Prispieva k zdraviu srdca, očí a mozgu, priaznivo pôsobí na kosti, svaly a zuby! (vitamín D), podporuje imunitu! (vitamín D).
Ideálny pre každého, kto:
- Chce komfortne užívať nenasýtené mastné kyseliny
- Nemá záujem o pachuť rybieho oleja
- Nechce hltať tobolky
- Chce sa starať o svoje srdce, oči, mozog, kosti, svaly a pokožku
- Potrebuje podporiť imunitu
- Deti a starší ľudia
Odporúčaná denná dávka
5 ml – 10 ml
Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny
Sa získavajú najmä z morských rýb, ako je losos, tuniak, sardinky a ančovičky. Obsahujú pre ľudský organizmus nezastupiteľné nenasýtené mastné kyseliny, ktoré majú kľúčovú úlohu v celom rade procesov odohrávajúcich sa v ľudskom tele. Podporujú činnosť srdca, zraku a mozgu. Veľmi dôležité sú pre vývoj mozgu a očí dojčiat aj plodu v tele matky.
U prípravkov s Omega-3 nie je podstatné množstvo rybieho oleja, ale vždy sledujte obsah biologicky aktívnych Omega-3 nenasýtených mastných kyselín EPA a DHA, ktoré rozhodujú o kvalite a účinnosti prípravkov. V našom prípravku garantujeme minimálne 20 % obsah EPA a DHA! Napriek tomu, že Omega-3 sú nenasýtené mastné kyseliny všeobecne považované za veľmi prospešné, veľké množstvo ľudí, a najmä detí, má problém s ich konzumáciou, buď z dôvodu nepríjemnej pachuti rybieho oleja, ak sú užívané v tekutej forme (prarodiča si ešte dodnes pamätajú, ako v detstve dostávali pre zdravie lyžičku rybieho tuku s odpornou chuťou), alebo majú problém prehĺtať a stráviť tobolky, v ktorých je rybí tuk uložený (aby sa odstránila jeho nepríjemná chuť), alebo po konzumácii cítia, že im nepríjemná pachuť „stúpa“ späť do hrdla. Ale aj tento problém má riešenie – pridaním prírodnej pomarančovej silice sme získali prípravok príjemnej chuti, ktorý sa dobre prehĺta (dávkuje sa tekutý na lyžičku) a ocenia ho ako deti, tak aj dospelí.
Vitamín D
Je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý sa tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia, je tiež obsiahnutý v hubách, kakau, kvasniciach, rajčinách, rybom tuku, mlieku, pečeni a vaječnom žĺtku. V minulosti sa používal v starostlivosti o kosti, preto bol často označovaný ako antirachitický vitamín. Dnes už vieme, že v organizme hrá oveľa komplexnejšiu úlohu, než sa voľakedy predpokladalo – reguluje činnosť stoviek génov, jeho receptory boli objavené takmer vo všetkom ľudskom tkanive. Podieľa sa na procese delenia buniek, zúčastňuje sa na resorpcii (spätnom získaní) vápnika a fosforu z čreva – má významný vplyv na vstrebanie a využitie vápnika i fosforu a podporu kostí a zubov. Priaznivo pôsobí na imunitný systém a svalové funkcie. Je potrebný na normálny rast a vývoj kostí u detí.
Vitamín A
Je vitamín rozpustný v tukoch. K jeho najbohatším zdrojom patrí pečeň, rybí tuk, mrkva, špenát, kel, kapusta, melón, tekvica, marhule a vaječný žĺtok. Vitamín A podporuje správnu funkciu zraku a imunitného systému, prispieva k udržaniu dobrého stavu slizníc a pokožky.
Účinné látky v 5 ml (1 čajová lžička):
- Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny 900 mg
- - EPA (kyselina eikosapentaenová) 360 mg
- - DHA (kyselina dokosahexaenová) 540 mg
- Vitamín D 8 µg 160% DRVH
- Vitamín A 1000 µg RE 125% DRVH
*DRVH – denná referenčná výživová hodnota
Pozrite tiež ostatné výrobky značky Helvetia Apotheke, ktoré sú v kategóriách Výživové doplnky, Omega 3 - Rybí tuk a Adaptogény & bylinky. Výrobok je v zľave 6 %. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Tekuté omega 3 - rybí tuk.
EAN | 8594175330229 |
Značka | Helvetia Apotheke |
Pre | Pre dospelých Pre deti |
Veľkosť balenia | 250 ml |
Režim výdaja | Doplnok stravy |
Originálny názov | Helvetia Apotheke Omega-3 Orange Rybí Olej 250 ml |
Dodávateľ na trh | MOD trade, s. r. o., Panská 248/7, Bratislava - mestská časť Staré Mesto, 811 01, Slovensko |
Krajina pôvodu | Česko |