Müsli, kaše a raňajkové zmesi - Prášok na výrobu nápoja

Müsli a ovsené kaše sú vhodným štartom do nového dňa. Ľahko stráviteľné obilniny obsahujú veľké množstvo vlákniny, vitamínov aj minerálov, ktoré naše telo potrebuje. Okrem pozitívnych účinkov na váš organizmus iste oceníte aj jednoduchú a rýchlu prípravu kaší, ktoré sú vhodné aj pre deti. Tie ich navyše vďaka sladkej chuti milujú! Müsli tyčinky môžu byť vhodnou náhradou za sladké vysokoenergetick…

Müsli a ovsené kaše sú vhodným štartom do nového dňa. Ľahko stráviteľné obilniny obsahujú veľké množstvo vlákniny, vitamínov aj minerálov, ktoré naše telo potrebuje. Okrem pozitívnych účinkov na váš organizmus iste oceníte aj jednoduchú a rýchlu prípravu kaší, ktoré sú vhodné aj pre deti. Tie ich navyše vďaka sladkej chuti milujú! Müsli tyčinky môžu byť vhodnou náhradou za sladké vysokoenergetické tyčinky a ďalšie pochutiny.

Müsli

Tento pokrm z obilnín je veľmi obľúbený ako skvelý štart dňa. Müsli je bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály, stopové prvky a zdravé tuky. Konzumácia müsli prospieva zažívaniu, zlepšuje činnosť srdca a ciev a podporuje imunitu. Odporúča sa müsli jesť v každom veku. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych druhov müsli, do tejto sypkej zmesi sa pridáva lyofilizované ovocie, chia semienka, oriešky, atď. Pochutnať si môžete napríklad na čokoládových müsli, ovocných či orieškových.

Odporúčaná denná dávka müsli

Jedna porcia müsli by mala obsahovať od 50 do 150 g za deň.

História müsli

Müsli vynašiel švajčiarsky lekár Maximilian Bircher-Benner okolo roku 1900. Tento pokrm bol určený pre jeho pacientov, ktorí potrebovali stravu bohatú na čerstvé ovocie a zeleninu. Lekár jedlo pomenoval ako "d'Spys" (švajčiarska podoba nemeckého "die Speise", čiže pokrm). Výraz müsli je potom zdrobnené švajčiarske podstatného meno "Mues" (nemecky "Mus"), teda kaša. Vo svojej súčasnej podobe je müsli populárne na Západe od 60. rokov 20. storočia. Patrí do zdravého a vegetariánskeho jedálnička.

Ovsené kaše

Rýchly a lahodný raňajkový pokrm, ktorý hravo zvládne každý. Ovsená kaša sa skladá z ovsených vločiek, mlieka a ingrediencií na dochutenie, fantázii sa medze nekladú. Okrem vlákniny (beta-glukánu) ovsená kaša obsahuje aj antioxidanty a polyfenoly, prospešné pre ľudské telo. Znižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a dodáva telu pocit sýtosti. Obľúbená je aj ako pomocník pri chudnutí, pretože po nej dlho nie ste hladný a prijmite tak počas dňa menej kalórií.

Ovsená kaša - recept

Príprava kaše je veľmi jednoduchá. Nasypete vločky do jemne osoleného mlieka a necháte povariť. Než sa do nej pustíte, kaše musí chvíľu odstáť. Dochutiť ju môžete napríklad jabĺčkami, hrozienkami, kiwi alebo iným ovocím. Pridajte rôzne oriešky a semienka, zjemnite ju rozpusteným maslom, posypte cukrom, škoricou alebo kakaom a pod. Pre menej kalorickú verziu vločky povarte vo vode.

Pokiaľ ste si nezvolili v tejto kategórii žiadny výrobok, skúste sa pozrieť aj na kategórie Müsli.

Zobraziť celý popis

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my sa ho pokúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Odporučiť produkt

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadaním vhodného produktu.

Opýtajte sa nás
Opýtajte sa nás

Produkty z kategórie Müsli, kaše a raňajkové zmesi sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Müsli, kaše a raňajkové zmesi sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Müsli, kaše a raňajkové zmesi nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.