Molusk Dermálny roztok 3 g

MOLUSK® 10% hydroxid draselný je žieravina s vel'mi zásaditým pH a …

Zobraziť viac

MOLUSK® 10% hydroxid draselný je žieravina s vel'mi zásaditým pH a leptavým účinkom, ktorá účinkuje externe na kožu a denaturuje proteíny tkaniva.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

    Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

    Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

    Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Doprava zadarmo Doprava zadarmo
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 5 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Indikácia: Lokálna kožná liečba molusiek.

Molusky sú nákazlivým benígnym kožným ochorením spôsobeným infekciou vírusom zo skupiny poxvírusov (molluscum contagiosum). Infekcia spôsobuje lézie (pľuzgieriky) na koži a je bežná u detí vo veku 2 až 5 rokov, ale môže sa prejaviť aj u dospievajúcich a dospelých.

Spôsob použitia

Zdravotnícku pomôcku smú aplikovať iba dospelé osoby. Deti by nemali manipulovať so zdravotníckou pomôckou, ani sa jej dotýkať rukami po jej aplikácii dospelými.

Zdravotnícka pomôcka sa má aplikovať raz denne, ak lekár neurčí inak. Každodennú aplikáciu opakujte do začervenania, podráždenia alebo opuchu základne lézie, ku ktorému zvyčajne dochádza po 4 – 6 dňoch. V tomto okamihu zastavte liečbu a na léziu neaplikujte žiadny iný roztok. Zápal je prejavom toho, že molusky zmiznú za 2 až 5 týždňov. Ak sa zápal neobjaví, môžete pokračovať v aplikácii zdravotníckej pomôcky na léziu, až do objavenia zápalu.

UPOZORNENIE: Ak budete pokračovať v liečbe oblasti, ktorá je už zapálená alebo podráždená, môže dôjsť v ošetrovanej oblasti k vzniku vredov. Nepoužívajte roztok na rovnakú léziu viac ako 10 po sebe idúcich dní. Ak nejaký deň vynecháte, neaplikujte roztok druhý deň dvakrát. Aplikujte ho znova iba raz a pokračujte, kým lézia nečervená.

KROK 1: APLIKÁCIA - Odskrutkujte uzáver fľaštičky a zasuňte aplikačnú tyčinku. Vyberte navlhčenú aplikačnú tyčinku a naneste zdravotnícku pomôcku jemným ťukaním špičkou štetca na každú léziu čo najpresnejšie (nedotýkajte sa zdravej pokožky okolo lézie, pretože to môže spôsobiť podráždenie).
UPOZORNENIE: Zabráňte kontaktu tekutiny so zdravou pokožkou a akýmkoľvek iným povrchom (oblečenie, citlivé povrchy atď.), pretože ide o žieravinu.

KROK 2: VYČKAJTE 1 AŽ 2 MINÚTY (ZASCHNUTIE) - Po nanesení poťukaním štetcom nechajte zdravotnícku pomôcku zaschnúť 1 až 2 minúty. Uistite sa, že deti sa nebudú dotýkať ošetrených častí počas schnutia zdravotníckej pomôcky.

KROK 3: ODSTRÁNENIE (OPLÁCHNUTIE) - Po zaschnutí odstráňte zvyšky zdravotníckej pomôcky opláchnutím vodou (pomocou namočenej gázy) a umyte si ruky veľkým množstvom vody.

Opakované použitia: Opakujte vyššie uvedené kroky. Na následné opätovné použitie môžete zdravotnícku pomôcku uchovávať s naskrutkovaným aplikátorom. Hneď ako zistíte podráždenie, sčervenanie alebo opuch, zastavte liečbu. To označuje, že sa liečba skončila. Stále budete musieť niekoľko týždňov počkať, kým lézie zmiznú.

Upozornenie: POZOR ŽIERAVINA. POUŽÍVA SA NA LEPTANIE. ROZTOK POUŽÍVAJTE IBA NA LIEČBU LÉZIÍ. POSTUPUJTE PRESNE PODĽA POKYNOV NA POUŽITIE.

Pozrite tiež ďalšie výrobky značky Molusk, ktoré sú v kategóriách Kozmetika, Jazvy, kožné útvary a Telová kozmetika. Výrobok hodnotilo 5 zákazníkov a 100 % by ho odporúčalo. Produkt teraz kúpite so zľavou 0 %. Molusk Dermálny roztok 3 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P1923A. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Jazvy, kožné útvary.

EAN8470001684479
ZnačkaMolusk
ŠÚKL kódP1923A
Veľkosť balenia3 g
Forma  Roztok
Režim výdaja  Zdravotnícke prostriedky
Originálny názovMOLUSK dermálny roztok 1x3 g