Hroznový cukor - najdrahšie produkty (2 produktov)

Hroznový cukor, známy tiež ako glukóza, je sacharid, ktorý sa používa najmä ako rýchly a ľahko dostupný zdroj energie. Je to jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi. Týmto spôsobom sa rýchlo dostáva do celého tela, bez zaťaženia tráviaceho traktu, …

 Zobraziť viac

Hroznový cukor, známy tiež ako glukóza, je sacharid, ktorý sa používa najmä ako rýchly a ľahko dostupný zdroj energie. Je to jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi. Týmto spôsobom sa rýchlo dostáva do celého tela, bez zaťaženia tráviaceho traktu, kde sa využíva ako okamžitý zdroj energie alebo sa ukladá so svaloch a pečeni ako glykogén. Urýchľuje zotavenie organizmu vyčerpaného športom, prácou aj chorobou. Okrem rýchleho dodania energie má aj iné účinky, napríklad posilňuje imunitný systém, priaznivo vplýva na nervový systém, podporuje trávenie a podporuje budovanie svalstva. Jeho veľkou výhodou je, že pri rozumnom dávkovaní sa z neho nepriberá, a tak je dobrým pomocníkom aj pri chudnutí. Do úvahy pripadá aj jeho využitie počas tzv. gestačného diabetu (tj. tehotenskej cukrovky), kedy vám môže poslúžiť ako prvá pomoc pri poklese hladiny glykémie. Okrem toho ho využijú aj športovci počas aj po tréningu, kedy je potrebné telu dodať rýchlo energiu alebo ako vhodný doplnok popri užívaní kreatínu.

Kedy užívať hroznový cukor?

  • Pri nechutenstve
  • Pri fyzickom alebo psychickom zaťažení organizmu
  • Pri a po športe
  • Pri užívaní kreatínu
  • Pre posilnenie organizmu najmä u detí a starších osôb ako rýchly zdroj energie

Dávkovanie

Doporučená denná dávka je 20 až 40 gramov za deň. Avšak, musíte myslieť na váš výdaj energie a príjem energie z potravy. Takisto záleží aj na dôvode, kvôli ktorému hroznový cukor užívate. Napríklad ak trpíte nechutenstvom, je vhodné užívať 20 až 80 gramov glukózy denne po dobu 10-14 dní.

Zákazníci hodnotia najlepšie značky Intact a Dobré zo Slovenska. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Dobré zo Slovenska Hroznový cukor príchuť ACAI s vit. C pastilky 39 g.

Hroznový cukor - najdrahšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Hroznový cukor - najdrahšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Hroznový cukor - najdrahšie produkty na 100 %
Recenzia produktu: Intact Hroznový cukor s vitamínom C a citrónovou príchuťou, 1 x 40 g
5 / 12x
Super po pôrode
Recenzia produktu: Energit hroznový cukor MULTIVITAMÍN Čerešňa, 1 x 17 ks
5 / 5x
super chuť, dodali mi energiu
Recenzia produktu: Dobré zo Slovenska Hroznový cukor príchuť pomaranč s vit. C 39 g
5 / 14x
Klasika, rýchla energia 😁
Recenzia produktu: Energit Hroznový cukor multivitamín jahoda 17 tabliet
5 / 5x
????
Recenzia produktu: Intact Hroznový cukor s vitamínom C a jahodovou príchuťou, 1 x 40 g
5 / 2x
Klasika, rychla energia 😁
Recenzia produktu: Intact Hroznový cukor s vitamínom C a príchuťou čerešňa/višňa, 40 g
5 / 13x
Príjemná chuť.

Produkty z kategórie Hroznový cukor sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Hroznový cukor sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Hroznový cukor nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.