Leto

Slnko už páli: Viete, aký ste fototyp?

To, k akému fototypu patríte, sa odvíja od množstva melanínu. Melanín je kožný pigment, ktorý organizmus chráni pred UV žiarením. Fototyp sa určuje podľa reakcie kože na opaľovanie. Vyššie číslo fototypu znamená väčšiu odolnosť proti slnečnému žiareniu.

Fototyp 1

Pre tento fototyp je typická veľmi svetlá pokožka a ryšavá alebo svetlá blond farba vlasov. Koža sa na slnku takmer vždy spáli a ťažko sa opaľuje.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 50+ >

Fototyp 2

Pre tento fototyp je typická farba kože pred opálením svetlá alebo bledá a farba vlasov najčastejšie blond. Koža sa často spáli a len ťažko sa opáli.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 50+ >

Fototyp 3

Tento fototyp má farbu pokožky svetlú až béžovú, preto postačuje pri opaľovaní nižší ochranný faktor. Prirodzenou farbou vlasou býva väčšinou tmavá blond.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 30 – 50 >

Fototyp 4

Typickými znakmi pre tento fototyp sú farba kože olivová alebo svetlo hnedá a farba vlasov tmavo hnedá. Tento fototyp sa málokedy spáli a zväčša sa pekne opáli.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 15 – 25 >

Fototyp 5

Typickým znakom tohto fototypu sú tmavo hnedá až čierna pokožka a tmavá farba vlasov. Osoba s týmto fototypom sa takmer nikdy nespáli a koža pri opaľovaní tmavne.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 10 >

Fototyp 6

Typickým znakom pre osobu s týmto fototypom pokožky je tmavá farba pleti a čierna farba vlasov. Koža reaguje na slnko tak, že sa takmer nikdy nespáli.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 10 >

Formy opaľovacích prípravkov

Krémy

Krém alebo mlieko na opaľovanie je najčastejšie sa vyskytujúcim prípravkom.

Ponuka krémov >

Gély

Gél na opaľovanie je vhodný na citlivú pokožku. Výhodou je rýchle vstrebávanie.

Ponuka gélov >

Tyčinky

Tyčinka je vhodná na ochranu citlivých partií, ako sú okolie očí, pier, pigmentových škvŕn.

Ponuka tyčiniek >

Spreje

Sprej na opaľovanie ponúka jednoduchú a rýchlu aplikáciu. Vhodné pre deti.

Ponuka sprejov >

Opaľovanie s rozumom

Čas dovoleniek a opaľovania sa opäť začína. Často čítame o nebezpečenstvách UV žiarenia a s tým spojených rizikách. Slnku sa úplne vyhnúť nedá a najmä, bolo by to nerozumné. Antidepresívne účinky slnečného žiarenia, či jeho význam pri tvorbe vitamínu D sú pre nás nesmierne dôležité. Kvalitné opaľovacie prípravky sú jedným zo zásadných spôsobov ochrany pred spálením pokožky, najmä ak vieme, že na slnku budeme naozaj dlho. V dnešnej dobe sú na trhu dostupné výrobky, ktoré vedia ochrániť aj veľmi citlivú, problematickú alebo fotosenzitívnu pleť, či výrobky bez chemických filtrov.

Opaľovanie detí

Slnečné lúče a letné teploty lákajú deti a dospelých, aby trávili čas vonku. Určite pri plánovaní svojich výletov za slnkom nezabudnite na krém na opaľovanie pre deti. Detský opaľovací krém je možné používať od pol roka veku dieťaťa.

Opalovanie
Po opalovani

Čo robiť po opálení?

Po opálení dermatológovia odporúčajú použiť prípravok po opaľovaní. Najčastejšie sa jedná o prípravky s obsahom panthenolu alebo Aloe Vera. Najlepšie pomáhajú pokožku hydratovať a regenerovať. Zároveň sa odporúča dodržiavať zvýšený pitný režim.

Košík aktualizovaný
Bioderma Photoderm After Sun mlieko po opaľovaní 200ml

Bioderma Photoderm After Sun mlieko po opaľovaní 200ml

Telové mlieko po opaľovaní. Skladom 1-5 ks Skladom 1-5 ks
9,98 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
9,98 €