Proces vkladania, kontroly a zverejňovania používateľských recenzií

 

Vkladanie bežných používateľských recenzií

Všetkým používateľom umožňujeme vkladať bežné recenzie na produkty na našich stránkach, stačí pri detaile produktu kliknúť na „Napíšte vlastné hodnotenie“ a vyplniť formulár. Nezáleží na tom, či ide o pozitívne alebo negatívne hodnotenie – zverejňujeme oboje a do obsahu nezasahujeme. Jediný dôvod, prečo by sme odstránili používateľskú recenziu, je silne vulgárny obsah. Priemerné hodnotenie, ktoré zobrazujeme vedľa počtu hodnotení, sa počíta zo všetkých udelených hviezdičiek na konkrétnom produkte. Ďalšie varianty (príchute, odtiene a pod.) sa do priemeru nepočítajú.

 

Označenie „Overený nákup“ a „Heureka recenzie“

Zelené označenie „Overený nákup“ nájdete iba pri recenziách, ktoré vložili zákazníci registrovaní na Pilulke a produkt si skutočne kúpili. Hodnotenie môžu vložiť zo svojho účtu alebo cez detail produktu.

 

Modré označenie „Heureka recenzie“ tiež zaručuje, že ide o skutočného zákazníka, ktorý produkt kúpil na Pilulke a následne ho ohodnotil prostredníctvom Heureka.sk po vyplnení dotazníka spokojnosti. Heureka umožňuje obchodom tieto recenzie exportovať a umiestniť na svoje stránky.

 

Recenzie od neregistrovaných používateľov, označenie „Ne­overená recenzia“

Chceme dať priestor na vyjadrenie svojho názoru každému zákazníkovi, preto umožňujeme vkladanie bežných recenzií aj neregistrovaným používateľom. Nemôžeme však v tomto prípade overiť, že ide o skutočný nákup a skúsenosti so zakúpeným produktom. Tieto recenzie sú označené ako neoverené a automaticky ich radíme až za overené nákupy, aby sme poskytli tie najspoľahlivejšie informácie ako prvé.

 


 

Vkladanie recenzií v rámci Pilulka Recenzného klubu

Pilulka Recenzný klub umožňuje iba registrovaným zákazníkom vkladať podrobné recenzie s fotografiami výmenou za zľavový voucher na nákup. Tieto recenzie je možné vkladať iba na produkty, ktoré sú súčasťou Recenzného klubu a registrovaný používateľ ich skutočne kúpil zo svojho účtu – preto pri týchto recenziách nájdete označenie „Overený zákazník“.

 

Recenzie v rámci Recenzného klubu prechádzajú schvaľovacím procesom, pri ktorom členovia interného tímu kontrolujú základné požiadavky na udelenie zľavového voucheru – dostatočná dĺžka a kvalita textu, správne vyplnený formulár a nahrané fotografie. Či je recenzia pozitívna alebo negatívna, nemá na tento proces žiadny vplyv.

 

Kompletný opis fungovania Recenzného klubu nájdete tu.

 

Recenzie s označením „Pilulka zamestnanec“

Pri recenziách z Pilulka Recenzného klubu môžete tiež nájsť ružový štítok „Pilulka zamestnanec“. Tieto recenzie vznikajú na základe vzťahu s dodávateľom, ktorý nám recenzované produkty poskytne. Naši kolegovia produkt riadne otestujú, odfotografujú a publikujú recenziu s vlastnými názormi. Naše názory nie sú dodávateľom ovplyvňované.