očista organizmu
Detox je prečistenie tela od všetkých škodlivých látok, ktorými je zanesené najmä po náročnej zime. Tieto škodliviny sa nám do tela dostávajú potravou, kozmetikou aj z vonkajších vplyvov prostredia, v ktorom žijeme. Prirodzený čistiaci proces prebieha v tele neustále. Môžeme mu ale pomôcť, podporiť imunitný systém, zbaviť sa únavy, zlepšiť trávenie… Viete ako?

Prečo detoxikovať

Lepšie trávenie

strava plná neprirodzených chemikálií a škodlivých látok

Späť do formy

sedavé zamestnanie

Nová energia do života

častý stres, nespavosť

Regenerácia tela

častá konzumácia alkoholu a cigariet

Ako dlho detoxikovať?

Nezabúdajte na pravidelnosť

Na samotný detox stačí pár dní, aby sa náš organizmus cítil lepšie. Nezabúdajte však na pravidelnú očistu, ktorá je kľúčom k zdraviu.

detox
bacily
antioxidanty
Škodlivé voľné radikály, ktoré majú v tele na svedomí škodlivý oxidačný stres, sa nám do organizmu dostávajú zo stravy, konzumáciou alkoholu, zo slnečného žiarenia, z prostredia, usadzujú sa nedostatkom pohybu a taktiež sú vírusového či bakteriálneho pôvodu.

Antioxidanty sú látky, ktoré neutralizujú nadbytok voľných radikálov v tele. Z prírodných látok radíme medzi antioxidanty napríklad vitamín C, zinok, ženšen, ľanové semienka ďalšie. Antioxidanty majú veľkú reaktívnu schopnosť a sú schopné kompenzovať škodlivé účinky prebiehajúcich oxidačných procesov.

radikály
čreva
črieva
játra
játra
Pečeň je najväčším a veľmi dôležitým orgánom tela. Prečistením pečene tak uľavíte celému organizmu. Hrá významnú úlohu pri mnohých procesoch v organizme a ak je zanesená škodlivými látkami, nefunguje správne. Dochádza k oslabovaniu imunity, spomaleniu metabolizmu, ovplyvňuje hladinu bilirubínu v krvi, sacharidov, bielkovín, hormónov atď. Detoxikáciou pečene môžete predísť neskoršiemu vzniku rôznych ochorení..
voda
odvodnění
Najčastejšou príčinou zadržiavania vody v tele býva zlé stravovanie, nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie, lieky alebo u žien obdobie pred menštruáciou. Pribrali ste, ste napuchnutí a cítite sa nafúknutí? Nadmerné množstvo vody v tele môže škodiť. Je čas odvodniť organizmus.
detox
minerály
Detox organizmu podporte aj vhodnými doplnkami stravy, ako sú vitamíny, minerály, prírodné výťažky vo forme kvapiek alebo tabliet. Veľmi obľúbené sú detoxikačné čaje, ktoré zbavia telo škodlivých látok. Ďalej napríklad aloe vera, ktoré je svojimi blahodarnými účinkami známe už po stáročia.<{center>

Detoxikačné čaje

Čaje sú pri detoxe dôležitým doplnkom, pretože nielen vyplavujú škodlivé látky z tela, ale zároveň pomáhajú dodržiavať pitný režim. Ten je veľmi dôležitým krokom pri každej očiste aj regulácii hmotnosti. Najlepšie sú čaje: zo žihľavy brezy púpavy bazy čiernej

čaje
čaje

Spirulina a chlorela

Nabite se naplno silou superpotravín a dodajte telu všetky potrebné látky vrátane vitamínov a minerálov. Dáte sa na zelenú cestu?

Aloe Vera

Aloe vera pomáha podporiť správnu funkciu pečene a pankreasu. Obsahuje viac ako 200 aktívnych látok (vitamíny, minerály, enzýmy, aminokyseliny), vďaka čomu je vhodným prostriedkom pri detoxikácii organizmu.

aloe vera
bacily