Imodium 2 mg tvrdé kapsuly, 8 ks

Imodium 2 mg tvrdé kapsuly, 8 ks

Trápi vás hnačka? IMODIUM® 2 mg tvrdé kapsuly bojujú proti hnačke a prinášajú rýchlu úľavu pri liečbe akútnej a chronickej hnačky u dospelých, dospievajúcich a detí od 6 rokov. Účinkuje do 1 hodiny, pri užití jednorazovej dávky 4 mg.

Môžete mať už dnes možnosti doručenia Skladom 5+ ks
3,84 €
Cena za 1 ks: 0,48 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za 0 €
imodium

Trápi vás hnačka?

IMODIUM® 2 mg tvrdé kapsuly bojujú proti hnačke a prinášajú rýchlu úľavu pri liečbe akútnej a chronickej hnačky u dospelých, dospievajúcich a detí od 6 rokov. Účinkuje do 1 hodiny, pri užití jednorazovej dávky 4 mg. Hnačka je opisovaná ako zmena normálnej peristaltiky čriev a zvyčajne je definovaná výskytom troch a viacerých riedkych a vodnatých stolíc počas jedného dňa. Pokúste sa okamžite zastaviť hnačku a predísť tak dehydratácii svojho organizmu!

imodium

Aké sú najčastejšie príčiny akútnej hnačky?

  • Vírusové a bakteriálne infekcie
  • Cestovateľská hnačka spôsobená kontaminovaným jedlom či vodou
  • Potravinové alergie
  • Menštruácia u žien
  • Stres
  • Syndróm dráždivého čreva
  • Nesprávne stravovacie návyky

IMODIUM® na liečbu hnačky

Liek IMODIUM® 2 mg tvrdé kapsuly predstavuje účinné riešenie a slúži na liečbu akútnej a chronickej hnačky. Účinkuje do 1 hodiny, pri užití jednorazovej dávky 4 mg. Kapsuly sú dobre znášané, obsahujú liečivú látku loperamídium-chlorid, ktorá sa odporúča ako prvá voľba pri liečbe hnačky*. Liek IMODIUM® je vhodný aj na liečbu akútnej hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva.

* WGO – Svetovou gastroenterolo­gickou spoločnosťou; Reference: Farthing M, er al J Clin Gastroenterol. 2013; 47:12–20.

imodium
imodium

Komu liek IMODIUM® pomáha?

Kapsuly IMODIUM® sú určené pre dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov.

imodium

Veľkosť balenia

Balenie obsahuje 8 tvrdých kapsúl.

imodium

Spôsob podávania

Perorálne použitie. Kapsuly sa majú zapiť tekutinou.

Zloženie

Jedna kapsula obsahuje 2 mg loperamídium-chloridu.

Pomocnými látkami sú monohydrát laktózy, kukuričný škrob, mastenec, magnéziumstearát, želatína, oxid titaničitý (E171), indigokarmín (E132), žltý oxid železitý (E172), čierny oxid železitý (E172), sodná soľ erytrozínu.

imodium

Dávkovanie a spôsob podávania

Dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov
Akútna hnačka: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg) pre dospelých a dospievajúcich a 1 kapsula (2 mg) pre deti. Následne sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej ďalšej riedkej stolici.

Chronická hnačka: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg) denne pre dospelých a dospievajúcich a 1 kapsula (2 mg) denne pre deti. Táto úvodná dávka sa má upraviť až do dosiahnutia 1 – 2 pevných stolíc za deň, čo sa zvyčajne docieli udržiavacou dávkou 1 – 6 kapsúl (2 mg – 12 mg) denne.

Pacienti s ileostómiou: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg) denne pre dospelých a dospievajúcich a 1 kapsula (2 mg) denne pre deti. Táto úvodná dávka sa má upraviť až do dosiahnutia 1 – 2 pevných stolíc za deň, čo sa zvyčajne docieli udržiavacou dávkou 1 – 6 kapsúl (2 mg – 12 mg) denne.

Maximálna dávka pri akútnej a chronickej hnačke a u pacientov s ileostómiou je 8 kapsúl (16 mg) denne pre dospelých; u detí a dospievajúcich sa musí určiť dávka vo vzťahu k telesnej hmotnosti (3 kapsuly/20 kg), nemá sa však prekročiť dávka 8 kapsúl denne.

Symptomatická liečba akútnych epizód hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva u dospelých vo veku 18 rokov a starších:

Na začiatku sa užívajú dve kapsuly (4 mg), následne po každej riedkej stolici 1 kapsula (2 mg) alebo podľa predchádzajúceho odporúčania lekára. Maximálna denná dávka nemá presiahnuť 6 kapsúl (12 mg). Ak pri akútnej hnačke nenastane zlepšenie do 2 dní, obráťte sa na svojho lekára.

Skúste tiež ďalšie produkty značky Imodium, ktoré sú v kategóriách Hnačka, Tráviaca sústava a Lieky. Imodium 2 mg tvrdé kapsuly, 8 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 49626. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Hnačka.

EAN: 3574660621228
Značka: Imodium
ŠÚKL kód: 49626
ATC: A07DA03
Farmakoterapeutická skupina: Antidiaroiká, črevné protizápalové a protiinfekčné liečivá
Vek: >6 rokov
Forma: Tvrdé tobolky
Trápi ma: Zápcha / hnačka
Veľkosť balenia: 8 ks
Originálny názov: Imodium cps dur 2 mg 1x8 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 3574660621228
Značka: Imodium
ŠÚKL kód: 49626
ATC: A07DA03
Farmakoterapeutická skupina: Antidiaroiká, črevné protizápalové a protiinfekčné liečivá
Vek: >6 rokov
Forma: Tvrdé tobolky
Trápi ma: Zápcha / hnačka
Veľkosť balenia: 8 ks
Originálny názov: Imodium cps dur 2 mg 1x8 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia