Kärcher (31 produktov)

Alfred Kärcher – puntičkár a podnikateľ

Alfred Kärcher bol jedným z tých vynálezcov-podnikateľov, ktorí od začiatku industrializácie vo veľkom splodilo Bádensko-Württembersko. Zoznam obsahuje mená ako Robert Bosch, Gottlieb Daimler alebo gróf …

Zobraziť viac

Alfred Kärcher – puntičkár a podnikateľ

Alfred Kärcher bol jedným z tých vynálezcov-podnikateľov, ktorí od začiatku industrializácie vo veľkom splodilo Bádensko-Württembersko. Zoznam obsahuje mená ako Robert Bosch, Gottlieb Daimler alebo gróf Zeppelin. S veľkým nasadením presadil uskutočnenie svojich nápadov. V roku 1924 odpromovať vtedy 23 ročný Alfred Kärcher na Technickej vysokej škole v Stuttgarde a pracoval najprv vo firme svojho otca, z ktorej vyvinul konštrukčnú kanceláriu. V roku 1935 založil inžinier Alfred Kärcher svoj vlastný podnik v Stuttgart-Bad Cannstattu, aby mohol vyrábať vlastné výrobky na úseku tepelnej techniky a uvádzať ich na trh. Alfred Kärcher skonštruoval a podľa vlastného patentu vybudoval tzv. "Kärcher-pec so soľným kúpeľom" pre popúšťanie oceli a tvrdených ľahkých kovov v priemysle.

V roku 1939 sa spoločnosť Kärcher presťahovala do Winnendenu, doterazšieho sídla tohto rodinného podniku. V tej dobe boli tiež vyrábane zariadenia pre vykurovanie motorov lietadiel a vykurovania pre lietadlové kabíny. Po 2. svetovej vojne sa spoločnosť zamerala na výrobky potrebné pre každodennú potrebu: okrúhle pece, malé sporáky, ručné vozíky a vleky na traktor.

Vstup do čistiacej techniky

Prielom v čistiacej technike sa Alfredovi Kärcherovi podaril v roku 1950 s vyvinutím prvého európskeho vysokotlakového čističa s ohrevom (parný otryskávač "DS 350"). Konštrukcia ohrevu vody sa ukázala tak perfektná, že ešte dnes tvorí základ všetkých horákov.

Ako mnoho objaviteľov ani Alfred Kärcher už nezažil úspech svojej inovácie. Keď 17. septembra 1959 vo veku 58 rokov zomrel, prevzala vedenie spoločnosti jeho žena Irene a riadila pomery v spoločnosti ďalších 30 rokov. Ich deti, Johannes Kärcher a Susanne Zimmermann von Siefart, zodpovedajú za rodinný podnik druhej generácie.

Internacionalizácia

V roku 1962 založila spoločnosť Kärcher svoju prvú zahraničnú spoločnosť vo Francúzsku, nasledovalo Rakúsko a Švajčiarsko. Internacionalizácia pokračovala rýchlym tempom. V roku 1975 otvorila spoločnosť Kärcher továreň v Brazílii; o desať rokov neskôr má podnik už 16 distribučných spoločností a to vrátane Servernej Ameriky, Afirky a Austrálie. V roku 2012 je spoločnosť zastúpená v 57 krajinách vlastnými dcérskymi spoločnosťami a v zahraničí dosahuje 85% celkového obratu. 40.000 servisných stredísk v 190 krajinách sveta zaisťuje nepretržitú dodávku výrobkov pre zákazníkov.

Rast prostredníctvom inovácií

V roku 1974, po období diverzifikácie, sa spoločnosť Kärcher koncentruje na vysokotlakové čistenie. V tomto období nasleduje zmena farby prístrojom z modrej na dnes svetovo známu kärcherovskú žltú. V tom istom roku spoločnosť Kärcher rozširuje spektrum výrobkov i na širokú základnú potrebu v oblasti čistenia v rámci dopravy a budov. Ponuka sa postupne rozširuje o vysávače mokrých/suchých nečistôt, zamietacie a podlahové umývacie stroje s odsávaním, umývacie linky pre vozidlá, parné čističe, čistiace prostriedky a taktiež zariadenia pre recykláciu vody a úpravu pitnej vody.

K míľnikom histórie spoločnosti Kärcher patrí rok 1984, kedy spoločnosť vyvinula prvý prenosný vysokotlakový čistič HD 555 profi. Tým vstúpila spoločnosť Kärcher na trh koncových spotrebiteľov. V roku 1993 sa sortiment výrobkov rozšíril i na interiéry. Od tej doby bol na trh uvedený svetovo prvý, úplne automatizovaný robot s názvom RoboCleaner RC 3000. V roku 2007 vstúpil Kärcher do úplne novej oblasti - záhradného sortimentu, ktorý obsahuje čerpadlá pre zavlažovanie, odvodňovanie, zásobovanie domácnosti vodou ako aj rozsiahle príslušenstvo.

V roku 1986 zaviedla spoločnosť Kärcher ako priekopník do profesionálne oblasti technológiu valcových kief pre podlahové umývacie stroje s odsávaním. Vďaka rotačnej tryske, ktorá bola novo vyvinutá v roku 1995 sa mohol čistiaci účinok vysokotlakových čističov takmer zdvojnásobiť. Zachytávanie prachu u komerčných vysávačov na mokré / suché nečistôt sa neustále zlepšuje a v roku 2007 uviedla spoločnosť Kärcher na trh inovatívnu technológiu čistenia filtrov - Tact. Okrem toho vznikajú nove postupy v rámci celosvetových čistiacich projektov. Spoločnosť Kärcher zreštaurovala 284 travertínových stĺpov okolo námestia sv. Petra v Ríme, a to špeciálne k tomu vyvinutou metódou otryskávania. Celkom sa jedno o zreštaurovania plochy o veľkosti 25.000 m². Od roku 2009 predáva spoločnosti Kärcher vysokotlakové čističe, s ktorými môžete pri tlaku až 2.500 bar nie len čistič, ale aj sanovať fasády a čistiť betón. V tom istom roku uviedol Kärcher na trh multifunkčný zametací stroj; s dávkovačom vody Kärcher oslovil ďalšie cieľové skupiny.

Kärcher - svetová jednotka na trhu

Inovácia je a zostáva najdôležitejším faktorom rastu. Len v roku 2011 predviedla spoločnosť Kärcher na trhu cez 100 nových produktov. Svetová jednotka na trhu s čistiacou technikou bude i v budúcnosti vynikať vynaliezavosťou, špičkovým výkonom a inovatívnymi riešeniami problémov.

Product image

Kärcher SC 2 Upright Easyfix

Môžete mať už zajtra119 €
Product image

Kärcher Čistič okien WV 2 Black Edition

Môžete mať už zajtra109 €
Product image

Kärcher Adaptér pre WV

Môžete mať už zajtra16,90 €
Product image

Kärcher Sada okrúhlych kefiek 4 ks

Môžete mať už zajtra15,90 €
Product image

Kärcher Odvápňovacia kartuša pre SC 3

Môžete mať už zajtra17,90 €
Product image

Kärcher Mikrofázové valce šedé 2 ks

Môžete mať už zajtra27,90 €
Product image

Kärcher Hubica na okná pre SC

Môžete mať už zajtra19,90 €
Product image

Kärcher Okrúhla kefa veľká

Môžete mať už zajtra17,90 €
Product image

Kärcher Ručný vysávač CVH 2

Môžete mať už zajtra60,90 €
Product image

Kärcher Odvápňovací prášok 6 x 17 g

Môžete mať v utorok 19. 12.11,90 €
Product image

Kärcher Plochý skladaný filter

Môžete mať v utorok 19. 12.15,90 €
Product image

Kärcher Predĺženie pre čistič okien WV

Môžete mať v utorok 19. 12.43,90 €
Kärcher - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Kärcher ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Kärcher na 86 %
Recenzia produktu: Kärcher Akumulátorová metla KB 5
5 / 2x
Spokojnost ????????????????????????????
Recenzia produktu: Kärcher Čistič okien WV 2 Black Edition
5 / 4x
veliké usnadnění práce
Recenzia produktu: Kärcher Čistič na sklo RM 503 koncentrát 500 ml
5 / 1x
Výborné na okná.
Recenzia produktu: Kärcher Plochý skladaný filter pre WD4, WD5 a WD6
5 / 2x
Original je najlepsi
Recenzia produktu: Kärcher Flísové filtračné vrecká pre WD 2/WD 3 4 ks
5 / 1x
Original je najlepsi
Recenzia produktu: Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix
5 / 1x
Použila som ho ihneď po dodaní, zatiaľ som spokojná. Jednoduché ovládanie, pre bežné použitie v domácnosti vyhovujúci.
Recenzia produktu: Kärcher Plochý skladaný filter
3 / 1x
ok
Recenzia produktu: Kärcher Čistič podláh 2v1 FC 5
1 / 1x
Není vhodný pro plovoucí podlahu zanechává příliš mnoho vody. A je těžký..