Paralen® EXTRA 500mg/65mg 24 tabliet

Paralen® EXTRA 500mg/65mg 24 tabliet

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

3.6
73 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
73 % zákazníkov odporúča

Paralen® EXTRA 500mg/65mg 24 tabliet

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach.

Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, svalov, reumatických a menštruačných bolestiach. Takisto prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky, prechladnutia a bolesti v hrdle a znižuje horúčku.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
1 – 2 tablety podľa potreby až 4x denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín.
Jednorazová dávka 1 tablety je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60 kg, zatiaľ čo jednorazová dávka 2 tabliet je vhodná len pre osoby s hmotnosťou 60 kg a viac.
Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety (1 g paracetamolu), maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g paracetamolu ).

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pacientov s obličkovou nedostatočnosťou je nutné upraviť dávkovanie; pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min je možné podávať 1 tabletu každých 6 hodín; pri hodnote nižšej ako 10 ml/min sa liek podáva každých 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene
Je vhodné u týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Pediatrická populácia (12 – 15 rokov)
1 tableta až 3x denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín.

Dĺžak liečby
Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa so svojím lekárom.

Spôsob použitia

Liek je určený na perorálne podanie. Tablety sa majú zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. Liek možno užívať nezávisle na jedle.

Upozornenie

Liek sa môže podávať počas tehotenstva, ak je klinicky indikovaný, avšak má byť použitá najnižšia účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšou možnou frekvenciou.
Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa, nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkej hepatálnej insuficiencii, a/alebo akútnej hepatitíde.
Odporúča sa opatrnosť u pacientov s poruchou funkcie obličiek.
Pacienti nemajú súčasne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Pitie nadmerného množstva kávy alebo čaju počas liečby môže vyvolať pocit napätia a podráždenosti.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete liek užívať.

Pozrite tiež ostatné výrobky značky Paralen, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Migréna a bolesť hlavy a Hlava a psychika. Tovar zrecenzovalo 11 zákazníkov a 73 % by ho odporúčalo. Výrobok je v zľave 17 %. Paralen® EXTRA 500mg/65mg 24 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 65526.

EAN: 8594739041127
Značka: Paralen
ŠÚKL kód: 65526
Veľkosť balenia: 24 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Únava, zlé sústredenie a učenie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN EXTRA tbl flm 500 mg/65 mg 1x24 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
3.6
73 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
73 % zákazníkov odporúča

Paralen® EXTRA 500mg/65mg 24 tabliet

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach.

Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, svalov, reumatických a menštruačných bolestiach. Takisto prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky, prechladnutia a bolesti v hrdle a znižuje horúčku.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
1 – 2 tablety podľa potreby až 4x denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín.
Jednorazová dávka 1 tablety je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60 kg, zatiaľ čo jednorazová dávka 2 tabliet je vhodná len pre osoby s hmotnosťou 60 kg a viac.
Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety (1 g paracetamolu), maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g paracetamolu ).

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pacientov s obličkovou nedostatočnosťou je nutné upraviť dávkovanie; pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min je možné podávať 1 tabletu každých 6 hodín; pri hodnote nižšej ako 10 ml/min sa liek podáva každých 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene
Je vhodné u týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Pediatrická populácia (12 – 15 rokov)
1 tableta až 3x denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín.

Dĺžak liečby
Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa so svojím lekárom.

Spôsob použitia

Liek je určený na perorálne podanie. Tablety sa majú zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. Liek možno užívať nezávisle na jedle.

Upozornenie

Liek sa môže podávať počas tehotenstva, ak je klinicky indikovaný, avšak má byť použitá najnižšia účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšou možnou frekvenciou.
Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa, nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkej hepatálnej insuficiencii, a/alebo akútnej hepatitíde.
Odporúča sa opatrnosť u pacientov s poruchou funkcie obličiek.
Pacienti nemajú súčasne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Pitie nadmerného množstva kávy alebo čaju počas liečby môže vyvolať pocit napätia a podráždenosti.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete liek užívať.

Pozrite tiež ostatné výrobky značky Paralen, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Migréna a bolesť hlavy a Hlava a psychika. Tovar zrecenzovalo 11 zákazníkov a 73 % by ho odporúčalo. Výrobok je v zľave 17 %. Paralen® EXTRA 500mg/65mg 24 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 65526.

EAN: 8594739041127
Značka: Paralen
ŠÚKL kód: 65526
Veľkosť balenia: 24 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Únava, zlé sústredenie a učenie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN EXTRA tbl flm 500 mg/65 mg 1x24 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
3.6
73 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
73 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 8594739041127
Značka: Paralen
ŠÚKL kód: 65526
Veľkosť balenia: 24 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Únava, zlé sústredenie a učenie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN EXTRA tbl flm 500 mg/65 mg 1x24 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia