Procto-Glyvenol crm rec 30 g

-13 %

Procto-Glyvenol crm rec 30 g

Liečba vnútorných a vonkajších hemoroidov

Na sklade v piatok 5. 6. Môžete mať už v utorok 9. 6. možnosti doručenia
6,94 € 8 €
Cena za 10 g: 2.31 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 6.94 kreditov
4.8
5
4
3
2
1
4.8
5
4
3
2
1

Procto-Glyvenol crm rec 30 g

Zloženie:
Tribenosidum 5 g, Lidocaini hydrochloridum monohydricum 2 g v 100 g krému.
Cetylalkohol, kyselina stearová, tekutý parafin, sorbitanstearát, isopropylpalmitát, metylparaben, propylparaben, sorbitol 70%, cetomakrogol 1000, voda na injekcie.

Indikačná skupina:
Antihemoroidalum

Charakteristika:
Tribenosid, syntetická zlúčenina patriaca do skupiny glukofuranosidov a lidokain, miestne znecitlivujúca látka (obsahujú ich obe formy Procto-Glyvenolu) prinášajú rýchlu úľavu od nepríjemných príznakov sprevádzajúcich hemoroidy (bolesť, rezanie, pichanie, pocit napätej kože), ktoré sú spôsobené druhotným zápalom konečníka. Liečebný účinok prípravku Procto-Glyvenol u pacientov s hemoroidami je zaistený vďaka jeho špecifickému pôsobeniu - jednak vďaka jeho schopnosti znižovať priepustnosť stien najmenších ciev a zvyšovať napätie cievnej steny - a jednak vďaka miestnemu protizápalovému pôsobeniu a vďaka pôsobeniu proti rôznym látkam vznikajúcim v zápalovom tkanive, ktoré spolupôsobia pri rozvoji zápalu a bolesti. Lidokainová zložka napomáha rychlej úľave od bolesti. Pretože Procto-Glyvenol je zameraný na dosiahnutie miestneho efektu, je žiadúce, aby vstrebávanie aktívnej látky, tribenosidu, do organizmu bolo čo najnižšie. Z krému sa kožou vstrebáva približne 2-20% tribenosidu. Po vstrebaní podlieha tribenosid v organizmu intenzívnej látkovej premene a takto vzniknuté látky sú vylúčené do moča. Lidokain sa vstrebáva vo veľmi malom množstve a neovplyvňuje ani centrálnu nervovú sústavu ani činnost srdca.

Indikácie:
Procto-Glyvenol je určený k liečbe vnútorných a vonkajších hemoroidov u dospelých a detí od 15 rokov.

Kontraindikácie:
Prípravok Procto-Glyvenol nesmie byť používaný pri precitlivelosti na jeho zložky.

Interakcie:
Účinky prípravku Procto-Glyvenol a iných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Ak užívate nejaké lieky na lekársky predpis alebo voľno predajné, poraďte sa o vhodnosti súčasného užívania Procto-Glyvenolu so svojim lekárom.

Dávkovanie:
Krém nanášajte na kožu v okolí konečníka 2krát denne do ústupu akútnych potiaží, najlepšie po stolici a po dôkladnom umytí. Použitie krému je vhodné doplniť zavedením čapíku.
Jedna tuba obsahujúca 30 g krému postačí na 20-30 použití.

Upozornenie:
Ak nedôjde do 3 dní k ústupu obtiaží, je nutné vyhľadať lekára, ktorý zváži ďalší postup. Pri krvácaní je nutné vyhľadať lekára ihneď. V tehotenstve a počas kojenia možno Procto-Glyvenol používať len na doporučenie lekára. Ak dôjde k predávkovaniu alebo pri podozrení naň alebo pri použití krému nebo čapíku dieťaťom, je potrebné sa poradiť s lekárom. Každý, kdo trpí hemoroidmi, by sa mal podrobiť lekárskemu vyšetreniu, aby sa vylúčilo vážnejšie ochorenie.
Prípravok musí byť uchovávaný mimo dosah detí.

Nežiaduce účinky

Procto-Glyvenol je veľmi dobre znášaný. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť po použití krému alebo čapíku pocity ľahkého pálenia alebo vyrážka v mieste použitia prípravku. Pri výskyte nežiadúcich účinkov alebo iných neobvyklých reakciách prerušte liečbu a poraďte sa o ďalšom užívaní prípravku so svojim lekárom.

Vyskúšajte tiež ostatné výrobky značky Glyvenol, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Srdce a cievy a Na hemoroidy. Tovar hodnotilo 5 zákazníkov a 100 % z nich by ho odporúčalo aj ostatným. Výrobok je v súčasnosti v zľave 13 %. Procto-Glyvenol crm rec 30 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 92762.

EAN: 8588002163135
Značka: Glyvenol
ŠÚKL kód: 92762
Velikost balení: 30 g
Cesta podania: Rektálne
Forma: Krém
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Hemoroidy
Originálny názov: Procto-Glyvenol crm rec 1x30 g
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

4.8
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Ladislav H. 1. 12. 2019 17:46
som s ním spokojný
Janka K. 30. 10. 2019 11:36
spokojná
Jana K. 24. 10. 2019 16:20
Účinný
Zuzana B. 22. 10. 2017 23:05
Účinný krem
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 8588002163135
Značka: Glyvenol
ŠÚKL kód: 92762
Velikost balení: 30 g
Cesta podania: Rektálne
Forma: Krém
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Hemoroidy
Originálny názov: Procto-Glyvenol crm rec 1x30 g
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia