Skin-cap

(6 produktov)
skin-cap
Trápi vás lupienka (psoriáza), hrubá šupinatá koža či atopický ekzém? SKIN-CAP sa už ponáhľa na pomoc. Špeciálna kozmetika s pyritiónom zinku zmierni svrbenie, poskytne úľavu podráždenej koži, odstráni šupinky a zamedzí tvorbe ďalších šupinatých miest na pokožke. Vyberte si typ kozmetiky podľa vašich problémových oblastí a začnite hojiť citlivú pokožku so SKIN-CAP.

Krém

Šampón

Sprej

Sprchový gél

Kapsuly

Telová pena

skin-cap

SKIN-CAP Krém

Krém je ideálnym pomocníkom na ošetrenie lupienky, seborey a atopickej dermatitídy. Možno ho naniesť kdekoľvek na tele, kde vznikli šupinaté plochy, ekzém či iné podráždenie. Dobre premastí suchú pokožku, pomáha odstrániť šupinky a zabrániť tvorbe nových. Mierni prejavy podráždenia a možno ho aplikovať aj na rozškriabané miesta, aby sa ranky zacelili. Je šetrný aj k tej najcitlivejšej pokožke – môžu ho používať deti už od 3 mesiacov a tiež tehotné a dojčiace ženy.


Prezrieť si
skin-cap krém
psoriáza, lupénka, lupienka

Ako vyzerá psoriáza?

Psoriáza (lupienka) je chronické kožné ochorenie, pri ktorom sa objavujú zapálené plochy na koži, pokryté šupinkami alebo pľuzgierikmi. Postihnuté miesta sú zvyčajne začervenané, svrbia alebo bolia. Často za vznik psoriázy môže dedičnosť, ale jej príznaky môže spustiť tiež infekčné ochorenie alebo niektoré lieky. Liečbu psoriázy vždy konzultujte s dermatológom a doplňte ju hojivými a hydratačnými prípravkami, špeciálne vyrobenými na zmiernenie prejavov kožných chorôb.

psoriáza ve vlasech

Psoriáza vo vlasoch

Lupienka vo vlasoch je sprevádzaná svrbením, niekedy až pálením pokožky hlavy. Rovnako ako sa kožné bunky hromadia inde na tele, tak aj na pokožke hlavy vznikajú šupinky, respektíve lupiny. Dôležité je, aby ste pokožku hlavy príliš nedráždili škrabaním. Poškodená a popraskaná pokožka bolí, môže dôjsť aj k strate vlasov. Škrabanie navyše uvoľňuje ďalšie šupinky, čím sa vo vlasoch aj na ramenách objavia lupiny. Zvoľte jemný šampón s upokojujúcim efektom na podráždenú pokožku, ktorý nielen odstráni lupiny, ale tiež zmierni pocit svrbenia.

skin-cap
skin-cap šampon

SKIN-CAP Šampón

SKIN-CAP sa postará o podráždenú pokožku hlavy vďaka špeciálnemu šampónu proti lupinám. Obsiahnutý zinok a mentol pôsobia proti tvorbe lupín, svrbeniu a baktériám. Šampón predstavuje pravidelnú a účinnú starostlivosť o pokožku hlavy, najmä ak sa vám vlasoch objavuje psoriáza. Na liečbu lupienky či seborey vo vlasoch je vhodné okrem šampónu pridať tiež sprej SKIN-CAP.


Prezrieť si

SKIN-CAP Tělová pěna

Pro rychlou úlevu od svědění kdekoliv na těle vyzkoušejte tělovou pěnu. Efektivně působí na akutní projevy psoriázy, ekzémů a seborey, také hydratuje a zvláčňuje šupinatou kůži. Zmírní svědění, rychle se vstřebá a nezanechá pokožku mastnou. Nanášejte pěnu 2× denně, nejlépe v kombinaci s dalším produktem SKIN-CAP, až do výrazného zmírnění příznaků.


Prezrieť si
skin-cap tělový sprej
skin-cap
je psoriaza nakazliva

Je psoriáza nákazlivá?

Lupienka nie je nákazlivá choroba. Netreba sa obávať, že sa dotykom prenesie na niekoho iného. Nemožno ju tiež niekde „chytiť“, napr. na verejnom kúpalisku alebo z uteráka. Psoriáza je autoimunitné ochorenie, ktoré môže spustiť stres, infekcie, lieky alebo ju zdedíte – na kontakte s niekým chorým teda skutočne nezáleží.

psoriaza u deti, lupenka u deti

Psoriáza u detí

U detí sa lupienka najčastejšie prejavuje pred 16. rokom života, môže sa však prejaviť aj skôr. Pravdepodobnosť je vyššia, ak lupienkou trpia obaja rodičia. Bábätká majú postihnutú kožu najbežnejšie v oblasti plienok. Ak vaše dieťa trpí psoriázou, skúste do jeho každodenného režimu zaradiť natieranie postihnutej pokožky vhodnými prípravkami, čím znížite pravdepodobnosť, že sa ošetrenie zanedbá.

