Lieky na nádchu - Perorálne - prehĺta sa (9 produktov)

Nádcha je zápal nosovej sliznice a je to snáď najčastejšie ľudské ochorenie. Hlavnými príznakmi sú pocit upchatého nosa, pálenie a svrbenie nosovej sliznice, kýchanie, vodnatý alebo hnisavý výtok. Najčastejšie sa jedná o vírusové ochorenie spôsobené niektorým z mnohých druhov rhinovírusov, ale častou príčinou je tiež alergia.

Zobraziť viac

Nádcha je zápal nosovej sliznice a je to snáď najčastejšie ľudské ochorenie. Hlavnými príznakmi sú pocit upchatého nosa, pálenie a svrbenie nosovej sliznice, kýchanie, vodnatý alebo hnisavý výtok. Najčastejšie sa jedná o vírusové ochorenie spôsobené niektorým z mnohých druhov rhinovírusov, ale častou príčinou je tiež alergia.

S nádchou pri nachladnutí sa musí vysporiadať náš imunitný systém, ale tu uvedené lieky uľavia od hlavných príznakov - znížia opuch nosovej sliznice, čím uvoľnia upchatý nos, tlmia tvorbu sekrétu... Tieto prípravky sa však nesmú používať dlhodobo. Uvádza sa maximálne 7 po sebe idúcich dní u dospelých, u detí potom iba 5 po sebe idúcich dní. Je to preto, aby sa nepoškodila nosová sliznice a aby sa nevytvoril návyk. Bez tohto rizika, a teda aj dlhodobo, môžete používať zdravotnícky prostriedok Sterimar. V ponuke máme na ošetrenie nosovej sliznice aj ďalšie nosové spreje na báze morskej či minerálnej vody.

Komplikáciou bežnej nádchy môže byť zápal vedľajších nosových dutín. Na ten si môžete u nás zaobstarať napr. prípravok Sinupret, a to vo forme tabliet či kvapiek.

U dojčiat a batoliat, čo ešte nevedia smrkať, je potreba hlien odsávať pomocou nosovej odsávačky. Ostatní ocenia našu ponuku papierových vreckoviek.

 

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Sinupret, Boiron a GripVis. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Sinupret 50 tabliet.

Lieky na nádchu - Perorálne - prehĺta sa - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na nádchu - Perorálne - prehĺta sa ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na nádchu - Perorálne - prehĺta sa na 94 %
Recenzia produktu: Nasivin soft nosový sprej 0,05%, 10 ml
5 / 3x
Rychlo uvolni upchaty nos pri nadche
Recenzia produktu: Muconasal Plus nosný sprej 10 ml
5 / 38x
hodnotím produkt kladne
Recenzia produktu: Septanazal sprej pre dospelých aer nao 10 ml
5 / 4x
Podla mna najlepsi liek na uvolnenie nosa.
Recenzia produktu: Allergodil aer nas 5 ml
5 / 16x
Zatiaľ asi najlepšie kvapky aké som mala na alergiu, už som prestriedala viacero aj na predpis aj takto voľnopredajných, tieto si držím už asi druhý rok, stačí si streknúť do jednej do druhej dierky ráno a večer a mám voľný nos.
Recenzia produktu: Septanazal sprej pre deti 10 ml
5 / 4x
s produktom som maximálne spokojný navyše ceny cez pilulka.sk sú neporovnateľné s kamennými lekárňami
Recenzia produktu: Otrivin 0,1 % nosové kvapky, nádcha a upchatý nos 10 ml
5 / 4x
pri upchatom nose z prechladnutia pomaha len otrivin
Recenzia produktu: Boiron Rhinallergy 60 tabliet
5 / 8x
Zatial som spokojna,pomaha mi hlavne pri svrbeni oci.
Recenzia produktu: Olynth 0,05 % nosová roztoková aerodisperzia na liečbu nádchy u detí od 2 rokov, 10 ml
5 / 12x
uvedený prípravok vždy pomôže
Recenzia produktu: Sinupret Akut 20 tabliet
5 / 7x
Naozaj mi pomohol
Recenzia produktu: Nasivin Soft nosový sprej 0,025% 10 ml
5 / 1x
u nás top, najlepší sprej do nosa

Pozrite sa na produkty z kategórie Lieky na nádchu zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Lieky na nádchu. V kategórii Lieky na nádchu nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.