×
Pilulka.sk
Stiahnite si mobilnú aplikáciu
Stiahnuť
GUAJACURAN 200mg 30 tabliet
GUAJACURAN 200mg 30 tabliet
4,89 €

GUAJACURAN 200mg 30 tabliet

GUAJACURAN 200mg 30 tabliet

Guajacuran sa používa pri duševnom napätí, úzkosti, tréme, nervozite pred menštruáciou, bolestiach hlavy podmienených duševným napätím a zvýšeným napätím svalov šije. Liek sa používa u detí od 6 rokov a u dospelých. Vo vyšších dávkach tlmí kŕče a napätie kostrového svalstva.

Na sklade v stredu 18. 9. Môžete mať už vo štvrtok 19. 9. možnosti doručenia
4,89 €
Nákupom získate 4.89 kreditov
5.0
5
4
3
2
1

GUAJACURAN 200mg 30 tabliet

Guajacuran
( Guaifenesinum )
obalené tablety
Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca
Zentiva , SCS , Praha, Česká republika
zloženie
Účinná látka : guaifenesinum 200 mg v 1 tablete
Pomocné látky : Laktóza , kukuričný škrob , sacharóza , mastenec , sodná soľ karboxymetylškrobu , želatína , tristearan hlinitý , koloidný oxid kremičitý , glycerol , oxid titaničitý , sodná soľ karmelózy , smaragdová zelená , biely a karnaubský vosk , arabská guma
Indikačná skupina
Anxiolytikum , centrálne myorelaxans
charakteristika
Guajacuran znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti , má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie . Vo vyšších dávkach tlmí kŕče a napätie kostrového svalstva .
Indikácia
Guajacuran sa používa pri duševnom napätí , úzkosti , tréme , nervozite pred menštruáciou , bolestiach hlavy podmienených duševným napätím a zvýšeným napätím svalov šije . Liek sa používa u detí od 6 rokov a u dospelých .
Kontraindikácie
Guajacuran sa nepoužíva pri precitlivenosti na guajfenezín alebo na niektorú z pomocných látok , pri myasthenia gravis a myastenickom syndrómu .
Prípravok nie je vhodné užívať v tehotenstve a pri dojčení . Prípravok nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov . Deťom od 6 rokov sa podáva Guajacuran iba na odporúčanie lekára .
nežiaduce účinky
Guajacuran sa v odporúčaných dávkach dobre znáša, počas liečby sa môžu zriedkavo vyskytnúť nežiaduce účinky ako nevoľnosť , zvracanie , ospalosť , ľahká svalová slabosť a únava , ojedinele ľahké kožné prejavy alebo prechodné zmeny v krvnom obraze .
Pri prípadnom výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku deťom poraďte s lekárom .
interakcie
Účinky Guajacuranu a iných liekov užívaných súčasne sa môžu navzájom ovplyvňovať . Ide predovšetkým o lieky proti prechladnutiu a bolestiam s obsahom paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej , lieky s tlmivým účinkom na centrálny nervový systém vrátane alkoholu a iné liečivá , ktoré takisto uvoľňujú napätie kostrového svalstva . Účinok Guajacuranu je zvyšuje liekmi s obsahom lítia a magnézia . Ak užívate iné lieky , a to na lekársky predpis alebo aj bez neho , poraďte sa o vhodnosti súčasného užívania Guajacuranu s lekárom a bez jeho súhlasu Guajacuran neužívajte . Pri predpisovaní iných liekov upozornite lekára , že užívate Guajacuran .
Dávkovanie a spôsob použitia
Pokiaľ lekár neodporučí inak , dospelí užívajú 3x denne 1 tabletu , výnimočne 2 - 5x denne 2 tablety s odstupom najmenej 4 hodiny . Maximálna denná dávka je 12 tabliet
Deťom vo veku 6 - 12 rokov sa podáva 1 tableta 1 - 2x denne , deťom vo veku 12 - 15 rokov 1 tableta 2x denne vždy po konzultácii s lekárom . Na upokojenie pri tréme a stavoch úzkosti stačí jednorázovo užiť 1 tabletu 25 - 30 minút pred verejným vystúpením .
Upozornenie
Ak vaše ťažkosti neustupujú počas 3 dní liečby Guajacuranom alebo dôjde k zhoršeniu stavu , obráťte sa na lekára . Pri dlhodobom používaní Guajacuranu je potrebná priebežná kontrola u lekára . Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje .
Liek môže nepriaznivo ovplyvniť činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť , motorickú koordináciu a rýchle rozhodovanie ( napr. vedenie motorových vozidiel , ovládanie strojov , práca vo výškach a pod ) . Túto činnosť môžete preto vykonávať len na základe výslovného súhlasu lekára . Takisto činnosť detí užívajúcich Guajacuran môže byť nepriaznivo ovplyvnená a mala by byť pod zvýšeným dohľadom .
Pri predávkovaní alebo náhodnom požití viacerých tabliet dieťaťom vyhľadajte lekára .
uchovávanie
Liek uchovávajte v suchu pri teplote 10-25 ° C.
Varovanie
Nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale .
Uchovávajte mimo dosahu a detí .
balenie
30 obalených tabliet
Dátum poslednej revízie
25.6.2009

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky GUAJACURAN, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Nespavosť, nervozita a Hlava a psychika. Výrobok hodnotilo 5 zákazníkov a 100 % z nich by ho odporúčalo aj ostatným. GUAJACURAN 200mg 30 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 94234.

EAN: 8594739200432
Značka: GUAJACURAN
ŠÚKL kód: 94234
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Trápi ma: Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Úzkosť, strach, napätie a poruchy spánku
Pre: Pre dospelých
Forma: Tableta
Originálny názov: GUAJACURAN tbl obd 200 mg 1x30 ks
Na stiahnutie: Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú príbalovú informáciu
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Oľga J. 5. 8. 2019 21:28
Produkt je výborný vrelo odporúčam.
Anna K. 21. 9. 2017 21:22
veľmi mi pomohol na uvoľnenie svalstva po dopravnej nehode
David M. 14. 6. 2017 23:48
odporucam mne velmi pomaha

Doplňujúce informácie

EAN: 8594739200432
Značka: GUAJACURAN
ŠÚKL kód: 94234
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Trápi ma: Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Úzkosť, strach, napätie a poruchy spánku
Pre: Pre dospelých
Forma: Tableta
Originálny názov: GUAJACURAN tbl obd 200 mg 1x30 ks
Na stiahnutie: Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú príbalovú informáciu
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia