PHARMATEX vaginálny krém 72 g

Při dojčení

PHARMATEX vaginálny krém 72 g

Vhodnou a účinnou formou antikoncepcie pre všetky ženy, teda aj pre tie, ktoré nemôžu alebo nechcú užívať hormonálnu antikoncepciu, užívajú hormonálnu antikoncepciu, ale zabudli užiť tabletku, dojčia alebo majú len nepravidelný pohlavný styk, je antikoncepcia Pharmatex, ktorá pôsobí čisto lokálne.

Môžete mať už v pondelok 24. 1. možnosti doručenia Skladom 5+ ks
8,37 €
Cena za 10 g: 1,38 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za 0 €
Nákupom získate 8.37 kreditov

Výhody produktu

Při dojčení Při dojčení
4.75
Zákazník odporúča 95 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 95 % zákazníkov odporúča
4.75
Zákazník odporúča 95 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 95 % zákazníkov odporúča
 • Ide o preparát úplne novej generácie, ktorý svojím širokým spektrom účinkov vysoko prevyšuje všetky dovtedy dostupné preparáty lokálnej antikoncepcie. Výnimočnosť Pharmatexu spočíva aj v jeho antibakteriálnom a antivirotickom efekte, okrem otehotnenia teda pomáha chrániť aj pred viacerými pohlavne prenosnými chorobami.
 • Lokálna antikoncepcia je taká forma antikoncepcie, ktorá pôsobí lokálne, t.j. na konkrétnom mieste, kde je to žiaduce, čo je v prípade PHARMATEXu (vaginálnych kapsúl a vaginálneho krému) oblasť vagíny. Lokálna antikoncepcia neobsahuje žiadne hormóny a jej výhodou je aj to, že na ňu netreba myslieť každý deň (ako v prípade hormonálnych antikoncepčných tabletiek), ale iba tesne pred samotným pohlavným stykom.
 • Keďže PHARMATEX neobsahuje žiadne hormóny, nemá ani typické vedľajšie účinky, ktoré môže mať iná forma antikoncepcie (nárast hmotnosti, zadržiavanie vody v organizme, riziko vzniku kŕčových žíl, vytváranie krvných zrazenín, atď.).
 • Lokálna antikoncepcia PHARMATEX má okrem spermicídneho aj antiseptický účinok. Pôsobí proti niektorým baktériám a vírusom, ktoré sa prenášajú pohlavným stykom. Čo je však veľmi dôležité PHARMATEX neničí laktobacily, baktérie, ktoré zabezpečujú ochranu pošvy („pošvoví policajti"). Navyše nijako neovplyvňuje menštruačný cyklus. Nemá ani teratogénny účinok – nepoškodzuje vyvíjajúci sa plod. Je teda neškodný aj v prvých týždňoch tehotnosti, keď menštruácia ešte nevynechala a žena nevie, že je už tehotná. Neprechádza do krvi ani do mlieka, preto sa môže bez obáv používať práve počas dojčenia.
 • Veľkou výhodou PHARMATEXu je aj lubrikačný efekt, ktorý ocenia ženy počas obdobia dojčenia, kedy mnoho z vás trpí „suchosťou pošvy“, čo je jednou z hlavných príčin bolesti pri pohlavnom styku.
 • Krém má levanduľovú vôňu. Do pošvy sa zavádza pred pohlavným stykom (výhodnejšie je v ľahu). Na tubu sa nasadí aplikátor (tvar ceruzky) a vytlačí sa potrebné množstvo krému (dávka je označená na aplikátore). Ochranný účinok nastupuje hneď po zavedení do pošvy a trvá 10 hodín. V prípade opakovaného styku treba aplikovať ďalšiu dávku krému (aj keď je interval od prvej dávky krému kratší ako 10 hodín). Dôležité je naplniť aplikátor krémom tak, aby sa tam nedostal vzduch.

Ako účinkuje?

Podstata lokálnej antikoncepcie spočíva v jej spermicídnom účinku. Aktívna látka Pharmatexu benzalkonii chloridum je schopná do piatich sekúnd spôsobiť deštrukciu bičíka spermie. Následne dochádza aj k zničeniu hlavičky spermie tak, že nie je schopná sa dostať do maternice a ďalej do vajíčkovodu. Toto všetko sa stane do desiatich sekúnd. Okrem toho Pharmatex zahusťuje vaginálny hlien, čo spôsobí znehybnenie spermií a tiež vytvorí mechanickú bariéru v oblasti kanála krčka maternice.

Spoľahlivosť

Spoľahlivosť Pharmatexu je pri správnom použití viac ako 97,6 %, vyjadrené Pearlovým indexom 2,42, čím je táto metóda druhou najúčinnejšou hneď po hormonálnej antikoncepcii. Vysokú účinnosť potvrdilo 15 klinických štúdií, v ktorých bolo sledovaných viac ako 3000 žien a 32 218 menštruačných cyklov.

Nutnosť dodržať

 • Aby bola zachovaná vysoká účinnosť Pharmatexu, je nevyhnutné dodržiavať správny postup pri použití. Prípravok je nutné aplikovať znovu pred každým pohlavným stykom.
 • Nesmie sa používať v prípade, že žena lieči lokálnymi vaginálnymi liekmi.
 • 2 hodiny pred a 2 hodiny po pohlavnom styku sa nesmú používať mydlá ani prípravky na intímnu hygienu s kyslým pH, ktoré môžu znížiť antikoncepčný účinnosť Pharmatexu, a to aj keď sa použijú v minimálnom množstve.

Antiseptický účinok

Výnimočnosť Pharmatexu spočíva aj v jeho antibakteriálnom a antivirotickom efekte, okrem otehotnenia teda pomáha chrániť aj pred viacerými pohlavne prenosnými chorobami. Táto vlastnosť je veľmi vítaná u žien, ktoré majú sexuálny styk s „náhodným“ partnerom. Benzalkonii chloridum účinkuje proti mnohým vyvolávateľom patogénom, ako sú napríklad chlamýdie, trichomonády, kvapavka, syfylis, cytomegalo vírus, herpes vírus a iné. V in vitro štúdii, kde bolo sledovaných 137 žien po dobu 6 mesiacov, bolo zaznamenané viac ako 42% zníženie výskytu sexuálne prenosných ochorení oproti ženám, ktoré Pharmatex nepoužívali.

Pre koho je Pharmatex vhodný

 • pre každého
 • odmietajú hormonálnu antikoncepciu
 • nemôžu užívať hormonálnu antikoncepciu
 • užívajú hormonálnu antikoncepciu ALE ZABUDLI VZIAŤ TABLETKU
 • pre diabetičky
 • dojčiace matky
 • ženy s občasným pohlavným stykom

Pharmatex je výborne tolerovaný a nevyvoláva ťažkosti, pokiaľ nie je žena alergická na jeho účinnú látku.

Pharmatex nie je viazaný na predpis.

Skúste tiež ostatné výrobky značky Pharmatex, ktoré sú v kategóriách Obličky a reprodukčné orgány, Antikoncepcia a Lieky. Produkt zrecenzovalo 20 zákazníkov a 95 % z nich by ho odporúčalo aj ostatným. PHARMATEX vaginálny krém 72 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 12423. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Antikoncepcia.

EAN: 3400970001040
Značka: Pharmatex
ŠÚKL kód: 12423
Cesta podania: Vaginálne
Forma: Krém
Pre: Pre ženy
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Vlastnosti: Pri dojčení, Vhodné pri cukrovke
Veľkosť balenia: 72 g
Originálny názov: PHARMATEX vaginálny krém crm vag 1x72 g
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame vám tieto podobné produkty

4.75
Zákazník odporúča 95 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 95 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 3400970001040
Značka: Pharmatex
ŠÚKL kód: 12423
Cesta podania: Vaginálne
Forma: Krém
Pre: Pre ženy
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Vlastnosti: Pri dojčení, Vhodné pri cukrovke
Veľkosť balenia: 72 g
Originálny názov: PHARMATEX vaginálny krém crm vag 1x72 g
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia