Sprievodca svetom hračiek

Čím iným potešiť deti, než úplne novou hračkou. To bude radosti, stačí len dobre zvoliť. Hračky pre chlapcov nemusia byť len autíčka, rovnako ako hračky pre dievčatá nie sú len bábiky. Nájdite to pravé pre dieťa každého veku a nechajte sa previesť svetom hračiek na Pilulke.
1
ssfsf

Drevené hračky

Možno si ich tiež pamätáte z detstva, alebo ich dokonca ešte máte. Drevené hračky sú skrátka večná klasika. Prírodný materiál, krásne vyhotovenie a dlhá životnosť sú ich hlavné prednosti. V jednoduchosti je stále sila, preto aj obyčajné drevené kocky dokážu zabaviť na dlhý čas. Drevené hračky pre najmenších si užijú deti od 1 roka. Pomáhajú im rozvíjať jemnú motoriku, nechávajú priestor fantázii a abstraktnému mysleniu. Kocky s písmenkami alebo hravými farbami navyše splnia aj vzdelávací účel formou hry. Až deti vyrastú, hračky sa môžu stať peknou dekoráciou alebo počkať na ďalšieho súrodenca – z módy rozhodne nevyjdú.

aa

Hračky do vane

Len tak sedieť vo vode je nuda. Z kúpania ľahko urobíte obľúbenú zábavu s hračkami do vane. Menšie deti zaujme klasické vedierko alebo striekacie hračky v tvare zvieratiek, napríklad stará dobrá gumová kačička. Rozvinúť koordináciu a zručnosť môžete so zložitejšími vodnými mlynčekmi a čerpadlami, vďaka ktorým navyše dieťatko naučíte princíp príčiny a následku. Nechajte malého námorníka stratiť sa na vlnách fantázie, zatiaľ čo sa vám úspešne podarí ho v pokoji vykúpať.

aa
ss
Interaktivní hračky

Interaktívne hračky

Vás možno toľko nepotešia, ale dieťa bude nadšené. Interaktívne hračky zaujmú rôznymi zvukmi, tlačidlami, svetlami a ďalšími efektmi. Či už hrkajú alebo prehrávajú melódie, tieto hračky okamžite upútajú pozornosť aj plačúcich neposedov. Mnoho hračiek má navyše edukačnú funkciu a pomáhajú rozvíjať zmysly.

hračky

Hračky pre bábätká

Bábätká ešte okolitému svetu veľmi nerozumejú, preto by ich hračky mali byť maximálne bezpečné. Keď je pre ne každý vnem nový, mali by ste im zároveň ponúknuť pútavý vzhľad a zaujímavé povrchy na dotyk. Každá hračka navyše nevyhnutne skončí v puse, preto sú hryzadlá úplne nevyhnutnou hračkou pre každého drobčeka s rastúcimi zúbkami.

Hračky pro miminka
hračky
aa

Retro hračky

Nostalgia pre vás, radosť z novej hračky pre ne. S deťmi sa často vraciame do vlastnej mladosti a obstaranie hračiek v retroštýle vás tam rovno prenesie. Patria medzi ne klasické modely autíčok, céčka, sklenené guľôčky a večné stolové hry ako Človeče, nehnevaj sa a Domino. Zaspomínajte si a odovzdajte novej generácii kus svojho detstva.

Hračky na kočík

Aby sa bábätko zabavilo aj poležiačky, nezabudnite na závesné hračky na postieľku, kočík alebo autosedačku. Pútavé hračky šuštia alebo zvonia, priamo si tak hovoria o to, aby sa po nich drobček naťahoval. Môže skúmať ich povrch a zvuky, kým ste na prechádzke alebo cestujete.

Hračky na kočárek
v
Kreativní hry a hračky

Kreatívne hry a hračky

Predstavivosť a kreativita neodmysliteľne patria k detstvu. Rozvíjajte myseľ a zručnosť vašich detí s kreatívnymi hrami a ručnou tvorbou. Keď sa sami zapojíte, môžete s deťmi stráviť príjemné popoludnie nad tvorivou prácou a odniesť si viac ako pekné spomienky. Trebárs v nich aj prebudíte skrytý talent.

h

Šitie hračiek z plsti

Úplne nová plyšová hračka je, samozrejme, skvelá, ale prirastie vám k srdcu ešte viac, keď si ju vyrobíte vlastnými rukami. Ručne šité zvieratká z filcu (plsti) sú jednoduchý kreatívny projekt, do ktorého môžete zapojiť aj zručné deti.

Vyskúšajte napríklad roztomilú sovičku. Tvary jednotlivých častí si môžete ľahko navrhnúť na papier a potom ich obtiahnuť na farebné kusy plsti. Následne ich ozdobte ďalšou dekoratívnou látkou a všetko postupne prišite farebnými niťami. Až budete šiť obe strany malej sovy k sebe, nezabudnite nechať malý otvor na mäkkú výplň. Tadá, takto ľahko máte vlastnú originálnu hračku.
hračka z filcu
detsky spanok