Medy, džemy, nátierky - Bez cukru (7 produktov)

Čo si mažete ráno na chleba? Čo takto niečo zdravé a zároveň chutné, čo dodá energiu? Kvalitné medy majú vysoký potenciál antibakteriálnej aktivity a môžu byť skvelým pomocníkom pri liečbe zdravotných problémov. Ponúkame tiež ovocné džemy s vysokým …

Zobraziť viac

Čo si mažete ráno na chleba? Čo takto niečo zdravé a zároveň chutné, čo dodá energiu? Kvalitné medy majú vysoký potenciál antibakteriálnej aktivity a môžu byť skvelým pomocníkom pri liečbe zdravotných problémov. Ponúkame tiež ovocné džemy s vysokým podielom ovocia alebo rôzne zdravé nátierky, ktoré obohatia váš jedálny lístok.

Med

Pre túto hustú sladkú a lepkavú tekutinu, ktorú vytvárajú včely, prípadne iný hmyz, nájdeme predovšetkým v kuchyni veľké využitie. Sladíme ním čaj, mlieko, koláče alebo ho môžeme použiť ako jednu z ingrediencií pri miešaní domácej pleťovej masky. Okrem jednoduchých cukrov obsahuje aj vitamíny, minerály, bielkoviny, aromatické látky, tuky a veľa ďalších iných prospešných látok. Med je obľúbený vďaka jeho chuti a vôni.

Druhy medu

Kvetový med - Ako už vyplýva z názvu, tento med pochádza z kvetov rastlín. Vzniká z nazbieraného nektáru včelami. Delíme ho podľa druhu rastlín, z ktorých bol nektár nazbieraný. Veľmi obľúbený je napríklad lipový a púpavový med, ale aj agátový, slnečnicový alebo repkový. Má svetlú farbu a žlté alebo hnedé odtiene. Je bohatý na glukózu a fruktózu, vďaka ktorej je ľahko stráviteľný.

Medovicový med (Lesný med) - Tento med pochádza z takzvanej medovice, ktorú najčastejšie produkujú vošky. Vošky vylučujú medovicu, ktorú potom včely spracujú v med. Má rôzne odtiene hnedej farby, ktorú spôsobujú rastlinné farbivá, obsiahnuté v miazge drevín. Produkt obsahuje fruktózu, dextríny a flavonoidy, ktoré prospievajú ľudskému telu kvôli veľkému obsahu draslíka, horčíka a fosforu a baktericídne pôsobiacich zložiek. Má výraznejšiu chuť ako kvetový med a vydrží dlhšiu dobu v tekutom stave.

Marhuľový, jahodový alebo černicový džem?

Aký je váš obľúbený? Tento chutný sladký pokrm si určite radi doma mažete na chlieb, alebo ním sladíte koláče či jogurty na raňajky. Vzniká lisovaním, varením a cukrovým zahusťovaním z čerstvého vyzretého ovocia. V našej ponuke nájdete veľa kvalitných džemov ako od mamičky!

Nátierky

Neviete už občas, čo vymyslieť na raňajky alebo na večeru? Čím ďalej viac populárne orieškové nátierky to vyriešia za vás. Zaženú chuť na sladké a telu dodajú prospešné živiny, nie len prázdne kalórie. Môžete si ich natrieť na pečivo, alebo pridať lyžicu do jogurtu s ovocím, či ovsenej kaše. Orieškové nátierky obsahuje zdravé tuky, ktoré určite ocenia všetci priaznivci zdravej výživy. Siahnuť môžete i po paštétach, alebo rôznych zeleninových nátierkach, ktoré potešia vaše chuťové bunky.

Pokiaľ ste si nezvolili tu žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie Džemy a Medy. Zákazníci hodnotia najlepšie značky Allnature, GymBeam a Najtelo. Najlepšie hodnoteným výrobkom je GymBeam Just Whey vanilla ice cream 1000 g.

Medy, džemy, nátierky - Bez cukru - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Medy, džemy, nátierky - Bez cukru ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Medy, džemy, nátierky - Bez cukru na 94 %
Recenzia produktu: GymBeam Jammy Spread forest fruit 220 g
5 / 2x
chutove dobra
Recenzia produktu: Big Boy ® Zlatonka 220 g
5 / 3x
Skvělá chuť, konzistence tužší. Vzhledem ke gramáži cena dost vysoká
Recenzia produktu: Allnature Tahini – sezamová pasta 220 g
5 / 1x
Zatím jsem nevyzkoušela, dle recenzí by mělo být ok,
Recenzia produktu: Big Boy Big Rafael 220 g
5 / 3x
Velmi jemný a úžasně lahodný krém. Velmi doporučuji
Recenzia produktu: Allnature Arašidový krém jemný 5000 g
5 / 3x
Super
Recenzia produktu: Allnature Arašidový krém s bielou čokoládou 500 g
5 / 6x
Konzistencia trochu tuhšia, ale chutí súper, nie je presladené.
Recenzia produktu: Orieshock Arašidový 350 g
5 / 2x
Kúpila som maslo na skúšku do prikrmov a od toho momentu nemôžu u nás doma chýbať. Milujú ich deti a aj ja. Perfektne sa hodia do jogurtov, lievancov alebo len tak na lyžičku. Odporúčam
Recenzia produktu: Natu Kokosové maslo s malinami 140 g
5 / 1x
Výborné máslo pro každodenní mlsání
Recenzia produktu: GymBeam Just Whey vanilla ice cream 1000 g
5 / 31x
Kvalitní protein. Dobrá rozpustnost. Výborná chuť, jen trochu sladší než bych chtěl.
Recenzia produktu: Najtelo Arašidové maslo (pasta) 1 kg
5 / 1x
Najlepšia voľba pre konzumáciu tuku 👍

Produkty z kategórie Medy, džemy, nátierky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Medy, džemy, nátierky sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Medy, džemy, nátierky nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.