Ústne rúška - Ochranný (4 produktov)

Ústne rúška boli ešte donedávna bežné skôr len v nemocniciach, či v ambulanciách. Kvôli postupujúcej pandémií sa však dostali do života každého z nás. Potrebujeme ich do práce, do obchodu, do školy, dopravy, aj na vychádzku zo psom. Ochranné rúška …

Zobraziť viac

Ústne rúška boli ešte donedávna bežné skôr len v nemocniciach, či v ambulanciách. Kvôli postupujúcej pandémií sa však dostali do života každého z nás. Potrebujeme ich do práce, do obchodu, do školy, dopravy, aj na vychádzku zo psom. Ochranné rúška na tvár sú aktuálne jednou z mála dostupných zbraní proti vírusovým infekciám, medzi ktoré patrí nielen koronavírus, ale aj vírus chrípky či nachladnutia, čo si v Ázijských krajinách uvedomili už dávno a rúška sú tam bežnou súčasťou života. Ako také rúško bráni prenosu infekcií? Veľmi jednoducho. Rúško slúži ako bariéra pre šírenie mikroorganizmov prostredníctvom kvapôčkovej infekcie, a to tak, že kvapôčky sa zachytia na vnútornej strane rúška a nerozptýlia sa do okolitého vzduchu. Po nasadení rúška nechránite seba, ale práve ľudí okolo seba, pred nákazou.

Jednorazové chirurgické rúška:

Jednorazové rúško na tvár slúži ako najjednoduchšia ochrana pred prenosom hlavne kvapôčkových infekcií. Využívajú sa tiež v zdravotníctve v ambulanciách pri rôznych drobných zákrokoch či v nemocniciach pri operačných výkonoch na ochranu zdravia pacienta. Jednorazové rúška sú vyrobené z rôznych materiálov, vždy však pred uvedením do predaja musia spĺňať požadované normy na bezpečnosť pri nosení a na schopnosť zachytávať mikroorganizmy.

Vlastnosti, ktoré by malo spĺňať kvalitné rúško:

  • Rúško má byť vyrobené z kvalitného materiálu (v prípadne látkového rúška ideálne 100% bavlna)
  • Rúško nesmie na tvári nikde odstávať, inak kvapôčky s mikroorganizmami preniknú do ovzdušia aj napriek rúšku
  • Rúško by takisto nemalo nikde tlačiť, dobre nasadené a správne sediace rúško po čase nebudete na tvári ani vnímať

Zásady správneho používania rúška:

  • Ak používate jednorazové rúško, je nutné ho vymeniť a vyhodiť po 2 hodinách nosenia
  • Látkové rúško je nutné vymeniť, akonáhle zvlhne (vtedy prestáva látka viac zachytávať kvapôčky a šíria sa do vzduchu, nehovoriac o tom, že vlhké rúško je na tvári nekomfortné)
  • A hlavne, rúško treba mať správne nasadené, aby prekrývalo aj nos, aj ústa. 

 

Užívatelia si obľúbili značky Tierra Verde. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Tierra Verde Rúško z biobavlny 10 ks. Pokiaľ ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny výrobok, pozrite sa aj na kategórie Štýlové rúška.

Panacea Rúško resuscitačné s ventilom

Panacea Rúško resuscitačné s ventilom

Môžete mať už zajtra

Take Cair TC Plus bio ochranné rúško

Môžete mať už zajtra
Obal na rúško zelené

Obal na rúško zelené

Môžete mať už zajtra

Tierra Verde Rúško z biobavlny 10 ks

Môžete mať už zajtra
Darček: Sieťovka ako darček.
Ústne rúška - Ochranný - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Ústne rúška - Ochranný ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Ústne rúška - Ochranný na 76 %
Recenzia produktu: Dimex Rúško jednorázové 3-vrstvové 50 ks
5 / 8x
Sice jsou v této době drahé ,ale nejlevnější z těch drahých jednorázových roušek, kvalita je velmi dobrá, doporučuji. Koupila sem roušky které vypadaly identicky od jiné firmy ,ale kvalita nebyla taková jako u těchto , jsou přijemné na obličeji …
Recenzia produktu: Carero Jednorazové rúško - balenie 50 ks
5 / 1x
super!
Recenzia produktu: Rehabiq Nano rúško jednorazové 10 ks
4.7 / 23x
Ok
Recenzia produktu: New Baby Ochranné rúško textilné
4 / 1x
Zatial som nevyuzila
Recenzia produktu: Intextred rúško medicínske jednorázové, 3-vrstvové 1x ks 50 ks
3 / 6x
Cena = kvalitě a výdrži.
Recenzia produktu: New Baby Ochranné textilné rúško
1 / 1x
Nechápu, že to může někdo řadit pod ochranné roušky, je to jako si dát před pusu silonku:-(( Smrdí. Velikostně tak na dospělého, určitě ne pro dítě. Velké zklamání, budu vracet.

Pozrite sa na produkty z kategórie Ústne rúška zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Ústne rúška zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Ústne rúška sme pre vás poskladali od najkvalitnejších produktov.