Prírodné zubné pasty - Pri paradentóze (4 produktov)

Na udržanie si zdravých zubov, bieleho úsmevu a sviežeho dychu používame zubné pasty spolu s vhodne zvolenou zubnou kefkou.

Dnešný trh poskytuje mnoho druhov zubných pást, z ktorých je možné vyberať od detských zubných pást cez bieliace až po tie …

Zobraziť viac

Na udržanie si zdravých zubov, bieleho úsmevu a sviežeho dychu používame zubné pasty spolu s vhodne zvolenou zubnou kefkou.

Dnešný trh poskytuje mnoho druhov zubných pást, z ktorých je možné vyberať od detských zubných pást cez bieliace až po tie prírodné. Ďalšou alternatívou na čistenie zubov sú zubné gély.

Čo sú prírodné zubné pasty?

Zubné pasty na prírodnej báze sú ideálnou alternatívou pre všetkých, ktorí uprednostňujú zdravý životný štýl. Tieto zubné pasty sú šetrné nielen k vášmu zdraviu, ale aj k životnému prostrediu. Zaisťujú šetrnú starostlivosť o celú ústnu dutinu bez obsahu chemických zložiek.

Prírodné zubné pasty s prírodnými extraktmi sú šetrné k zubom i ďasnám a sú vhodné aj pre deti.

Aké je zloženie prírodnej zubnej pasty?

Prírodné zubné pasty sa vyznačujú tým, že neobsahujú fluór, penové prostriedky, bielidlá, zahusťovadlá, ochucovadlá a ďalšie chemické ingrediencie pôsobiace na naše zdravie. Preto je vhodné si na ne dávať pozor. Väčšina klasických zubných pást obsahuje látku sodium fluorid, ktorý je klasifikovaný ako jedovatý karcinogén, ako aj SLS.

Čím sú klasické zubné pasty zdraviu škodlivé?

Môžete si povedať, že zubnú pastu predsa neprehĺtam, tak ako by mohla škodiť? Ale jedným z najrýchlejších spôsobov, ako sa škodlivé látky dostávajú do tela, je vstrebávaním cez bohato prekrvenú sliznicu ústnej dutiny. Napríklad dlhodobá konzumácia fluoridu škodí našej nervovej sústave, neblahý vplyv môže mať aj na štítnu žľazu, tráviaci trakt a dokonca môže mať aj rakovinotvorné účinky.

Prečo používať prírodnú zubnú pastu?

Rovnako ako pri prírodnej kozmetike, bio potravinách a ďalších eko/bioproduktoch platí, že čo škodí prírode, škodí aj nášmu zdraviu. Preto dajte prednosť produktom na rastlinnej báze pred spomínanými toxickými zložkami. Na popredné priečky v obľúbenosti patria prírodné pasty od značiek Ecodenta, Weleda, Herbadent a Lavera.

Či už zvolíte na čistenie zubov prírodné alebo klasické zubné pasty alebo gély, nezabúdajte nikdy na medzizubné priestory, kde sa usadzuje najviac zvyškov jedla a povlakov. Na ich čistenie použite medzizubné kefky alebo dentálne nite. Tí, ktorí chcú pre zdravie svojho chrupu urobiť maximum a vyhnúť sa tak častým návštevám stomatológa, môžu siahnuť po ústnych sprchách.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Jack N‘ Jill a Urtekram. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Urtekram Zubná pasta Aloe Vera 75 ml.

Prírodné zubné pasty - Pri paradentóze - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Prírodné zubné pasty - Pri paradentóze ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Prírodné zubné pasty - Pri paradentóze na 98 %
Recenzia produktu: Alkmene TEA TREE Zubná pasta HERBAL 100 ml
5 / 1x
Zubné pasty zn. Alkmene používame celá rodina. Majú vynikajúce zloženie, veľmi príjemnú, nedráždivú chuť. Ideálne na čistenie zubov po každom jedle.
Recenzia produktu: Ecodenta Multifunkčná zubná pasta s výťažkami zo 7 bylín a Kalidentem (Multifunctional Toothpaste) 100 ml
5 / 1x
vyhovuje
Recenzia produktu: Doterra Bieliaca zubná pasta 125 g
5 / 1x
výborná, ďakujem
Recenzia produktu: Lavera Mätová zubná pasta 75 ml
5 / 1x
Používam zubné pasty bez fluoridu, ale vždy raz za pár dní vystriedame nejakú s fluoridom na radu dentálnej hygieničky kvôli zvýšeniu pH zubnej skloviny. Táto pasta je eko friendly a s fluoridom.
Recenzia produktu: Himalaya Bieliaca bylinná zubná pasta Sparkly White Herbal Toothpaste 75 ml
5 / 26x
Túto pastu veľmi rada kupujem a používame ju celá rodina. Je po nej pocit čistých zubov a sviežeho dychu.
Recenzia produktu: Natura Siberica Prírodná sibírska zubná pasta - Kamčatský minerál 100 g
5 / 1x
Spokojnosť
Recenzia produktu: Himalaya Bylinná zubná pasta pre citlivé zuby 75 ml
5 / 1x
príjemná a účinná
Recenzia produktu: Alkmene Bio Zubná pasta 100 ml
5 / 1x
Moja obľúbená pasta na zuby
Recenzia produktu: Biomed Gum Health prírodná zubná pasta 100 g
5 / 5x
Zubnú pastu vo rôznych obmenách používame.Spokojnosť z biomed výrobkami je v našej rodine tiež bližšom okoli priateľov a známych je zárukou kvality. Vrelo ju odporúčam aj váš online obchod pre cenu aj rýchlosť dodania.
Recenzia produktu: Splat Zubná pasta Blackwood 75 ml
5 / 4x
Výborná pasta. Curaprox Black is White je kúsok lepšia na ten bieliaci účinok, ale aj cena je cez 20 eur. Táto je ale chuťovo lepšia aj zloženie sa mi viac páči. Neľutujem kúpu ani trošku. Je to skvelý produkt.

Produkty z kategórie Prírodné zubné pasty sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Prírodné zubné pasty sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Prírodné zubné pasty zoradené od najkvalitnejších kúskov.