Krémy a gély na jazvy a kožné útvary - Gél

(19 produktov)

Koža je náš najväčší orgán, ktorý súvisle pokrýva a chráni celé naše telo. Ochraňuje nás pred vonkajším prostredím a je najviac náchylná na poškodenie. Koža má síce úžasnú regeneračnú schopnosť, no niektoré väčšie poškodenia môžu na nej zanechať …

 Zobraziť viac

Koža je náš najväčší orgán, ktorý súvisle pokrýva a chráni celé naše telo. Ochraňuje nás pred vonkajším prostredím a je najviac náchylná na poškodenie. Koža má síce úžasnú regeneračnú schopnosť, no niektoré väčšie poškodenia môžu na nej zanechať jazvy. Jazva obvykle vznikne po operáciach a rôznych chirurgických zákrokoch, po úrazoch, ale aj po akné.

Ako vznikne jazva?

Zjazvenie je prirodzenou súčasťou procesu hojenia po úraze. Jeho vzhľad a ošetrenie závisí od viacerých faktorov. Dôležitá je hĺbka a veľkosť poranenia, to, ako vzniklo poranenie a miesto poranenia. Rovnako to ovplyňuje aj váš vek, gény, pohlavie a etnická príslušnosť.

Aké sú typy jaziev?

  • Keloidné jazvy – tento typ jazvy vznikne pri príliš „agresívnom“ procese hojenia. Svojou veľkosťou presahuje aj pôvodné zranienie, pokožka je na mieste vzniku jazvy tvrdá, nepohyblivá. Ak máte tmavšiu pleť, máte aj väčšiu šancu „vypestovať si“ práve keloidnú jazvu.
  • Jazvy po popáleninách – jazvy po popálenínách nielenže narúšajú vzhľad pokožky, ale tiež ju sťahujú a obmedzujú v pohybe. Zjazvené tkanivo je tiež už na pohľad vysušené. Takéto jazvy môžu vznikať aj do hĺbky a pôsobiť aj na svaly a nervy.
  • Hypertrofické jazvy - Sú to vyvýšené červené jazvy podobné keloidom, ktoré však nepresahujú hranicu úrazu.
  • Jazvy po akné – vznikajú hlavne pri silných formách akné, či už vo forme hlbokých jamiek alebo až po jazvy hranatého alebo vlnovitého vzhľadu.
  • Strie – Strie je tiež možné považovať za typ jazvy. Vznikajú tam, kde sa v koži elastínové a kolagénové vlákna potrhajú kvôli ich prílišnému natiahnutiu sa, hlavne v dôsledku hormonálnych zmien, ale aj pri rýchlej zmene hmotnosti.

Ako odstrániť/zjemniť jazvu?

Už vzniknutej jazve na koži sa bohužiaľ úplne zbaviť nedá, je však možné správnou starostlivosťou zmierniť jej vzhľad. Gély na jazvy majú zloženie väčšinu založené na silikónoch, ktoré zjazvené tkanivo pri pravidelnom používaní zjemnia a vyhladia. Krémy na jazvy poškodenú pokožku vyživia, a napomáhajú správnemu hojeniu poranenia, čím znižujú riziko toho, že jazva vôbec vznikne, ak sa začnú používať včas.
Pri jazvách po akné je najdôležitejšia prevencia, teda správna starostlivosť o aknóznu pleť. Pri pravidelnej starostlivosti je tvorba vyrážok a následných jaziev zmiernená.
Na obmedzenie tvorby strií je tiež vhodná prevencia vo forme rôznych telových krémov a olejov určených špeciálne na strie. Tie je možné používať preventívne na zlepšenie elasticity kože, ale aj na novovzniknuté strie, aby sa zjemnili. Pri starších, vyblednutých striách je ich účinok slabší, avšak pravidelná starostlivosť a masírovanie prípravkami na strie môžete zmierniť ich viditeľnosť.

Bradavice

Medzi nežiadúce útvary na koži bezpochyby patria aj bradavice. Najčastejšie sa vytvoria na rukách, na nohách, krku, tvári na genitáliach alebo iných oblastiach tela. Za ich vznik môže papilomavírusová infekcia a nevyhýbajú sa ani mužom, ani ženám, ba ani deťom. Väčšinu sú nebolestivé a dá sa ich zbaviť aj doma s pomocou výrobkov na odstránenie bradavíc z našej ponuky. Ak však je bradavica na ťažko prístupnom mieste, alebo spôsobuje bolesť, odporúča sa návšteva lekára.

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Vulm, Advancis Medical a Argentum Gel. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Vulm Calcium pantothenicum kalciová masť 40 g.

Product image

Kelotan Gel silikónový gél na jazvy 15 g

Priehľadný silikónový gél na ošetrenie starých a nových jaziev, keloidných a hypertrofických jaziev, ktoré vznikli po chirurgických zákrokoch, úrazoch, ranách a popáleninách.

Môžete mať už zajtra

Natura House Aloe Skin Aloe Vera gél 250 ml

98%, čistý gél z Aloe vera, lisovaný za studena, certifikovaný IASC, hydratačný, regeneračný, upokojujúci, ochranný, intenzívna starostlivosť o pleť a pokožku pre všetky typy pleti aj pre najcitlivejšiu a detskú pokožku.

