Guarana (7 produktov)

Guarana (Paullinia cupana) je rastlina pôvodom zo severnej Brazílie a ďalších oblastí Amazonky. Amazonské kmene ju pre jej terapeutické vlastnosti využívali celé stáročia. Obsahuje pôsobivú škálu stimulantov, ako je kofeín, teofylín a teobromín. …

Zobraziť viac

Guarana (Paullinia cupana) je rastlina pôvodom zo severnej Brazílie a ďalších oblastí Amazonky. Amazonské kmene ju pre jej terapeutické vlastnosti využívali celé stáročia. Obsahuje pôsobivú škálu stimulantov, ako je kofeín, teofylín a teobromín. Guarana sa tiež môže pochváliť antioxidantmi, ako sú triesloviny, saponíny a katechíny. Účinne bojuje proti únave, zvyšuje duševnú bdelosť a podporuje chudnutie. Vďaka tomu sa často pridáva najmä do energetických nápojov. Vo výživových doplnkoch býva využívaná hlavne v kombinácií s ginkgo bilobou, ktorá tiež pôsobí povzbudzujúco a znižuje únavu. 

Účinky guarany

Proti únave -  semená guarany obsahujú 4-6 krát viac kofeínu ako kávové zrná. Vďaka tomu a obsahu kofeínu podobných látok pomáha zvýšiť sústredenosť a znížiť psychickú únavu. Tiež zlepšuje schopnosť učiť sa a pamäť.

Antioxidančný účinok  – antioxidanty neutralizujú tzv. voľné radikály, ktoré môžu interagovať s bunkami a spôsobiť ich poškodenie a následné starnutie a rôzne choroby. Guarana má podobný antioxidačný profil ako zelený čaj. Guarana preto znižuje riziko vzniku srdcových chorôb, nádorov a spomaľuje starnutie pokožky.

Podporuje chudnutie kofeín zvyšuje metabolizmus, čo znamená, že telo dokáže spáliť viac kalórií. Tiež dokáže spomaliť produkciu tukových buniek.

Dávkovanie a nežiadúce účinky

Guarana je pri bežných dávkach dobre znášaná. Opatrní pri jej užívaní treba byť pri zvýšenom krvnom tlaku, kvôli vysokému obsahu kofeínu.  Denná dávka by sa mala pohybovať okolo 70-75 mg.

 

Zákazníci si najviac obľúbili značky MedPharma, Walmark a Zerex. Najlepšie hodnoteným výrobkom je MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 67 tabliet.

MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 67 tabliet

MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 67 tabliet

Môžete mať už dnes7,90 €
MedPharma Guarana 800 mg 107 tabliet

MedPharma Guarana 800 mg 107 tabliet

Môžete mať už dnes7,90 €
Walmark Guarana 800 mg 90 tabliet

Walmark Guarana 800 mg 90 tabliet

Môžete mať už dnes11,90 €
Walmark Guarana 800mg 30 tabliet

Walmark Guarana 800mg 30 tabliet

Môžete mať už dnes5,90 €
MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 37 tabliet

MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 37 tabliet

Môžete mať v piatok 8. 3.4,90 €

GymBeam Guarana 90 kapsúl

Môžete mať v pondelok 11. 3.6,90 €

Zerex Guarana 100 kapsúl

Môžete mať už zajtra11,90 €
Guarana - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Guarana ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Guarana na 98 %
Recenzia produktu: Zerex Guarana 100 kapsúl
5 / 1x
Na nočnej smene som mala viac energie. Super, nemusela som piť kávu
Recenzia produktu: Walmark Guarana 800 mg 90 tabliet
5 / 1x
Výhodné balení
Recenzia produktu: MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 37 tabliet
5 / 2x
Energie a pozornost.. Funguje to
Recenzia produktu: MedPharma Ginkgo biloba + Guarana 67 tabliet
4.8 / 23x
Splnilo očekávání.
Recenzia produktu: MedPharma Guarana 800 mg 107 tabliet
4.6 / 25x
Hodně mi pomohl nabrat energii při náročné práci

Produkty z kategórie Guarana sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Guarana zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Guarana sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.