Trápia ma ústa a zuby - Voda (12 produktov)

Krásny úsmev je snom každého z nás a vďaka perfektne vyčistenému chrupu si môžeme zaručiť aj dlhodobé dentálne zdravie. V prípade, že vás trápia dentálne problémy ako je paradentóza, zápach z úst alebo mávate afty, existuje niekoľko variantov ako im predchádzať a problém odstrániť.

Zobraziť viac

Krásny úsmev je snom každého z nás a vďaka perfektne vyčistenému chrupu si môžeme zaručiť aj dlhodobé dentálne zdravie. V prípade, že vás trápia dentálne problémy ako je paradentóza, zápach z úst alebo mávate afty, existuje niekoľko variantov ako im predchádzať a problém odstrániť.

Paradentóza

Príčinou paradentózy je nedostatočná zubná hygiena – baktérie sa zachytávajú na zuboch a rýchlo sa množia, predovšetkým v miestach, kde sa stretáva zub s ďasnom. Tieto baktérie tvoria zubný povlak spolu so zvyškami jedla a nápojov. Keď sa pravidelne neodstraňujú čistením zubov a medzizubných priestorov, vznikne v ďasnách zápal.

Ako sa chrániť pred paradentózou?

V boji proti paradentóze je kľúčová prevencia v podobe správnej dentálnej hygieny. Zuby je potreba čistiť pravidelne a dôsledne. S touto dentálnou hygienou vám pomôžu špeciálne zubné pasty, ústne vody, spreje a kefky na paradentózu. Aj zubné nite a medzizubné kefky by sa mali stať súčasťou dennej zubnej hygieny, hoci nemajú špeciálne ošetrenie proti paradentóze. Akonáhle sa starostlivosť o zuby zlepší, postupne prestane aj krvácanie a citlivosť ďasien. Pri pokročilých zápaloch je však nutné postup konzultovať so zubným lekárom, aby nedošlo k strate zubov.

 • Zubné pasty na paradentózu – pôsobia preventívne aj protizápalovo, pomôžu pri krvácaní z ďasien, spevňujú zubnú sklovinu, narúšajú zubný povlak a chránia zuby proti zubnému kazu. Špeciálne pasty majú výrazné sťahujúce účinky a pomáhajú tak obmedziť krvácaniu ďasien. Prírodné zubné pasty remineralizujú zubnú sklovinu a upokojujú citlivé ďasná.
 • Ústne vody a spreje na paradentózu – ústne vody majú dezinfekčný a protizápalový účinok, efektívne pôsobia proti tvorbe zubného povlaku a krvácaniu ďasien, a zaistia svieži dych. Vhodným variantom na cesty sú ústne spreje.
 • Kefky na paradentózu – kefka je pri správnom čistení zubov kľúčová. Mäkké zubné kefky jemne, ale precízne odstránia povlak a vďaka zúženým štetinám vyčistia aj horšie dostupné miesta. Zároveň sú veľmi šetrné ako k zubnej sklovine, tak aj k ďasnám. Dobrým pomocníkom je tiež jednozväzková kefka, ktorá spoľahlivo vyčistí aj ťažko dostupné miesta a zameria sa na jednotlivé zuby, ďasná aj implantáty.

Zápach z úst

Väčšina príčin zápachu je skrytých v zubnom kaze, ďasnách alebo na iných miestach v ústnej dutine, kde sa zhromaždili drobné čiastočky jedla. Vznikajú tam baktérie, ktoré pri nedostatočnej hygiene spôsobujú neporiadok a zápach z úst. 

Ako bojovať proti zápachu z úst?

Pilulka ponúka niekoľko možností, ako sa nadobro rozlúčiť s nepríjemným zápachom z úst. Zaistite si svieži dych a zároveň sa účinne starajte o svoje zuby! Môžete si vybrať medzi ústnymi vodami alebo zubnými pastami proti zápachu z úst, ktoré je ideálne doplniť dentálnou niťou. Na hygienu jazyka sú dostupné špeciálne škrabky na jazyk. Všeobecne sa odporúča čistiť si zuby dvakrát denne (ideálne zubnou pastou proti zápachu z úst) a zubnú hygienu doplniť o dentálnu niť.