Môžete mať už zajtra

DebriEcaSan Aquagel gél dermálny 250 ml

Superoxidovaný hydrogel určený ako prírodný prostriedok s vlastnosťami antibiotických, antimykotických a antivírusových mastí, tabliet a roztokov na priamu liečbu akútnych a chronických zápalových procesov v gynekológii a dermatológii.

Môžete mať už zajtra
Product image

Natures Beta glucan Gel 50 ml

Dermatologicky testovaný, neparfumovaný a neprifarbovaný kozmetický produkt s obsahom beta-1,3/1,6-D-glucanu. Je vhodný pre citlivú a problematickú pokožku.

Môžete mať už zajtra
Product image

Virde REUMAFIT Kostihojový gél s borievkou a MSM 350 g

Obsiahnuté extrakty upokojujú pokožku, tíši jej napätie a podráždenie. Gél vtierame na určené miesto, ktoré môžeme aj obviazať a pre vyššiu účinnosť nechať v pokoji pôsobiť cez noc. Urýchľuje revitalizáciu pokožky.

Môžete mať už zajtra
Product image

Stratamed Gél k urýchleniu hojenia čerstvých rán 5 g

STRATAMED® je gél k prevencii vzniku abnormálnych jaziev a urýchleniu hojenia čerstvých rán.

Môžete mať už zajtra

Argentum Gel Antibakteriálny gel 30 ml

Argentum gel je vynikajúcim spojením tisícročných znalostí vlastností striebra a nanotechnológie - technológia novej doby. Argentum gel má vysoký antibakteriálny účinok.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dermatix silikónový gél na ošetrenie jaziev 15 g

Remodelujúci materiál na patologické jazvy. Silikónový gél na liečbu hypertrofických jaziev a keloidov.

Môžete mať už zajtra
Product image

Strataderm Silikónový gél na jazvy 20 g

STRATADERM®gel je určený na liečbu starých aj nových hypertrofických a keloidných jaziev.

Môžete mať už zajtra
Product image

Vitella Treox gél 15 ml

Podporuje regeneráciu a re-epitelizáciu podráždenej kože pri rôznych typoch dermatitíd. Vitella Treox obsahuje tri účinné látky – ozonizovaný olivový olej, hyaluronát sodný a tokoferol acetát (vitamin E).

Môžete mať už zajtra
Product image

Strataderm Silikónový gél na jazvy 10 g

STRATADERM®gel je určený na liečbu starých aj nových hypertrofických a keloidných jaziev.

Môžete mať už zajtra
Product image

Biomedica PlasmaGel Future Gel na regeneráciu 5 ml

Gél na ochranu a regeneráciu pokožky. Je to jedinečný kozmetický prípravok určený pre poškodenú, porušenú a podráždenú pokožku.

Môžete mať vo štvrtok 1. 6.
Product image

HA gel RosenPharma z kyseliny hyalurónovej 16 ml

Sterilizovaný gél na hojenie poškodeného tkaniva. Kyselina hyalurónová

Môžete mať vo štvrtok 1. 6.
Product image

Rectovenal Acute Anorektálny gél na hemoroidy, s aplikátorom 20 g

Zdravotnícka pomôcka sa používa na zmiernenie sprievodných príznakov vyskytujúcich sa pri hemoroidoch, medzi ktoré patrí podráždenie, svrbenie, pálenie alebo mokvanie v oblasti konečníka. Gél súčasne znižuje opuch vznikajúci pri zápaloch a podporuje hojenie rán.

Môžete mať vo štvrtok 1. 6.
Product image

Biomedica Biovenol Hemo gél 75 ml

Kozmetický prípravok vo forme gélu je určený pre pokožku v okolí konečníka, ktorá má sklony k začervenaniu, svrbeniu a podráždeniu.

Môžete mať vo štvrtok 1. 6.
Product image

Strataderm Silikónový gél na jazvy 5 g

Strataderm je silikónový gél určený na aplikáciu na jazvy.

Môžete mať vo štvrtok 1. 6.
Product image

New Medical Bruise MD Topický gél na modriny 20 g

Gel uľaví príznakom ako sú modriny, opuchy a bolesť spôsobená zranením, chirurgickým alebo kozmetickým zákrokom.

Môžete mať v stredu 7. 6.
Product image

Vitella Versi gél 100 ml

Tinea versicolor sa prejavuje svetlými, alebo tmavými škvrnami na pokožke, ktoré vznikajú v dôsledku infekcie vyvolanej Malassezia furfur. Vitella Versi obsahuje octopirox a ichtyol pale.

Môžete mať vo štvrtok 1. 6.
Product image

Octan gél - RosenPharma 40 g

Gél na vonkajšie použitie. Odporúčané pri mechanicky spôsobených opuchoch a pomliaždeninách, pri poštípaní hmyzom.

Môžete mať už zajtra

Pozrite sa na produkty z kategórie Jazvy, kožné útvary zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Jazvy, kožné útvary zoradené od najlacnejších. V kategórii Jazvy, kožné útvary nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.