Šampóny proti vypadávaniu vlasov - Na seboreu (3 produktov)

Vlasy sú korunou krásy a ak nám začnú nadmerne padať, mali by sme spozornieť. Vypadávanie vlasov je prirodzený proces, ktorý sa týka do istej miery nás všetkých. Denne prídeme až o desiatky vlasov, čo predstavuje prirodzenú obnovu vlasov. Pokiaľ …

Zobraziť viac

Vlasy sú korunou krásy a ak nám začnú nadmerne padať, mali by sme spozornieť. Vypadávanie vlasov je prirodzený proces, ktorý sa týka do istej miery nás všetkých. Denne prídeme až o desiatky vlasov, čo predstavuje prirodzenú obnovu vlasov. Pokiaľ ale máte pocit, že strácate vlasy viac, než je normálne, spozornite. Faktorov pre zvýšené padanie vlasov môže byť niekoľko: prekonaná choroba, stres, nevhodná starostlivosť o vlasy, nevyhovujúca vlasová kozmetika alebo zlý životný štýl a s tým spojený deficit niektorých látok v tele, hlavne železa. Tomu môžeme zabrániť vhodnými doplnkami stravy. U nadmerného padania vlasov tiež veľmi často hrajú úlohu hormóny, najmä testosterón. Preto muži plešatejú častejšie ako ženy. Tiež hormonálna nerovnováha, napríklad po pôrode alebo pri ochoreniach štítnej žľazy, môže viesť k úbytku pokrývky hlavy.

Typy vypadávania vlasov:

  • Difúzne padanie vlasov - vlasy vypadávajú rozptýlene po celej hlave a dochádza k preriedeniu štice celkovo. Spôsobené nedostatočnou výživou, ochorením, stresom, hladovaním, hormónmi
  • Ložiskové padanie vlasov - vznikajú tzv. lysiny. Stav, kedy vypadnú všetky vlasy sa nazýva alopécia. Býva spojená s alergiami a autoimunitnými chorobami
  • Mužský typ padania vlasov - postupný ústup vlasovej hranice, najčastejšie v oblasti temena hlavy, podmienené geneticky. Podstatou je nadbytok dihydrotestosterónu (DHT)

Ako zastaviť / zmierniť padanie vlasov?

Nie je vám padanie vlasov milé? Zvoľte vhodný šampón, ktorý by mal stimulovať rast vlasov - vyživovať, posilňovať a upokojovať pokožku hlavy a čistiť ju od prebytočného mazu, ktorý obsahuje veľké množstvo DHT. Pri výbere šampónu sa riaďte hlavne jeho zložením. Takýto šampón by mal obsahovať látky pre zvýšenie cirkulácie krvi, kofeín a výživné látky. Problém s nadmerným vypadávaním vlasov môžete riešiť aj zmenou jedálnička, kde hrajú dôležitú úlohu doplnkové vitamíny a minerály. Je potrebné dopĺňať bielkoviny a vyhnúť sa redukčným diétam. Veľmi dôležitá je aj starostlivosť o vlasy ako taká. Obmedzte nadmerné vysušovaniu vlasov fénom, žehlením a kulmovaním, kedy vlasy vysychajú, lámu sa a následne padajú. Nezaťažujte ich nadbytočným množstvom prípravkov naraz. Rovnako tak buďte opatrní čo sa častého farbenia týka.

Najčastejšie príčiny padania vlasov:

  • nedostatok železa
  • zlý životný štýl
  • ochorenie štítnej žľazy
  • hormonálna nerovnováha
  • genetika
  • stres
  • predávkovanie vitamínom A

Tak ako o zvyšok tela aj o vlasy sa musíme starostlivo starať zvonku aj zvnútra. Správnou starostlivosťou, vyváženou stravou a vhodnými doplnkami stravy môžeme svoje vlasy udržiavať zdravé a silné. Veľkú úlohu hrá vlasová kozmetika - šampóny podľa typu vlasov, užívajte doplnkové vitamíny a minerály a v neposlednom rade sa o nich správne starajte - vyvarujte sa nadmernému vysúšaniu, česaniu a nemalú úlohu hrá tiež úprava vlasov, kedy aj časté nosenie gumičky môže vlasy oslabovať.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je Super Siberica Professional Šampón pre všetky typy vlasov 400 ml.

Šampóny proti vypadávaniu vlasov - Na seboreu - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Šampóny proti vypadávaniu vlasov - Na seboreu ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Šampóny proti vypadávaniu vlasov - Na seboreu na 94 %
Recenzia produktu: Aroma Šampón proti vypadávaniu vlasov Chinín & kofeín 400 ml
5 / 5x
Super šampon.
Recenzia produktu: Pelo Baum Hair Revitalizing Shampoo 150 ml
5 / 1x
Na první použití skvělý pocit.
Recenzia produktu: Natura Siberica Šampón proti lupinám na citlivú pokožku 400 ml
5 / 2x
Manzel je zatial velmi spokojny so samponom.
Recenzia produktu: Australian Bodycare ABC Tea Tree Oil hair Clean - Šampón na vlasy s Lamesoft Care 250 ml
5 / 1x
Velmi dobrý
Recenzia produktu: Plantur 39 Color Silver Fyto-Kofeinový šampón 250 ml
5 / 4x
farebný odtieň - maximálna spokojnost
Recenzia produktu: Moringa caribbean DON’T GO Tuhý šampón proti vypadávaniu vlasov 50 g
5 / 1x
Odporúčam, po pôrode mi vypadávali vlasy, boli všade, moringa tuhý šampón mi pomohol. Používam aj naďalej,
Recenzia produktu: Triaktivin Šampón 200 ml
5 / 2x
Krasne vonia ma tmavo modru farbu????sampon regeneruje vlasy a aj mi obnovil rast
Recenzia produktu: Klorane Šampón s chinínom a BIO plesnivcom alpínskym 400 ml
5 / 3x
OK
Recenzia produktu: Natura Siberica Men Šampón aktivátor proti vypadávaniu vlasov Beluga 250 ml
5 / 1x
Bol to darček pre syna, ktorý si ten šampón veľmi pochvaľoval.
Recenzia produktu: Super Siberica Professional Šampón pre všetky typy vlasov 400 ml
5 / 2x
Ešte som nepoužila, krásne však vonia.

Pozrite sa na produkty z kategórie Šampóny proti vypadávaniu vlasov zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Šampóny proti vypadávaniu vlasov zoradené od najlacnejších. V kategórii Šampóny proti vypadávaniu vlasov nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.