×
Pilulka.sk
Stiahnite si mobilnú aplikáciu
Stiahnuť

GENERICA Vitamin K2 60cps

GENERICA Vitamin K2 60cps

Doprava zadarmo

Výživový doplnok s obsahom vitamínu K2.

Skladom 1-5 ks Môžete mať už 22. 7. možnosti doručenia
11,73 €
Nákupom získate 11.73 kreditov

GENERICA Vitamin K2 60cps

Vitamín K je v skutočnosti skupinou vitamínov rozpustných v tukoch. Najdôležitejšími sú vitamíny K1 a K2. Vitamín K1 (fylochinón) je v zelenej listovej zelenine, ale zle sa vstrebáva, má krátku biologickú dostupnosť a prevažne zostáva v pečeni. Vitamín K2 (menachinón) vytvárajú v zdravom črevnom prostredí baktérie, ale väčšina odchádza stolicou. Z potravín je najbohatším zdrojom vitamínu K2 tradičné japonské jedlo natto vyrobené z fermentovaných varených sójových bôbov. Vitamín K2 je málo prítomný v jedle typickom pre západnú spoločnosť.

Prípravok Vitamin K2 cps. obsahuje prirodzenú formu vitamínu K2, tzv. izomér MK-7, ktorý sa získava patentovaným biofermentačným procesom. Táto forma má lepšiu biologickú dostupnosť a v krvnom sére ostáva dlhšie v porovnaní s inými formami vitamínu K. Pre dosiahnutie maximálneho účinku v tele je MK-7 optimálnym zdrojom vitamínu K2.

Vitamín K prispieva k mineralizácii kostí, preto je potrebný na tvorbu a udržanie normálnej štruktúry kostí. Syntéza kostných proteínov, z ktorých je najhojnejšie zastúpený osteokalcín, je závislá na vitamíne K. Osteokalcín má dôležitú úlohu v kontrole mineralizácie tkaniva a prestavby kostí.

Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (European Food Safety Authority, EFSA) potvrdil, že vitamín K prispieva k udržaniu zdravých kostí.

Rast a mineralizácia (ukladanie minerálnych látok do kostí) kostí sú u ľudí najintenzívnejšie v období detstva a dospievania. Maximálne množstvo kostnej hmoty sa dosiahne okolo tridsiateho roku, potom už množstvo kostnej hmoty klesá. U žien úbytok kostnej hmoty urýchľujú hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza pred menopauzou a počas nej. Z toho dôvodu je v každom veku veľmi dôležitá správna výživa s dostatkom bielkovín, minerálnych látok a vitamínov, každodenný pohyb, vyhýbanie sa fajčeniu a pitiu sladkých sýtených nápojov a alkoholu, čo výrazne škodí kostnej hmote.

Odporúčané dávkovanie:

1 kapsulu 1 až 2x denne, zapiť vodou. Pre deti, tehotné a dojčiace ženy 1 kapsulu denne, zapiť vodou.

Zloženie:

účinná látka 1 kapsula % RVH* 2 kapsule % RVH*
Vitamín K2 (MK-7) 60,0 μg 80 % 120,0 μg 160 %

*RVH = referenčná výživová hodnota

objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; želírujúca látka: želatína; menachinón-7, protihrudkujúce látky: stearan horečnatý, koloidný oxid kremičitý; farbivo: oxid titaničitý

Upozornenie:

Poraďte sa so svojím lekárom pred použitím, ak užívate lieky na riedenie krvi. Pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité faktory Vášho zdravia.

Skúste tiež ďalšie produkty značky Generica, ktoré sú v kategóriách Doplnky stravy, Kosti a kĺbová výživa a Pohyb a celkové zdravie.

EAN: 8588003769732
Značka: Generica
Výrobca: Generica
Režim výdaja: Doplnok stravy
Časť tela: kosti
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre dospelých
Forma: Kapsule
Na čo je: na klby a kosti
Originálny názov: GENERICA Vitamin K2 cps 1x60 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Doplňujúce informácie

EAN: 8588003769732
Značka: Generica
Výrobca: Generica
Režim výdaja: Doplnok stravy
Časť tela: kosti
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre dospelých
Forma: Kapsule
Na čo je: na klby a kosti
Originálny názov: GENERICA Vitamin K2 cps 1x60 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia