Espumisan (5 produktov)

Espumisan, problémy s nadýmáním

Hoďte nadúvanie za hlavu

Espumisan® je známy a osvedčený liek používaný na liečbu príznakov zažívacích ťažkostí v dôsledku nadmerného množstva plynu v zažívacom trakte, napr. nadúvanie. Liečivou látkou lieku Espumisan® je simetikon. Simetikon znižuje povrchové napätie bublín plynu, ktoré môžu byť ľahšie vstrebané črevnou stenou alebo odstránené zo zažívacieho traktu normálnou činnosťou čriev.
 

Čo je nadúvanie a kto ním trpí?

Nadúvanie je porucha funkcie zažívacieho traktu. Má za následok zvýšený objem plynov v črevách, čo spôsobuje pocit plnosti a nafúknutého brucha. Nadúvanie a plynatosť môžu postihnúť každého bez ohľadu na vek, životný štýl a zdravotný stav. Aj keď nejde o vážne ochorenie, môžu postihnuté osoby zažiť značné psychické a fyzické nepohodlie. Medzi najčastejšie príznaky patrí pocit ťažkosti, pocit plnosti a nafúknutého brucha, pocit napätia a tlaku, škvŕkanie v žalúdku a črevách.

Espumisan, problémy s nadýmáním, co je nadýmání
Espumisan, problémy s nadýmáním

Espumisan® mäkké kapsuly

Espumisan, problémy s nadýmáním, tobolky, Pomoc při zažívacích potížích

Pomoc pri zažívacích problémoch

Spôsobujú účinný rozpad bubliniek plynu nahromadených v zažívacom trakte.

Espumisan, problémy s nadýmáním, tobolky, Pomáhá zajistít správnou diagnózu

Pomáhajú zaistiť správnu diagnózu

Odporúčané na prípravu pacienta na zobrazovacie vyšetrenie dutiny brušnej.

Dobrá znášanlivosť

Dobrá znášanlivosť

Obsahujú simetikon, ktorý pôsobí lokálne, nie systémovo, takže môžu byť užívané spolu s inými liekmi.

Espumisan, problémy s nadýmáním, tobolky

Jednoduché užívanie

Kapsuly Espumisan® sú malé a ľahko sa prehĺtajú.

Espumisan, problémy s nadýmáním, tobolky

Hoďte nadúvanie za hlavu

Účinná látka simetikon pomáha efektívne odstrániť bublinky plynu z vášho tela, takže sa opäť budete cítiť spokojne kdekoľvek a kedykoľvek.

 

  • vhodné pre dospelých a deti od 6 rokov
  • možnoí užívať v tehotenstve
  • možno užívať dlhodobo
  • kapsuly sú najpredávanejšou formou značky Espumisan na slovenskom trhu


Kúpiť

Espumisan, problémy s nadýmáním
Espumisan, problémy s nadýmáním, kapky

Espumisan® kvapky

Espumisan® kvapky sú perorálne kvapky vhodné aj pre dojčatá, deti a mladistvých. Predstavujú jemnú a účinnú úľavu pre bábätká. Obsahujú simetikon, ktorý sa nevstrebáva zo zažívacieho traktu, táto liečivá látka je vylučovaná z tela v nezmenenej forme.

 Kúpiť

Dojčenská kolika

Kolika sa najčastejšie vyskytuje u dojčiat, preto sa jej tiež hovorí „dojčenská kolika“. Záchvaty koliky sa zvyčajne objavujú večer, bábätko sa nepokojne zvíja a priťahuje k brušku nožičky. Niekedy je bábätko veľmi podráždené a často plače. Dojčenská kolika sa môže vyskytnúť v raných štádiách života bábätka a zvyčajne sa objavuje vo veku niekoľkých týždňov a môže trvať až 5 mesiacov.

Espumisan, problémy s nadýmáním, kojenecká kolika, forma kapek

Prečo majú dojčatá koliku?

Dojčenská kolika sa prejavuje ako podráždenosť, záchvaty nepokoja a dlhší, hlasný plač. Vedci stále hľadajú príčiny dojčenskej koliky. Predpokladá sa, že riziko koliky je dvakrát vyššie u bábätiek, ktorých matky fajčia cigarety. Koliku negatívne ovplyvňujú tiež alergia na bielkoviny kravského mlieka, neznášanlivosť laktózy a stres.

Espumisan, problémy s nadýmáním
Espumisan, problémy s nadýmáním, espumisan easy

Espumisan® Easy

Espumisan® Easy sú granule vyrobené modernou technológiou, ktoré sa nemusia zapíjať tekutinou. Granule majú príjemnú citrónovú príchuť a rýchlo sa rozpúšťajú na jazyku. Simetikon sa tak rýchlo dostáva do zažívacieho traktu a začína pôsobiť. Liek Espumisan® Easy je balený do malých, samostatných vrecúšok, ktoré možno nosiť so sebou a v prípade potreby ich kdekoľvek a kedykoľvek diskrétne užiť.

 Kúpiť

Espumisan, problémy s nadýmáním

Nadúvanie sprevádza rôzne zažívacie poruchy

Nadúvanie často nie je izolovaným príznakom pri zažívacích problémoch. Môže sprevádzať aj ďalšie gastrointestinálne poruchy alebo ochorenia.
 
Špatné trávení

Zlé trávenie

Zácpa

Zápcha

Průjem

Hnačka

Otrava jídlem

Otrava jedlom

Nadúvanie a plynatosť sú často vedľajším účinkom užívania rôznych liekov

Nadúvanie a ďalšie poruchy trávenia sú často vedľajším účinkom užívania rôznych liekov. Dôvody pre nesprávne užívanie liekov sú: nedostatok vedomostí o mechanizme ich pôsobenia, interakcia medzi liekmi a nežiaduce účinky spôsobené liekmi na predpis. Preto je dôležité informovať lekára o všetkých liekoch, ktoré užívate. Nesprávne podávanie a kombinácia liekov bez dohľadu lekára môžu viesť ku komplikáciám liečby a môžu negatívne ovplyvňovať črevnú mikroflóru, ktorá je nevyhnutná pre zdravie, čo môže mať za následok zažívacie poruchy.
 

Prečo Espumisan®?

Nadúvanie a plynatosti sa možno zbaviť nielen úpravou životného štýlu, ale aj užívaním dobre znášaných liekov, ako je Espumisan®. Espumisan® je účinný, dobre znášaný a nemá interakcie s inými liekmi. Ani dlhodobé užívanie nevedie k nežiaducim účinkom. Nevstrebáva sa zo zažívacieho traktu a môže sa užívať dokonca mnoho rokov.*

*Ako pri nových, tak aj pri pretrvávajúcich zažívacích ťažkostiach by ste mali navštíviť lekára. Ten vyšetrí, či netrpíte ochorením, ktoré vyžaduje inú liečbu.

Espumisan, problémy s nadýmáním

Espumisan - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Espumisan ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Espumisan na 98 %
Recenzia produktu: Espumisan na ťažkosti tráviaceho traktu 40 mg 50 kapsúl
4.9 / 129x
Spolehlivý lék
Recenzia produktu: Espumisan comfort 30 ml
4.9 / 129x
Maličkému pomohol super výrobok.
Recenzia produktu: Espumisan L emulzné kvapky 30 ml
4.9 / 8x
Naša povinna vybava k papaniu 😊
Recenzia produktu: Espumisan Easy granulát 14 x 0.8 g
4.9 / 129x
Oblíbený produkt, mívám i s sebou v kabelce. Jednoduché a rychlé použití, brzy přichází úleva. Doma používáme již léta.
Recenzia produktu: Espumisan 40 mg 100 kapsúl
4.9 / 129x
Pro mě vyhovující.