 • Ústne vody – obsiahnuté zložky okamžite a spoľahlivo eliminujú baktérie spôsobujúce zápach.
 • Zubné pasty proti zápachu z úst – majú zvýšený obsah fluóru vďaka čomu zabezpečujú odstraňovanie podstatne väčšieho množstva zubného povlaku. Tieto pasty eliminujú baktérie, ktoré produkujú tzv. prchavé zložky síry – tie spôsobujú nepríjemný zápach.
 • Škrabky na jazyk – práve na povrchu jazyka sa nám usadzujú baktérie spôsobujúce nepríjemný povlak a preto by malo byť čistenie jazyka pravidelnou súčasťou každej dentálnej hygieny.
 • Dentálne nite – odstraňujú povlak z ťažko dostupných miest medzi zubami, kde môžu byť usadené baktérie spôsobujúce nepríjemný zápach z úst. 

Afty

Ide o malé vriedky, ktoré sa môžu objaviť na mäkkých častiach ústnej dutiny alebo na jazyku. Mávajú bielu, niekedy zľahka žltkastú farbu. Ich príčinou môže byť uhryznutie do pery či do líca, zvýšený stres, poranenie pri čistení zubov či zle sediaca zubná protéza. Ak sa vám afty v ústach vytvárajú pravidelne, je nutné zbystriť. Za ich vznikom totiž môže byť okrem nedostatku niektorých vitamínov, dokonca autoimunitné ochorenie.

Ako vyriešiť afty? 

Účinným bojovníkom proti aftám v ústach môžu byť prípravky s propolisom alebo rôzne roztoky a gély, ktorými možno bolestivé miesto priamo potierať.

 • Spreje a roztoky – Najobľúbenejšími liekmi a výživovými doplnkami proti aftám sú napríklad URGO na afty, Herbadent, Aloclair, Tantum Verde (roztok), Corsodyl a Kamistad.
 • Vitamíny na imunitu – často sa odporúča dopĺňať kyselinu listovú, vitamín B12 a železo. Afty sú spojené s oslabenou imunitou a doplnením vitamínov na posilnenie imunity rozhodne ničomu neuškodíte.
 • Babské rady na afty – napr. výplach úst slanou vodou, prikladanie vrecúšok s rumančekovým čajom na postihnuté miesto, alebo preplach úst šalviou 
 • Vypálenie alkoholom – stačí namočiť vatovú tyčinku a priložiť na vriedok. Je to trochu dramatické a bolestivé riešenie, avšak môže pomôcť.

Zákazníci hodnotia najlepšie rady Curaprox, Lacalut a Meridol. Najlepšie hodnoteným výrobkom je BeautyFormulas Medzizubné kefky 0,45 mm 6 ks. V prípade, že ste si nezvolili tu žiadny tovar, pozrite sa aj na kategórie Paradentóza, Prípravky na afty, Strojčeky / Ortodoncia a Zápach z úst.

Trápia ma ústa a zuby - Voda - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Trápia ma ústa a zuby - Voda ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Trápia ma ústa a zuby - Voda na 98 %
Recenzia produktu: NaturProdukt Glucadent Zubná pasta 95 g
5 / 7x
Znám tento produkt.
Recenzia produktu: Alpa FRANCOVKA bylinkový liehový roztok 1 l
5 / 30x
Dobrá cena, rychlé dodání.
Recenzia produktu: Parodontax Fluoride zubná pasta 75 ml
5 / 1x
dlhodobé používanie
Recenzia produktu: Curasept Afte Rapid+ Gel 10 ml
5 / 1x
malé balenie a drahé
Recenzia produktu: Herbadent Bylinná ústna voda koncentrát 250 ml
5 / 4x
spokojenost
Recenzia produktu: Himalaya Bieliaca bylinná zubná pasta Sparkly White Herbal Toothpaste 75 ml
5 / 24x
Zatiaľ je to len týždeň.
Recenzia produktu: Curaprox Perio Plus Forte CHX 0,20% 200 ml
5 / 3x
Kvalitna ustna voda a ucinna pri potrebe zvysenej starostlivosti po chirurgickych zakrokoch
Recenzia produktu: Curaprox CS 5500 Kids ultrasoft detská zubná kefka 2x1 ks
5 / 9x
Velmi dobra zubna kefka pre deticky - ma idealne stetinky aj rucku, ktora sa nevysmykava.
Recenzia produktu: Hanus Čajovníková silica / Tea Tree olej 10 ml
5 / 9x
Čajovníkový olej (tea tree oil) je zázrak snáď na vsetko možné. Vždy mam doma po ruke a už som zásobila aj rodičov. Je to maly zázrak. naozaj je ho mozne použiť na množstvo neduhov.
Recenzia produktu: Himalaya Bylinná zubná pasta pre citlivé zuby 75 ml
5 / 1x
príjemná a účinná

Produkty z kategórie Trápia ma ústa a zuby sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Trápia ma ústa a zuby sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Tie najpredávanejších kúsky v kategórii Trápia ma ústa a zuby nájdete medzi prvými.