Leto

Opaľovanie : Viete, aký ste fototyp?

Pred tým, ako sa začnete opaľovať je dôležité poznať svoj fototyp, aby ste sa vyhli prípadným komplikáciám. To, aký máte fototyp, určuje množstvo melanínu. Melanín je kožný pigment, ktorý telo ochraňuje pred UV žiarením. Fototyp sa určuje podľa reakcie kože na slnko. Vyššie číslo fototypu znamená väčšiu odolnosť proti slnečnému žiareniu.

Fototyp 1

Pre tento fototyp je typická veľmi svetlá pokožka a ryšavá alebo svetlá blond farba vlasov. Koža sa na slnku takmer vždy spáli a ťažko sa opaľuje.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 50+ >

Fototyp 2

Pre tento fototyp je typická farba kože pred opálením svetlá alebo bledá a farba vlasov najčastejšie blond. Koža sa často spáli a len ťažko sa opáli.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 50+ >

Fototyp 3

Tento fototyp má farbu pokožky svetlú až béžovú, preto postačuje pri opaľovaní nižší ochranný faktor. Prirodzenou farbou vlasov býva väčšinou tmavá blond.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 30 – 50 >

Fototyp 4

Typickými znakmi pre tento fototyp sú farba kože olivová alebo svetlo hnedá a farba vlasov tmavo hnedá. Tento fototyp sa málokedy spáli a zväčša sa pekne opáli.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 15 – 25 >

Fototyp 5

Typickým znakom tohto fototypu sú tmavo hnedá až čierna pokožka a tmavá farba vlasov. Osoba s týmto fototypom sa takmer nikdy nespáli a koža pri opaľovaní tmavne.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 10 >

Fototyp 6

Typickým znakom pre osobu s týmto fototypom pokožky je tmavá farba pleti a čierna farba vlasov. Koža reaguje na slnko tak, že sa takmer nikdy nespáli.

Odporúčame opaľovacie krémy SPF 10 >

Formy opaľovacích prípravkov

Krémy

Krém alebo aj mlieko na opaľovanie je najčastejšie sa vyskytujúcou formou prípravku.

Ponuka krémov >

Gély

Gél na opaľovanie je vhodný na citlivú pokožku. Výhodou je aj rýchle vstrebávanie.

Ponuka gélov >

Tyčinky

Tyčinka je vhodná na ochranu citlivých partií, ako sú okolie očí a pier.

Ponuka tyčiniek >

Spreje

Sprej na opaľovanie ponúka jednoduchú a rýchlu aplikáciu. Vhodné pre deti.

Ponuka sprejov >

Opaľovanie s rozumom

Čas opaľovania sa opäť začína. Často sa stretávame s rizikami nesprávneho opaľovania a s tým spojenými rizikami. Slnku sa úplne vyhnúť nedá a bolo by to, najmä nerozumné. Antidepresívne účinky slnečných lúčov, či jeho funkcia pri tvorbe vitamínu D sú pre nás veľmi dôležité. Kvalitné opaľovacie prípravky sú jedným zo základných spôsobov ochrany pred spálením pokožky, najmä ak vieme, že na slnku budeme dlho. V dnešnej dobe sú na trhu dostupné výrobky, ktoré vedia ochrániť aj veľmi citlivú, problematickú alebo fotosenzitívnu pleť, či výrobky bez chemických filtrov.

Opaľovanie detí

Slnečné lúče a letné teploty lákajú deti a dospelých, aby trávili čas vonku. Určite pri plánovaní svojich výletov za slnkom nezabudnite na krém na opaľovanie pre deti. Detský opaľovací krém je možné používať od pol roka veku dieťaťa.

Opalovanie
Po opalovani

Čo robiť po opálení?

Po opálení dermatológovia odporúčajú použiť prípravok po opaľovaní. Najčastejšie sa jedná o krémy a mlieka s obsahom panthenolu alebo Aloe Vera. Najlepšie pomáhajú pokožku hydratovať a regenerovať a zároveň mávajú aj príjemný chladivý efekt. Zároveň sa odporúča dodržiavať zvýšený pitný režim.

Nezabudnite na ochranu pred hmyzom

Komáre a ďalší otravný hmyz nám vie poriadne znepríjemniť krásne romantické jarné a letné (nielen) podvečery. Náš pobyt v prírode, pri vode a na čerstvom vzduchu dokážu poriadne znepríjemniť komáre či iný bodavý hmyz. A ešte horšie sú potom štípance, ktoré nám zostanú na pamiatku. Deti znášajú poštípanie hmyzom horšie ako dospelí. Pozor aj na kliešte, ktorých prítomnosť je o to nebezpečenejšia. Preto je nevyhnutné použiť repelenty. Ak sa Vám už nejaký ten štípanec ušiel, zmierniť príznaky Vám pomôžu prípravky po poštípaní.

Ochrana pred hmyzom
Košík aktualizovaný
Predator Repelent Junior 150 ml

Predator Repelent Junior 150 ml

Repelent určený pre deti od 3 mesiacov a osoby s citlivou pokožkou. Skladom > 5 ks Skladom > 5 ks
8,53 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
8,53 €
deodorant

Skoncujte s potením

Potenie je prirodzenou reakciou človeka na rôzne vonkajšie i vnútorné javy, ako je napríklad teplo, telesná námaha, stres či choroba. Denne vypotíme približne pol litra tekutín, a pri veľkom teple dokonca až šesť litrov. Potenie na pláži je teda prirodzené a pot ľahko opláchnete napríklad v mori. Potenie je nepríjemné najmä v MHD alebo na spoločenských akciách, kde už pot nie je žiadaný.

Dovolenkujte aktívne

Šport a aktívna dovolenka alebo relax a slastné ničnerobenie? Pokiaľ ste si vybrali prvú možnosť, pravdepodobne patríte k ľuďom, ktorí zbožňujú pohyb. Dobrodružstvo a adrenalín, nové zážitky a prekonávanie seba samého, to sú spoločné menovatele aktívnej dovolenky. Rafting či canyoning na rieke? Jazda na bicykli? Lezecká skala a turistika? Toto všetko sú možnosti aktívnej dovolenky. Je len na Vás, či si vyberiete aktívny oddych alebo pasívnu dovolenku.

Sport
Cestovna lekarnicka

Lekárnička na cesty

Ani toto leto nesmie vo vašej povinnej výbave chýbať lekárnička. Jej obsah by mal zodpovedať Vašim potrebám. Určite v nej nesmú chýbať náplasti na rany, dezinfekcia, obväz, lieky proti horúčke. V prípade potreby aj lieky proti alergii a ďalšie lieky, ktoré pravidelne užívate.

Vyhnite sa žalúdočným problémom aj počas leta

Turistika v prírode alebo leňošenie na záhrade? Nech ste sa rozhodli akokoľvek, nenechajte si pokaziť svoj vytúžený oddych žalúdočnými problémami. Vyskúšajte niektorý z našich doporučených produktov a žalúdočné problémy vás len tak ľahko neprekvapia.

Travenie laktobacily