Make-up s SPF - Proti vráskam

SPF znamená slnečný ochranný faktor a ide o približné meranie percenta UVB lúčov, pred ktorými vás opaľovací krém ochráni. Väčšina opaľovacích krémov vás ochráni pred škodlivými UVB lúčmi, ale existujú opaľovacie krémy, ktoré chránia aj pred UVA lúčmi. Ide o širokospektrálne opaľovacie krémy. Čím vyššie SPF, tým viac UV žiarenia dokáže vaša pokožka zvládnuť, kým sa spáli. Pre najlepšiu ochranu je…

SPF znamená slnečný ochranný faktor a ide o približné meranie percenta UVB lúčov, pred ktorými vás opaľovací krém ochráni. Väčšina opaľovacích krémov vás ochráni pred škodlivými UVB lúčmi, ale existujú opaľovacie krémy, ktoré chránia aj pred UVA lúčmi. Ide o širokospektrálne opaľovacie krémy. Čím vyššie SPF, tým viac UV žiarenia dokáže vaša pokožka zvládnuť, kým sa spáli. Pre najlepšiu ochranu je odporúčané používať krém s minimálnym ochranným faktorom SPF 15 so správnym množstvom, ktoré nanesiete na tvár (2mg/cm2). Avšak platí, že čím vyššie SPF, tým lepšie pre udržanie zdravej a krásnej pokožky pri opaľovaní.

Najbežnejšie úrovne SPF:

  • SPF 15: blokuje 93% UVB lúčov
  • SPF 30: blokuje 97% UVB lúčov
  • SPF 50: blokuje 98% UVB lúčov
  • SPF 100: blokuje 99% UVB lúčov

2 v 1 – make-up s SPF

Keď sa v make-upe nachádza SPF, znamená to, že sa v prípravkoch nachádza určité množstvo opaľovacieho krému alebo produktov podobných opaľovaciemu krému, ktoré sú zahrnuté na ochranu vašej pokožky. Produkty sa líšia v tom, čo ponúkajú vašej pokožke – koľko SPF obsahujú alebo aké ďalšie zložky používajú na ochranu pred slnečnými lúčmi.

Zobraziť celý popis

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my sa ho pokúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Odporučiť produkt

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadaním vhodného produktu.

Opýtajte sa nás
Opýtajte sa nás

Pozrite sa na produkty z kategórie Make-up s SPF zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Make-up s SPF zoradené od najlacnejších. V kategórii Make-up s SPF nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.