Najlepšie hodnotené Paradentóza (28 produktov)

Paradentóza (odborne parodontitída) alebo zápal ďasien je bežná infekcia, ktorá poškodzuje mäkké tkanivo a kosti okolo zubov. Bez liečby sa kosť okolo zubov pomaly a postupne stráca, čo sa prejavuje ako „ustupovanie“ ďasien a zuby sa kvôli odhaleným zubným krčkom stávajú citlivejšie. V neskorých štádiách zápalu sa začnú kývať zuby a dochádza k ich strate.

 Zobraziť viac

Paradentóza (odborne parodontitída) alebo zápal ďasien je bežná infekcia, ktorá poškodzuje mäkké tkanivo a kosti okolo zubov. Bez liečby sa kosť okolo zubov pomaly a postupne stráca, čo sa prejavuje ako „ustupovanie“ ďasien a zuby sa kvôli odhaleným zubným krčkom stávajú citlivejšie. V neskorých štádiách zápalu sa začnú kývať zuby a dochádza k ich strate.

Príčinou paradentózy je nedostatočná zubná hygiena – baktérie sa zachytávajú na zuboch a rýchlo sa množia, predovšetkým v miestach, kde sa stretáva zub s ďasnom. Tieto baktérie tvoria zubný povlak spolu so zvyškami jedla a nápojov. Keď sa pravidelne neodstraňujú čistením zubov a medzizubných priestorov, vznikne v ďasnách zápal.

Príznaky paradentózy

  • Krvácanie počas čistenia zubov
  • Citlivé a začervenané ďasná, zo začiatku bez bolesti
  • Zápach z úst a nepríjemná pachuť
  • Ustupujúce ďasná, zub vyzerá dlhšie
  • Zväčšujúci sa priestor medzi zubami

Liečba paradentózy

Ako sa teda pred týmto ochorením chrániť? Jednoducho – správnou dentálnou hygienou. Prevencia je v boji proti paradentóze kľúčová, je preto potrebné čistiť zuby pravidelne a dôsledne. So správnou dentálnou hygienou vám pomôžu špeciálne zubné pasty, ústne vody, spreje a kefky na paradentózu, ktoré sa uplatnia ako pri prevencii, tak pri liečbe paradentózy. Hoci nemajú špeciálne ošetrenie proti paradentóze, aj zubné nite a medzizubné kefky by sa mali stať súčasťou dennej zubnej hygieny. Akonáhle sa starostlivosť o zuby zlepší, postupne prestane aj krvácanie a citlivosť ďasien. Pri pokročilých zápaloch je však nutné postup konzultovať so zubným lekárom, aby nedošlo k strate zubov.

Zubné pasty na paradentózu

Zubné pasty proti paradentóze pôsobia nielen preventívne, ale aj protizápalovo. Pomôžu pri krvácaní z ďasien, spevňujú zubnú sklovinu, narúšajú zubný povlak a chránia zuby proti zubnému kazu. Špeciálne pasty vyvinuté na ochranu pred vznikom zápalu majú výrazné sťahujúce účinky a pomáhajú tak obmedziť krvácaniu ďasien. Môžete zvoliť aj prírodné pasty na zuby, ktoré remineralizujú zubnú sklovinu a upokojujú citlivé ďasná.

Ústne vody na paradentózu

Pokiaľ si chcete byť skutočne istí, že u vás paradentóza nemá šancu, odporúčame zubnú hygienu doplniť ústnou vodou proti paradentóze. Ústna voda sa dostane naozaj všade, má dezinfekčný a protizápalový účinok, efektívne pôsobí proti tvorbe zubného povlaku a krvácaniu ďasien, navyše zaistí svieži dych. Vhodnou variantou na cesty sú ústne spreje.

Kefky na paradentózu

Nesmieme zabudnúť ani na kvalitnú zubnú kefku, ktorá je pri správnom čistení zubov kľúčová. Mäkké zubné kefky jemne, ale precízne odstránia povlak a vďaka zúženým štetinám vyčistia aj horšie dostupné miesta. Zároveň sú veľmi šetrné ako k zubnej sklovine, tak aj k ďasnám. Dobrým pomocníkom je tiež jednozväzková kefka, ktorá spoľahlivo vyčistí aj ťažko dostupné miesta a zameria sa na jednotlivé zuby, ďasná aj implantáty.

Neviete si rady, ako správne čistiť medzizubné priestory? Prečítajte si nášho sprievodcu: Ako na medzizubnú hygienu.

Zákazníci si najviac obľúbili značky Lacalut, Tebodont a Parodontax. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Parodont Active Zubná pasta Fresh 75 ml. Pokiaľ ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny výrobok, pozrite sa aj na kategórie Zubné kefky na paradentózu, Zubné pasty na paradentózu a Ústne vody na paradentózu.

Lacalut Zubná pasta Aktiv 100 ml

Môžete mať už dnes
2,89 €
Product image

Meridol Zubná pasta 75 ml

Môžete mať už dnes4,50 €
Product image

Fyto Pharma Fyto folsavin spray 30 ml

Môžete mať už dnes6,30 €

Tebodont gél 18 ml

Môžete mať už dnes7,38 €6,68 €
Product image

Santoin Zubná pasta 100 ml

Môžete mať už dnes6,10 €
Najlepšie hodnotené Paradentóza - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Najlepšie hodnotené Paradentóza ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Najlepšie hodnotené Paradentóza na 98 %
Recenzia produktu: Curasept ADS PERIO ústna voda 200 ml
5 / 1x
Dlhodobejšie používam s pozitívnou účinnosťou na moje ďasná.
Recenzia produktu: Alpa FRANCOVKA bylinkový liehový roztok 1 l
5 / 28x
nakládám do ní hřebíček, pomáhá proti klišťatům
Recenzia produktu: Himalaya Bieliaca bylinná zubná pasta Sparkly White Herbal Toothpaste 75 ml
5 / 24x
Zatiaľ je to len týždeň.
Recenzia produktu: Himalaya Bylinná zubná pasta pre citlivé zuby 75 ml
5 / 1x
príjemná a účinná
Recenzia produktu: Silver Care Zubná kefka Experience sensitive
5 / 1x
Dobre.nie veľmi mäkká ale ani tvrdá .dobre vyčistí zuby a pritom šetrná k ďasnám
Recenzia produktu: Herbadent Bylinná ústna voda koncentrát 250 ml
5 / 3x
vyhovují mi produkty s rostlinnými výtažky
Recenzia produktu: NaturProdukt Glucadent Zubná pasta 95 g
5 / 6x
Znám tento produkt.
Recenzia produktu: Lacalut Aktiv, Zubná kefka - Mäkká 1 ks
5 / 2x
Maximálna spokojnosť už po prvom použití.
Recenzia produktu: Lacalut aktiv Zubná pasta ochrana ďasien & jemné bielenie 75 ml
5 / 3x
OK
Recenzia produktu: Parodontax Classic Zubná pasta bez fluoridu 75 ml
5 / 7x
Perfektná pasta

Produkty z kategórie Paradentóza sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Paradentóza zoradené od najkvalitnejších kúskov. Tie najpredávanejších kúsky v kategórii Paradentóza nájdete medzi prvými.