Prírodné zubné pasty - 100% recyklovateľná nádoba

(5 produktov)

Na udržanie si zdravých zubov, bieleho úsmevu a sviežeho dychu používame zubné pasty spolu s vhodne zvolenou zubnou kefkou.

Dnešný trh poskytuje mnoho druhov zubných pást, z ktorých je možné vyberať od detských zubných pást cez bieliace až po tie …

 Zobraziť viac

Na udržanie si zdravých zubov, bieleho úsmevu a sviežeho dychu používame zubné pasty spolu s vhodne zvolenou zubnou kefkou.

Dnešný trh poskytuje mnoho druhov zubných pást, z ktorých je možné vyberať od detských zubných pást cez bieliace až po tie prírodné. Ďalšou alternatívou na čistenie zubov sú zubné gély.

Čo sú prírodné zubné pasty?

Zubné pasty na prírodnej báze sú ideálnou alternatívou pre všetkých, ktorí uprednostňujú zdravý životný štýl. Tieto zubné pasty sú šetrné nielen k vášmu zdraviu, ale aj k životnému prostrediu. Zaisťujú šetrnú starostlivosť o celú ústnu dutinu bez obsahu chemických zložiek.

Prírodné zubné pasty s prírodnými extraktmi sú šetrné k zubom i ďasnám a sú vhodné aj pre deti.

Aké je zloženie prírodnej zubnej pasty?

Prírodné zubné pasty sa vyznačujú tým, že neobsahujú fluór, penové prostriedky, bielidlá, zahusťovadlá, ochucovadlá a ďalšie chemické ingrediencie pôsobiace na naše zdravie. Preto je vhodné si na ne dávať pozor. Väčšina klasických zubných pást obsahuje látku sodium fluorid, ktorý je klasifikovaný ako jedovatý karcinogén, ako aj SLS.

Čím sú klasické zubné pasty zdraviu škodlivé?

Môžete si povedať, že zubnú pastu predsa neprehĺtam, tak ako by mohla škodiť? Ale jedným z najrýchlejších spôsobov, ako sa škodlivé látky dostávajú do tela, je vstrebávaním cez bohato prekrvenú sliznicu ústnej dutiny. Napríklad dlhodobá konzumácia fluoridu škodí našej nervovej sústave, neblahý vplyv môže mať aj na štítnu žľazu, tráviaci trakt a dokonca môže mať aj rakovinotvorné účinky.

Prečo používať prírodnú zubnú pastu?

Rovnako ako pri prírodnej kozmetike, bio potravinách a ďalších eko/bioproduktoch platí, že čo škodí prírode, škodí aj nášmu zdraviu. Preto dajte prednosť produktom na rastlinnej báze pred spomínanými toxickými zložkami. Na popredné priečky v obľúbenosti patria prírodné pasty od značiek Ecodenta, Weleda, Herbadent a Lavera.

Či už zvolíte na čistenie zubov prírodné alebo klasické zubné pasty alebo gély, nezabúdajte nikdy na medzizubné priestory, kde sa usadzuje najviac zvyškov jedla a povlakov. Na ich čistenie použite medzizubné kefky alebo dentálne nite. Tí, ktorí chcú pre zdravie svojho chrupu urobiť maximum a vyhnúť sa tak častým návštevám stomatológa, môžu siahnuť po ústnych sprchách.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Haan, Jack N‘ Jill a Woom. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Dologel Ústny masážny gél, 25 ml.

Attitude Detská zubná pasta s príchuťou Jahody Baby leaves 75 g

Prírodná zubná pasta od ATTITUDE, ktorá neobsahuje fluór, je ideálna pre zoznámenie malých detí s každodenným procesom čistenia zubov.

Môžete mať už dnes

LaSaponaria Jemná detská zubná pasta BIO - jahoda 75 ml

Sladká chuť jahôd i hojivé účinky pasty nalákajú na čistenie zúbkov aj tých najväčších malých odporcov ústnej hygieny. Pasta neobsahuje fluór, ekologický pôvod a spracovanie surovín stráži certifikát Cosmetici Biologici a stočená je v tube z recyklovateľného bioplastu.

Môžete mať už dnes

LaSaponaria Ochranná zubná pasta BIO - zázvor a citrón 75 ml

Zubná pasta ľahko korenené, pritom príjemne sladkasté chute. Starostlivo vybraný mix esenciálnych olejov zo zázvoru, citrónu a badiánu pomáha chrániť ústnu dutinu pred baktériami, jemne čistí, upokojuje a stará sa o zdravie ďasien.

Môžete mať v stredu 7. 6.

Oral-B Oral-B PureActiv Freshness Care Zubná Pasta 75 ml

Oral B zubná pasta s 99 % obsahom prírodných zložiek s prírodnou príchuťou sviežej mäty. 24-hodinová ochrana pred zubným kazom a pocit sviežosti pri umývaní zubov dvakrát denne. Cosmos Natural certifikované spoločnosťou Ecocert Greenlife podľa štandardu C.

Môžete mať v pondelok 5. 6.

Oral-B Oral-B PureActiv Essential Care Zubná Pasta 75 ml

Oral B zubná pasta s 99 % obsahom prírodných zložiek s prírodnou príchuťou sviežej mäty. 24-hodinová ochrana pred zubným kazom a pocit sviežosti pri umývaní zubov dvakrát denne. Cosmos Natural certifikované spoločnosťou Ecocert Greenlife podľa štandardu C.

Môžete mať v pondelok 5. 6.

Produkty z kategórie Prírodné zubné pasty sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Prírodné zubné pasty zoradené od najkvalitnejších kúskov. Tie najpredávanejších kúsky v kategórii Prírodné zubné pasty nájdete medzi prvými.