálna na pečenie a zahusťovanie omáčok. Konopná múka s vysokým obsahom vlákniny, mastných kyselín, vitamínov a minerálov dodáva kreatívny a výživný šmrnc domácemu pečivu, muffinom, sušienkam a palacinkám.

Kamutová múka – prastará múka pôvodne z Egypta. Kamut je oceňovaný pre svoju jemnú, maslovú, orieškovú chuť a vysoký obsah bielkovín a výživných látok. Táto múka je vhodná najmä na kváskovanie.

Tekvicová múka – túto múku môžete používať do pečiva, ako je chlieb, sušienky, sušienky, palacinky, koláče, lievace, oblátky, ba dokonca aj zmrzliny a smoothies. Vyrába sa zo sušenej tekvicovej dužiny, prípadne aj so šupkou a so semien. Tekvica je bohatá na vlákninu, minerálne a stopové prvky, a najmä na vitamín A.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Najtelo, Farmilion a Natural Jihlava. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Najtelo Mandlová múka biela 500 g.

Najtelo Mandlová múka biela 500 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Najtelo Tapioková múka, 1000 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Najtelo Amarantová múka, 1 x 500 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Farmilion bambusová múka 250 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Najtelo Ovsená bezlepková múka 500 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

VanaVita BIO Kokosová múka 400 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Najtelo Konopná bezlepková múka 400 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.
Bezlepkové múky - Bezgluténový výrobok - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Bezlepkové múky - Bezgluténový výrobok ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Bezlepkové múky - Bezgluténový výrobok na 96 %
Recenzia produktu: Najtelo Amylon Kypriaci prášok do pečiva BIO bezgluténový 12 g
5 / 4x
Veľmi dobrý
Recenzia produktu: Najtelo Bezlepková múčna zmes na viaczrnný chlieb s chia semienkami 500g
5 / 2x
Výborná směs bez kukuřice. Velmi jednoduchá a rychlá příprava a chuťově je chléb opravdu dobrý.
Recenzia produktu: Najtelo Bezlepková ľanová múčna zmes na bagety 550 g
5 / 1x
Veľmi dobre chutia
Recenzia produktu: Najtelo BIO kokosová múka 500 g
5 / 10x
super
Recenzia produktu: Schär MIX Dunkel múka 1000 g
5 / 2x
idem vyskúšať :)
Recenzia produktu: Novalim Bezlepková múka 1000 g
5 / 1x
dobry produkt.
Recenzia produktu: Farmilion Hrachový protein 1000 g
5 / 2x
Neodporúčam
Recenzia produktu: Najtelo Mandlová múka biela 500 g
5 / 12x
Dobrá kvalita i cena. Kupuji pravidelně.
Recenzia produktu: Najtelo Konopná bezlepková múka 400 g
5 / 1x
dobrá náhrada múky. použila som na prípravu tortly a bola trošku "piesková" chuťovo však veľmi príjemná, preto ju budem asi využívať skôr na pečenie
Recenzia produktu: Najtelo Sezamová múka 500g
5 / 2x
Skvělá mouka pro BLP. Je namletá opravdu jemně a má i skvělou chuť. Výtečná do slaného pečení nebo třeba na domácí chlebík. Vhodná pro BLP i lowcarb stravu.

Produkty z kategórie Bezlepkové múky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Bezlepkové múky sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Bezlepkové múky nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.