Separačné detské plienky (3 produktov)

Separačné detské plienky sú doplnkom k látkovým plienkam. Ich použitie nie je pri „látkovaní“ nevyhnutné, môžete sa rozhodnúť, či separačnú vrstvu použijete alebo nie.

Separačná plienka je posledná vrstva, ktorú pri používaní látkových plienok vkladáte medzi plienku a zadoček dieťaťa. Slúži na to, aby zachytila ​​stolicu, moč cez ňu pretečie do látkovej plienky.

Zobraziť viac

Separačné detské plienky sú doplnkom k látkovým plienkam. Ich použitie nie je pri „látkovaní“ nevyhnutné, môžete sa rozhodnúť, či separačnú vrstvu použijete alebo nie.

Separačná plienka je posledná vrstva, ktorú pri používaní látkových plienok vkladáte medzi plienku a zadoček dieťaťa. Slúži na to, aby zachytila ​​stolicu, moč cez ňu pretečie do látkovej plienky.

Aké sú výhody použitia separačných plienok?

 • Uľahčia vám manipuláciu: znečistenú separačná plienku jednoducho vyberiete a zlikvidujete
 • Uľahčia vám pranie: látková plienka nebude od stolice buď vôbec, alebo len mierne znečistená
 • Lepšie skladovanie: zvlášť v byte sa látkové plienky skladujú oveľa lepšie, ak nie sú znečistené stolicou, ale iba močom
 • Sú šetrné k pokožke: aj keď je látková plienka už hrubá a spraná, pri použití jednorazovej separačnej plienky bude zadoček v kontakte s mäkkou vrstvou
 • Ekologické

Aké vlastnosti majú mať najlepšie separačné plienky?

 • Odolné proti roztrhnutiu
 • Vyrobené z prírodných materiálov – šetrné k pokožke aj životnému prostrediu
 • Mäkké
 • Priaznivá cena – jednorazové separačné detské plienky väčšinou kúpite vo veľkých kotúčoch alebo balíkoch, takže vás finančne nezruinujú

Druhy separačných plienok:

 • Jednorazové – najčastejšie sú vyrobené zo 100 % celulózy, viskózy alebo ich kombinácie
 • Na viac použití – sú vyrobené napríklad z flísu alebo mikrovlákien

Aj jednorazové separačné plienky však môžete použiť viackrát. Ak nie sú znečistené stolicou, ale iba nimi pretiekla moč, môžete ich vyprať spoločne s látkovými plienkami. Koľko pracích cyklov separačná plienka vydrží, než sa rozpadne, záleží na konkrétnom druhu. Obvykle vydrží 3 – 4 pracie cykly.

Ak je separačná plienka znečistená stolicou, môžete ju, rovnako ako jednorazové plienky, vyhodiť do komunálneho odpadu. V prípade jednorazového odbúrateľného variantu odporúčajú niektorí výrobcovia vhodiť plienku aj so stolicou do záchoda. My tento postup však neodporúčame, veľmi totiž záleží na konkrétnom druhu separačnej plienky a pri väčšine hrozí riziko upchatia toalety. Rovnako tak neodporúčame ľudskú stolicu v separačnej plienke kompostovať.

Aké separačné plienky vám môžeme odporučiť?

Jedným z našich TOP produktov je Perlan, ktorý môžete využiť nielen ako separačnú vrstvu do látkovej plienky, ale i namiesto vlhčených obrúskov. Jednoducho si z kotúča/balíka nastriháte kúsky v požadovanej veľkosti a navlhčíte. Túto netkanú textíliu je možné ďalej využiť aj v domácnosti.

Z jednorazových detských separačných plienok majú naši zákazníci v obľube aj variant vyrobený z viskózy alebo bambusu. Bambus je obľúbený aj v prípade separačných plienok na viac použití.

Absorpčné vložky od Bambino Mio poslúžia ako separačná vrstva tým, ktorí namiesto klasických štvorcových plienok využívajú látkové plienkové nohavičky.

Zákazníci si obľúbili rady Simed, Pervin / Perlan a Xkko. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Pervin / Perlan Pervin/perlan podložka pod pacienta z netkanej textílie 100 ks.

Separačné detské plienky - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Separačné detské plienky ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Separačné detské plienky na 98 %
Recenzia produktu: T-Tomi Bambusové separačné plienky, /rola 15 x 30 cm 100 ks
4.9 / 9x
Nejlepší separačky. Šetrné k přírodě a dítě nemá žádné opruzeniny

Kategóriu Separačné detské plienky sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Separačné detské plienky sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Separačné detské plienky zoradené od tých najkvalitnejších kúskov.