SKIN-CAP Telový sprej

Najjednoduchší spôsob, ako ošetriť väčšie plochy, je SKIN-CAP telový sprej. Pôsobí rovnako efektívne ako krém, jeho použitie je však ešte rýchlejšie. Dobre sa aplikuje na chrbát, nohy či na pokožku hlavy – skrátka kdekoľvek, kde potrebujete ošetriť podráždenú kožu. Môže slúžiť ako doplnok liečby s krémom, šampónom či sprchovacím gélom SKIN-CAP. Používajte sprej 2 – 3× denne na postihnutú oblasť, keď chcete zmierniť svrbenie či začervenanie spôsobené lupienkou, seboreou alebo ekzémom.


Prezrieť si
skin-cap sprej
atopicka dermatitida

Čo je to atopický ekzém?

Atopická dermatitída, ako znie odborný názov, má striedavé obdobie pokoja a vzplanutia, keď sa na tele objaví silný ekzém, t. j. červený a svrbivý zápal kože. Ekzém vzniká predovšetkým v ohyboch kože (lakte, kolená) a na tvári. Poškodená, vysušená koža citlivejšie reaguje na dráždivé látky a alergény, ktoré spôsobujú zhoršenie jej kvality. Medzi časté spúšťacie faktory patria niektoré potraviny (napr. mlieko, arašidy, čokoláda), dráždivá kozmetika, stres, potenie, hormonálne výkyvy alebo alergény vo vzduchu.

seborea, seboroická dermatitida

Čo je to seboroická dermatitída?

Seborea sa prejavuje bledoružovými fľakmi so žltohnedým mastnými šupinkami. Postihuje predovšetkým oblasti s väčším výskytom mazových žliaz, ako sú čelo, okolie obočia alebo pod vlasmi. Mastné šupinky sa odlepujú a pri škrabaní môžu krvácať.

skin-cap sprchový gel

SKIN-CAP Sprchový gél

Citlivú pokožku môžete šetrne čistiť pomocou sprchového gélu SKIN-CAP. Vďaka zvlášť jemnému zloženiu očistí kožu trpiacu lupienkou či ekzémom bez toho, aby došlo k zhoršeniu jej stavu alebo ďalšiemu podráždeniu. Môžu sa ním umývať tiež deti už od 3. mesiaca, tehotné a dojčiace ženy. Gél slúži najmä na pravidelnú hygienu. Na zaistenie najúčinnejšej liečby kožných problémov používajte zároveň sprej či krém SKIN-CAP.Prezrieť si
skin-cap

Skin-cap krém proti lupinám a šupinám na koži 50 ml

Prípravok je určený na vonkajšie použitie, na kúsky pokožky s nadmerným výskytom lupín a kožných šupín. Krém je vhodný na drsné plochy v oblasti kĺbov (lakeť, kolená) a na ošetrenie nepekných plôch na tvári a citlivých miestach. Suchú pokožku zvláčňuje, obmedzuje svrbenie, odstraňuje suché šupiny, zlepšuje estetický vzhľad a prináša pocit úľavy.

Môžete mať už zajtra
Product image

Skin-cap sprej 200 ml

Telový sprej proti prejavom kožných ochorení sprevádzaných šupinatením kože. Znižuje a upokojuje svrbenie, odstraňuje začervenanie a dráždenie pokožky, zabraňuje tvorbe šupiniek.

Môžete mať už zajtra
Product image

Skin-cap sprej 100 ml

Skin Cap je špeciálne vyvinutý roztok vo forme spreja, ktorý je určený na vonkajšiu aplikáciu na začervenanú, podráždenú a nadmerne šupinatú pokožku.

Môžete mať už zajtra
Product image

Skin-cap Šampón proti lupinám, 150 ml

Prípravok je určený na pravidelnú starostlivosť o podráždenú pokožku hlavy s lupinami. Špeciálne zloženie zinku a mentolu znižuje svrbenie, tlmí vznik lupín a chráni vlasovú pokožku hlavy pred baktériami a plesňami. Prípravok je vhodný v prípadoch vlasovej psoriázy a seboroického ekzému a pod.

Môžete mať už zajtra
Product image

Skin-cap Telová pena pre atopikov a psoriatikov, 1 x 100 ml

Pena určená na pravidelnú dennú starostlivosť aj pri akútnych prejavoch na pokožke pri psoriáze, ekzéme, seborei, suchej a citlivej pokožke.

Môžete mať už zajtra
Product image

Skin-cap Sprchový gél, 150 ml

Sprchový gél je určený na dennú hygienu a starostlivosť o pokožku tela s nadmerným výskytom šupín a lupín. Špeciálne zloženie s mikronizovaným zinkom má priaznivý vplyv na pokožku so sklonom k ​​lupienke a ekzémom, pokožku zvláčňuje, odstraňuje nepríjemné šupiny a svrbenie. Chráni pokožku tela pred baktériami a plesňami. Používaním sprchového gélu sa výrazne zlepšuje estetický vzhľad pokožky.

Môžete mať už zajtra