Vitamíny na kĺby (87 produktov)

Vitamíny na kĺby už dávno nie sú určené len pre seniorov. Vďaka sedavému životnému štýlu, nedostatku pohybu, vrodeným predispozíciám trpí bolesťami kĺbov čoraz viac ľudí aj v mladom veku. Bolesti kĺbov a šliach sa však na druhej strane nevyhýbajú …

Zobraziť viac

Vitamíny na kĺby už dávno nie sú určené len pre seniorov. Vďaka sedavému životnému štýlu, nedostatku pohybu, vrodeným predispozíciám trpí bolesťami kĺbov čoraz viac ľudí aj v mladom veku. Bolesti kĺbov a šliach sa však na druhej strane nevyhýbajú ani aktívnym športovcom. Podľa druhu športu dostáva zabrať aj kĺb samotný, aj chrupavka, na ktorú pôsobí vyššie zaťaženie ako pri bežnom pohybe. Ak chcete pomôcť svojim kĺbom, môžete siahnuť po niektorom prípravku zo širokej ponuky špeciálnych doplnkov výživy určených priamo na kĺby. Avšak okrem nich môžete podporiť zdravie kĺbov, kostí a šliach aj „obyčajnými“ vitamínmi.

Ktoré vitamíny a minerály sú prospešné pre kĺby, šľachy a kosti?

Vitamín D

Keď sa spomenú kosti a ako ich posilniť, väčšine ľudí ako prvé napadne kombinácia vitamín D s vápnikom. A majú pravdu. . Vitamín D pomáha telu vstrebávať vápnik.  Štúdie tiež preukázali, že ľudia s nízkou hladinou vitamínu D majú tendenciu častejšie trpieť bolesťami kĺbov. Užívaním tohto vitamínu môžete prispieť k posilneniu kostí a kĺbov. Mimo výživových doplnkov je vitamín D možné získať aj konzumovaním mliečnych výrobkov, ale najmä prostredníctvom čistého slnečného žiarenia.

Vápnik

Vápnik je známy minerál, ktorá úzko súvisí so zdravím kostí a kĺbov. Je to živina, ktorá pomáha vytvárať kosti a zuby a udržiavať ich silné. Vápnikové pilulky môžu byť účinné pri znižovaní zápalu a pri bolesti kĺbov, najmä v kolenných kĺboch. Tmavá zelená listová zelenina, mlieko, jogurt a brokolica sú príkladmi potravín s vysokým obsahom vápnika. Ženy potrebujú prijímať viac vápnika ako muži, keďže ich organizmus je náchylnejší na rýchlejšie odbúravanie vápnika a na rednutie kostí, najmä vo vyššom veku.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 je spájaná skôr so zdravým srdcom ako so zdravými kĺbmi, avšak aj pri nich hrajú svoju rolu. Mastné kyseliny pomáhajú predchádzať poškodeniu kĺbov niektorými enzýmami a je známe, že pomáhajú zmierňovať zápal. Je vhodné ich užívať hlavne pri bolestiach kolien alebo pri reumatoidnej artritíde. Strava bohatá na omega-3 zahŕňa najmä ryby, avokádo, orechy a semená.

Ako sa starať o zdravie kĺbov

Pre zachovanie zdravých a nebolestivých kĺbov samozrejme nestačia iba pilulky. Rovnako dôležitá je pravidelná fyzická aktivita, po ktorej nasleduje dostatok odpočinku. Spolu s vitamínmi a doplnkami stravy je to to najlepšie preventívne opatrenie, ktorá pomáha bojovať telu s bolestivými kĺbmi skôr, ako sa samotná bolesť prejaví.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Biomin, Generica a MedPharma. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Aporosa Kĺby 120 tabliet.

DeVit Forte kvapky 22 ml

Môžete mať už dnes8,90 €

DeVit kvapky 20 ml

Môžete mať už dnes7,90 €

DeVit Direct 10 000 IU sprej 6 ml

Môžete mať už dnes13,90 €
Generica Vitamin D3 400 I.U. kvapky 10 ml

Generica Vitamin D3 400 I.U. kvapky 10 ml

Môžete mať už dnes4,90 €
Doktor Čoko kalciový sirup 150 ml

Doktor Čoko kalciový sirup 150 ml

Môžete mať už dnes6,90 €
Generica CALCIUM 500 FORTE 20 šumivých tabliet

Generica CALCIUM 500 FORTE 20 šumivých tabliet

Môžete mať už dnes5,90 €

MycoMedica Tigrí sirup 200 ml

Môžete mať už dnes7,90 €
Generica Calcium 600+D3 30 tabliet

Generica Calcium 600+D3 30 tabliet

Môžete mať už dnes4,90 €
Pharco Chondro-Biol 30 tabliet

Pharco Chondro-Biol 30 tabliet

Môžete mať už dnes27,90 €
Biomin Vitamín D3 Extra 30 kapsúl

Biomin Vitamín D3 Extra 30 kapsúl

Môžete mať už dnes10,90 €
Vitamíny na kĺby - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vitamíny na kĺby ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vitamíny na kĺby na 96 %
Recenzia produktu: BioGaia ProTectis s vitamínom D 10 tabliet
5 / 8x
Všetko ok
Recenzia produktu: Generica CALCIUM 500 FORTE 20 šumivých tabliet
5 / 5x
klasické calcium :)
Recenzia produktu: MedPharma Vápnik 600 mg + Vitamín D liq. 67 kapsúl
5 / 6x
spokojenost
Recenzia produktu: Biomin Calcium NEO s vitamínom D3 90 kapsúl
5 / 9x
Pro doplnění vápníku čas od času výborný doplněk!
Recenzia produktu: Zdravý Svet Lipozomálna KĹBOVÁ VÝŽIVA 250 ml
5 / 2x
Cena síce vyššia, no účinnosť je skvelá
Recenzia produktu: Oilesen Vitamín D3 kvapky 10 ml
5 / 10x
este len sme zacali uzivat ale spokojnost. taku malu davku dieta ani nevie, ze uzije. 1 kvapka denne a dufam, ze nam pomoze na imunitu
Recenzia produktu: Jamieson Horčík 500 mg s vitamínom D3 500IU 60 tabliet
5 / 7x
kombinácia účinných látok
Recenzia produktu: Biomin VITAMIN K2 + D3 1000 I.U. 60 kapsúl
5 / 6x
Tento produkt si kupuji na základě doporučení mé ošetřující lékařky v osteoporadně a je to první produkt tohoto typu, který neovlivňuje negativně moje zažívání.
Recenzia produktu: Jutavit Vitamín D3 50, 100 kapsúl
5 / 3x
kvalitný doplnok D, v dňoch s nedostatkom slnka
Recenzia produktu: Jutavit Vápnik Horčík Zinok 90 tabliet
5 / 1x
veľmi dobré-potrebné vitamíny pre dôležité stavby kostí a svalov v jednom.Som spokojný
Hore

Produkty z kategórie Vitamíny na kĺby sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Vitamíny na kĺby zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Vitamíny na kĺby sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.