Ústne rúška - Šedá (1 produktov)

Ústne rúška boli ešte donedávna bežné skôr len v nemocniciach, či v ambulanciách. Kvôli postupujúcej pandémií sa však dostali do života každého z nás. Potrebujeme ich do práce, do obchodu, do školy, dopravy, aj na vychádzku zo psom. Ochranné rúška …

Zobraziť viac

Ústne rúška boli ešte donedávna bežné skôr len v nemocniciach, či v ambulanciách. Kvôli postupujúcej pandémií sa však dostali do života každého z nás. Potrebujeme ich do práce, do obchodu, do školy, dopravy, aj na vychádzku zo psom. Ochranné rúška na tvár sú aktuálne jednou z mála dostupných zbraní proti vírusovým infekciám, medzi ktoré patrí nielen koronavírus, ale aj vírus chrípky či nachladnutia, čo si v Ázijských krajinách uvedomili už dávno a rúška sú tam bežnou súčasťou života. Ako také rúško bráni prenosu infekcií? Veľmi jednoducho. Rúško slúži ako bariéra pre šírenie mikroorganizmov prostredníctvom kvapôčkovej infekcie, a to tak, že kvapôčky sa zachytia na vnútornej strane rúška a nerozptýlia sa do okolitého vzduchu. Po nasadení rúška nechránite seba, ale práve ľudí okolo seba, pred nákazou.

Jednorazové chirurgické rúška:

Jednorazové rúško na tvár slúži ako najjednoduchšia ochrana pred prenosom hlavne kvapôčkových infekcií. Využívajú sa tiež v zdravotníctve v ambulanciách pri rôznych drobných zákrokoch či v nemocniciach pri operačných výkonoch na ochranu zdravia pacienta. Jednorazové rúška sú vyrobené z rôznych materiálov, vždy však pred uvedením do predaja musia spĺňať požadované normy na bezpečnosť pri nosení a na schopnosť zachytávať mikroorganizmy.

Vlastnosti, ktoré by malo spĺňať kvalitné rúško:

  • Rúško má byť vyrobené z kvalitného materiálu (v prípadne látkového rúška ideálne 100% bavlna)
  • Rúško nesmie na tvári nikde odstávať, inak kvapôčky s mikroorganizmami preniknú do ovzdušia aj napriek rúšku
  • Rúško by takisto nemalo nikde tlačiť, dobre nasadené a správne sediace rúško po čase nebudete na tvári ani vnímať

Zásady správneho používania rúška:

  • Ak používate jednorazové rúško, je nutné ho vymeniť a vyhodiť po 2 hodinách nosenia
  • Látkové rúško je nutné vymeniť, akonáhle zvlhne (vtedy prestáva látka viac zachytávať kvapôčky a šíria sa do vzduchu, nehovoriac o tom, že vlhké rúško je na tvári nekomfortné)
  • A hlavne, rúško treba mať správne nasadené, aby prekrývalo aj nos, aj ústa. 

 

Užívatelia si obľúbili značky Tierra Verde. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Tierra Verde Rúško z biobavlny 10 ks. Pokiaľ ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny výrobok, pozrite sa aj na kategórie Štýlové rúška.

Take Cair TC Plus bio ochranné rúško

Môžete mať už zajtra
Ústne rúška - Šedá - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Ústne rúška - Šedá ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Ústne rúška - Šedá na 76 %
Recenzia produktu: Dimex Rúško jednorázové 3-vrstvové 50 ks
5 / 8x
Sice jsou v této době drahé ,ale nejlevnější z těch drahých jednorázových roušek, kvalita je velmi dobrá, doporučuji. Koupila sem roušky které vypadaly identicky od jiné firmy ,ale kvalita nebyla taková jako u těchto , jsou přijemné na obličeji …
Recenzia produktu: Carero Jednorazové rúško - balenie 50 ks
5 / 1x
super!
Recenzia produktu: Rehabiq Nano rúško jednorazové 10 ks
4.7 / 23x
Ok
Recenzia produktu: New Baby Ochranné rúško textilné
4 / 1x
Zatial som nevyuzila
Recenzia produktu: Intextred rúško medicínske jednorázové, 3-vrstvové 1x ks 50 ks
3 / 6x
Cena = kvalitě a výdrži.
Recenzia produktu: New Baby Ochranné textilné rúško
1 / 1x
Nechápu, že to může někdo řadit pod ochranné roušky, je to jako si dát před pusu silonku:-(( Smrdí. Velikostně tak na dospělého, určitě ne pro dítě. Velké zklamání, budu vracet.

Pozrite sa na produkty z kategórie Ústne rúška zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Ústne rúška zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Ústne rúška sme pre vás poskladali od najkvalitnejších produktov.