Afty a kútiky

S aftami v ústach či na jazyku sa potýka zhruba štvrtina ľudí. Bolestivé pľuzgieriky vo vnútri ústnej dutiny (na vnútornej strane líca, na jazyku alebo podnebí) sa tvoria v dôsledku narušeného imunitného systému, ktorý zaisťuje rovnováhu ústnej mikroflóry. Aj napriek tomu, že nepatria medzi závažné ochorenia, môžu spôsobiť nepríjemnú bolesť a obmedziť príjem jedla a pitia.

Na ich liečbu existuje celá rada účinných prípravkov - na zmiernenie bolesti pomôžu lokálne anestetiká, ktoré po aplikácii bolestivý pľuzgier znecitlivia. Pomôcť môžu tiež dezinfekčné prostriedky, teda antiseptiká v podobe rôznyc gélov, ústnych vôd alebo olejov, ktoré si hravo poradia s baktériami, ktoré zápaly podporujú a vyvolávajú. Ako prevenciu odporúčame pravidelne užívať doplnky stravy s hojným zastúpením vitamínov skupiny B.

Popraskané kútiky úst sú spravidla spôsobené nedostatkom živín - predovšetkým železa, vitamínu A, C alebo vitamínov skupiny B. Na vine je často aj frekventované olizovanie pier, prípadne chladné, suché či veterné počasie. Predchádzať im môžeme nanášaním prírodných balzámov na pery.

 

28 produktov

Produkty

Košík aktualizovaný
JOX 30 ml

JOX 30 ml

5,24 €