Kyselina hyalurónová (17 produktov)

Kyselina hyalurónová, tiež známa ako hyalurónan alebo glykozaminoglykán, je látka, ktorá sa prirodzene nachádza a vytvára v tele. Najviac sa nachádza v pokožke, spojivovom tkanive a očiach. Jej hlavnou funkciou je zadržiavať vodu, teda hydratovať …

Zobraziť viac

Kyselina hyalurónová, tiež známa ako hyalurónan alebo glykozaminoglykán, je látka, ktorá sa prirodzene nachádza a vytvára v tele. Najviac sa nachádza v pokožke, spojivovom tkanive a očiach. Jej hlavnou funkciou je zadržiavať vodu, teda hydratovať tkanivá a udržiavať v nich dostatočnú vlhkosť. Známa je hlavne svojou ohromujúcou schopnosťou priťahovať vodu a zadržať 1000-násobok svojej hmotnosti vo forme vlhkosti. Kyselina hyalurónová má rôzne využitie. Je možné ju užívať perorálne (ústami) ako doplnok stravy, ale používa sa aj topicky (na pokožku) vo forme krémov, alebo séra, taktiež v očných kvapkách a injekciách.

Účinky kyseliny hyalurónovej:

Podporuje zdravšiu a pružnejšiu pokožku

Zhruba polovica kyseliny hyalurónovej vo vašom tele sa nachádza vo vašej pokožke, kde na seba naväzuje molekuly vody a pomáha tak zadržiavať vlhkosť. Prirodzený proces starnutia a vystavenie účinkom ultrafialového žiarenia zo slnka, tabakového dymu a znečistenia však môžu znížiť jej množstvo v pokožke. Ako sme už spomenuli, kyselina hyalurónová dokáže na seba viazať molekuly vody, a tým dodať pokožke potrebnú hydratáciu. Pri jej nedostatku je pleť suchá, dehydratovaná, a má vyšší sklon k tvorbe vrások. Okrem zvýšenia vlhkosti pleti tiež revitalizuje vonkajšie povrchové vrstvy pokožky, takže vyzerajú a pôsobia jemnejšie, hladšie a žiarivo hydratované, čo okamžite zlepšuje vzhľad jemných vrások. Niektorí dermatológovia dokonca injekčne podávajú výplne s kyselinou hyalurónovou, aby pokožka vyzerala pevne a mladistvo.

Môže urýchliť hojenie rán

Kyselina hyalurónová tiež hrá kľúčovú úlohu pri hojení rán. Pri poranenej pokožke sa jej množstvo zvyšuje. Pri hojení rán pomáha vďaka tomu, že reguluje hladinu zápalu a stimuluje tvorbu krvných ciev v poškodenej oblasti. Aplikácia priamo na rany tiež znižuje riziko infekcie.

Pomáha proti bolesti kĺbov a zvyšuje ich pohyblivosť

Kyselina hyalurónová sa okrem pleti nachádza aj v synoviálnej tekutine kĺbov, ktorej úlohou je lepšia pohyblivosť kĺbov a bráni vzájomnému treniu chrupavky. Dopĺňanie kyseliny hyalurónovej podporuje tvorbu synoviálnej tekutiny, a znižuje tak bolesti kĺbov, najmä u ľudí trpiacich artrózou. Okrem užívania doplnku stravy s kyselinou hyalurónovou je taktiež možné ju vpichovať priamo do kĺbov.

Zmierňuje pocit suchých očí

Takzvaný syndróm suchého oka vzniká pri nedostatočnej produkcií sĺz, resp. pri ich prirýchlom odparovaní. Aj tu sa dajú využiť vynikajúce zvlhčujúce účinky kyseliny hylaurónovej. Očné kvapky obsahujúce 0,2–0,4 % kyseliny hyalurónovej znižujú príznaky suchého oka a zlepšujú zdravie očí. Jej protizápalové účinky a urýchľovanie hojenia rán sa tiež využívajú v očnej chirurgií.

Má kyselina hyalurónová nežiadúce účinky?

Keďže je kyselina hyalurónová pre telo vlastná látka, ktorú si je schopné aj samé vytvoriť, nie sú známe žiadne nežiadúce účinky ani alergie počas jej užívania či už vo forme doplnkov stravy alebo vo forme krémov a pleťového séra. Pri injekčnom podaní sa vyskytujú nežiadúce účinky v súvislosti s injekčnou aplikáciou. Jej užívaniu by sa mali vyhnúť jedine tehotné a dojčiace ženy a ľudia s onkologickými ochoreniami.

Užívatelia si obľúbili značky GreenFood Nutrition, Jutavit a Hyalurmed. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Hyalurmed Číra kyselina hyalurónová 100 ml.

Belene Hyaluronic Acid Hydrating Pill 30 kapsúl

Môžete mať už dnes
Akcia: Pri nákupe Belene nad 39E zľava 10E
BioCo Hyaluronic acid + collagen 30 kapsúl

BioCo Hyaluronic acid + collagen 30 kapsúl

Môžete mať už dnes
Natural Pharm Kyselina Hyalurónová 100 tabliet

Natural Pharm Kyselina Hyalurónová 100 tabliet

Môžete mať v stredu 24. 4.
Kyselina hyalurónová - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Kyselina hyalurónová ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Kyselina hyalurónová na 98 %
Recenzia produktu: Pilulka Selection Beauty Kolagén Plus s HA 90 tabliet
5 / 3x
e
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition Kyselina Hyaluronová 60 kapsúl
5 / 1x
Protože jsem začala pravidelně(ji) běhat (3x - 4x týdně), rozhodla jsem se pro vyzkoušení doplňků stravy a narazila i na kyselinu hyaluronovou... Momentálně užívám druhé balení, spektrum účinků asi více posoudím až po dlouhodobějším užívání (zda li se to projeví kladně i na pleti?? :-) ).
Recenzia produktu: Hyaluron N-Medical 100% kyselina ová 100 ml
5 / 32x
Zázrak na akné.
Recenzia produktu: Tozax Coloxio Gold s citrónovou príchuťou 30 vrecúšok
5 / 30x
SUPER
Recenzia produktu: L'Oréal Paris Revitalift Filler Duopack denný a nočný krém, 50+ 50 ml
5 / 1x
\ud83d\udc4d
Recenzia produktu: Hepatica KYSELINA HYALURÓNOVÁ 90 kapsúl
4.9 / 13x
Pomáhá a dobře se polyká.
Recenzia produktu: Movit Energy Kyselina hyaluronová + Biotin PREMIUM 60 kapsúl
4.9 / 17x
Ještě nemohu posoudit, užívám teprve pár dnů
Recenzia produktu: Rosen Pharma KOLAGÉN Forte + Kyselina Hyalurónová 180 tabliet
4.8 / 53x
Po týdenní "intenzivní kůře" bylo ihned vidět zlepšení pleti. Pleť byla rozjasněná/zářivá, napnutá, hladká. Zmenšené póry. Pokračuji v dávkování 2x1 tabl./den. Za mě naprosto super. Dlouhodobé účinky zatím nemohu posoudit, užívám měsíc. Tablety jsou trochu větší..
Recenzia produktu: Hyalurmed Číra kyselina hyalurónová 100 ml
4.7 / 180x
S touto kyselinou som veľmi spokojná, účinky sú citeľné a hoc užívam kvôli iným problémom, účinok vidím i na pokožke.

Produkty z kategórie Kyselina hyalurónová sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Kyselina hyalurónová zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Kyselina hyalurónová sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.