Najtelo Collango hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan citrón 330 g

Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele. Zabezpečuje súdržnosť, …

Zobraziť viac

Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele. Zabezpečuje súdržnosť, pružnosť, elasticitu a regeneráciu pokožky, je hlavnou organickou zložkou chrupaviek, šliach, kĺbov a kostí a nachádza sa tiež v nechtoch či vlasoch.

Môžete mať v pondelok 20. 5.  viac info
2ks skladom
V Pilulka Boxe už v pondelok 20. 5. od 12:00
Pilulka Expresom už v pondelok 20. 5. od 09:00
SUPER CENA PILULKA.SK
11 €
9,27 €
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Nakupujte spoločne
Ušetríte 2,22 €
Najtelo Collango hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan citrón 330 g
+ Smecta vreciek 10 ks
16 €13,78 €
Najtelo Collango hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan citrón 330 g
Hodnotenie produktu 5
plusJamieson Koenzým Q10 60 mg 80 kapsúl
Hodnotenie produktu 5
Ušetríte 1,73 €
Najtelo Collango hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan citrón 330 g
+ Jamieson Koenzým Q10 60 mg 80 kapsúl
28,90 €27,17 €
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 6 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Komfort pri užívaní
100%
Účinnosť
100%
Výhodné balenie
100%

Telo si endogénnou syntézou dokáže vytvárať vlastný kolagén, tento proces však vekom stráca na účinnosti. Aj preto pokožka časom stráca elasticitu, začnú sa vytvárať vrásky, kĺby neznesú takú námahu ako v mladosti, kosti sa ľahšie zlomia.

Vlastnosti

 • Kolagén má veľmi špecifické zloženie aminokyselín a je dokázané, že pravidelným príjmom týchto špecifických aminokyselín sa dokáže znova naštartovať endogénna syntéza nášho vlastného kolagénu
 • Peptan je enzymaticky štiepený tak, aby ponúkal nášmu telu práve tieto špecifické aminokyseliny, v optimálnom pomere a s čo najvyššou biovyužiteľnosťou

Čistý, enzymaticky štiepený kolagén

 • Krása zvnútra – podporuje štruktúru pokožky, zabezpečuje jej elasticitu, pružnosť a hydratáciu, pomáha vlasom a nechtom
 • Šport a špeciálna výživa – prevencia pohybových problémov po fyzickej námahe, podporuje svalovú regeneráciu, redukuje riziko zranení spôsobených nadmerným namáhaním pohybového ústrojenstva
 • Zdravé starnutie – prevencia osteoartritídy, osteopenie, sarcopenie, zdravie kostí, kĺbov, prevencia bolesti krížov, zdravý pohybový aparát,
 • Chudnutie – je to čistý proteín, a tak ako každý proteín zvyšuje pocit nasýtenia

Peptan je enzymaticky hydrolyzovaný kolagén od francúzskej firmy Rousselot. Peptan je unikátny výbornou rozpustnosťou a tým, že je takmer neutrálnej chuti. Práve na tieto dve vlastnosti sa okrem biologickej funkčnosti Francúzi pri vývoji Peptanu zamerali. Práve preto je možné Peptan pridať do akéhokoľvek jedla alebo jednoducho rozpustiť vo vode alebo v akomkoľvek nápoji bez toho, aby ovplyvnil ich chuť a konzistenciu. Peptan je vlajkovou loďou firmy Rousselot, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe želatíny a hydrolyzovaného kolagénu. Účinky Peptanu boli súčasťou mnohých klinických štúdií, o ktorých sa môžete dočítať na stránke www.peptan.com.

Odporúčané dávkovanie

 • Prvé 3 mesiace užívania jednu dávku denne /1 odmerku – 11g/
 • Následne 1 odmerku 11g raz za týždeň rozmiešajte v studenej vode 250ml

Krása zvnútra

Kolagén je hlavnou zložkou pokožky, predstavujúc 70 až 80 % jej suchej hmotnosti. Podporuje jej štruktúru a zabezpečuje jej elasticitu, pružnosť a hydratáciu. Hoci je Peptan súčasťou aj mnohých hydratačných a regeneračných krémov, výskumy ukázali, že naštartovanie endogénnej syntézy nášho vlastného kolagénu je pre pokožku podstatne účinnejšie. Ukázalo sa, že pravidelný denný príjem Peptanu vylepší štruktúru pokožky a jej vzhľad už za jeden mesiac.

Zdravé starnutie

Osteoartritída je ochorenie kĺbov charakterizované degeneratívnym poškodením kĺbovej chrupavky. Podľa WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) až 10 % mužov a 18 % žien po päťdesiatke trpí osteoartritídou. Významné zlepšenie zdravia kĺbov po pravidelnom užívaní Peptanu bolo dokázané klinickými testami.

Osteopénia sa používa na označenie nízkej hustoty kostnej hmoty, čo zvyšuje riziko aj náhodných zlomenín. Osteopénia je začiatočným štádiom osteoporózy. Až 90 % organickej hmoty kostí tvorí kolagén. Peptan stimuluje v kostiach produkciu kolagénu kostnými bunkami osteoblastami, čo vedie k rastu nového kostného tkaniva. Tento účinok sa prejaví pri pravidelnom užívani 8 – 10 g Peptanu denne.

Sarcopenia je strata svalovej hmoty podmienená vekom a je spojená s nárastom tukového tkaniva a stratou sily. Konzumácia adekvátneho množstva proteínov je kľúčovou pri potláčaní sarcopenie. Viacero štúdií ukázalo, že Peptan, ako čistý proteín, ktorý je ľahko stráviteľný a absorbovateľný, podporuje svalovú regeneráciu a má preventívny účinok proti strate svalovej hmoty.

Šport a špeciálna výživa

Proteíny sú kľúčové pre budovanie svalovej hmoty a regeneráciu svalstva po športovom výkone. Peptan je ľahko stráviteľný, rýchlo absorbovateľný, s vysokou biovyužiteľnosťou. Oproti iným typom proteínov navyše v roztoku nevytvára takmer žiadnu viskozitu (nápoje nezahusťuje) a je neutrálnej chuti, takže sa dá bez problémov užívať aj v pomerne vysokých koncentráciách. Peptan obsahuje až 20 % glycínu a 8 % arginínu, kľúčových aminokyselín pre tvorbu kreatínu, ktorý je v tele nevyhnutný pri športových výkonoch vysokej intenzity, pretože úzko súvisí so zásobovaním tela energiou. Peptan navyše redukuje riziko zranení spôsobených nadmerným namáhaním pohybového ústrojenstva.

Chudnutie

Peptan je čistý proteín, obsahuje 0 % tuku a 0 % sacharidov. Proteíny sú známe tým, že zvyšujú pocit nasýtenia, čím pomáhajú znížiť príjem potravy. Štúdie ukázali, že Peptan je z tohoto pohľadu ešte účinnejší ako proteíny z iných zdrojov (kazeín, sója alebo srvátkový proteín). Peptan môže mať významný dopad na kontrolu apetítu, hlavne keď je kombinovaný s inými proteínmi a zníženým príjmom tukov a cukrov.

Kolagén pridávaný do kozmetických prípravkov veľmi účinne pomáha hydratovať pokožku a predchádzať starnutiu.
Kolagén, ktorý obsahujú potravinové doplnky, želatínové cukríky, aspiky, tlačenky apod. Slúžia ako výživa kĺbov, väzív a napomáha zvyšovaniu pevnosti chrupaviek.

Tento prípravok obsahuje:

 • Hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan ™, FRA, vitamín C ako kyselina askorbová, prírodná aróma, glykozidy, stevioly,citrát zinočnatý, tartazín- môže mať nepriaznivé účinky na činnosť a pozornosť detí

Kolagén a kyselina askorbová sú dôležité pre zdravie pokožky, spojivového tkaniva a pohybového aparátu. S pribúdajúcim vekom sa ich tvorba postupne znižuje, preto je vhodné ich dopĺňať. Prispievajú k udržaniu pružnej a sviežej pleti, podporujú hydratáciu pokožky, pozitívne ovplyvňujú jej hebkosť a elasticitu.

Kolagén je základnou stavebnou hmotou spojivových tkanív, teda aj chrupavky. Rybí kolagén Peptan ™ nezaťažuje tráviaci systém a je veľmi dobre vstrebateľný.

Kyselina askorbová je telu vlastná látka, ktorá sa nachádza vo všetkých živých organizmoch. Je súčasťou spojivových a nervových vlákien, vo veľkom množstve sa nachádza v očnom sklovci, v kĺbovom maze a v koži. Vypĺňa medzibunkový priestor kožných buniek, udržuje ich pevnosť a pružnosť.

Vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí, chrupaviek, zubov, kože a ciev. Má kladný vplyv na obranyschopnosť organizmu, na činnosť nervovej sústavy, podieľa sa na ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, je užitočný v boji s únavou.

Tento prípravok sa odporúča ženám aj mužom v zrelom veku, je vhodné užívať ho počas 4 až 8 týždňov. S vekom pokožka stráca schopnosť regenerácie a prirodzenej produkcie kolagénu, čo vedie k strate jej pevnosti a k tvorbe vrások.

Kolagén je nevyhnutnou bielkovinou tela všetkých cicavcov. Jeho dostatočné množstvo zaisťuje správnu funkciu väzív, kĺbov, chrupaviek, elasticitu pokožky aj perfektný stav nechtov, vlasov a čiastočne aj zubov.

Pre svoj omladzujúci efekt sa odporúča ženám aj mužom stredného veku – zlepšenie je viditeľné po 4 až 8 týždňoch pravidelného užívania.

Priemerná výživová hodnota v 100 g výrobku

 • Energetická hodnota: 328 kcal/ 1373,3 kJ
 • Tuky: 0 g
 • Sacharidy 0 g, z toho cukor je 0g
 • Soľ: 0g
 • Bielkoviny: 82 g
 • Vitamín C (ako kyselina L-askorbová) 4545 mg
 • Zinok: 136 mg
 • Sodík: 1136 mg
 • Hydrolyzovaný kolagén Peptan: 90000 mg

Priemerná výživová hodnota v jednej dávke 11 g

 • Energetická hodnota: 36 kcal/ 151 kJ
 • Tuky: 0 g
 • Sacharidy 0 g z toho cukor je 0 g
 • Soľ: 0 g
 • Bielkoviny: 9 g
 • Vitamín C (ako kyselina L-askorbová) 500 mg
 • Zinok: 15 mg
 • Sodík: 125 mg
 • Hydrolyzovaný kolagén Peptan: 10000 mg

Kto tento prípravok ocenia?

 • Zrelé ženy, ktoré sa chcú starať o svoj zovňajšok, chcú si čo najdlhšie udržať pružnú a sviežu pleť (pritom nechcú investovať do plastických operácií alebo sa bojí radikálnych zákrokov)
 • Muži stredného veku, ktorí by radi trochu spomalili utekajúci čas
 • Seniori, lebo takto budú nielen starať o kĺbový aparát, ale zároveň zmierni vonkajšie príznaky starnutia (vrásky, suchá tenká koža, hnedé škvrny)
 • Športovci a fyzicky aktívne osoby kvôli kvalitnému zdroju ko-Lagen
 • Ľudia s kožnými problémami, suchou pokožkou
 • Osoby, ktoré dajú prednosť tomuto hovädziemu kolagénu, lebo odmietajú konzumovať hovädzí alebo bravčový kolagén
 • Všetci, ktorí hľadajú vhodný darček pre svojich blízkych
 • Zvedaví ľudia, ktorí ho chcú jednoducho vyskúšať “na vlastnej koži”
 • Rybí kolagén Peptan ™ nezaťažuje tráviaci systém, je dobre vstrebateľný prostredníctvom sliznice tenkého čreva a jeho účinok je potvrdený mnohými klinickými štúdiami
 • Kyselina askorbová je telu vlastná látka, ktorá vypĺňa medzibunkový priestor kožných buniek a kolagénových vlákien, udržuje ich pevnosť a pružnosť

Upozornenie

Skladujte na suchom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Minimálna trvanlivosť do:viď na balení !Nie je určený deťom. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie! Nenahradzuje pestrú vyváženú dennú stravu! Nie je vhodný pre tehotné a dojčacie ženy.

Informácia pre alergikov

 • Môže obsahovať mlieko, vajca,glutén, sóju, arašidy a iné orechy ryby

Krajina pôvodu

 • Maďarsko

Skúste tiež ostatné výrobky značky Najtelo, ktoré sú v kategóriách Výživové doplnky, Zdravý pohyb a šport a Kĺbová výživa. Produkt ohodnotilo 6 zákazníkov a 100 % z nich ho odporúča. Produkt je teraz v zľave 15 %. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Kolagén.

Upozornenie:
Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
EAN5999882071572
ZnačkaNajtelo
Forma  Prášok
Vlastnosti  Hydratačný  S príchuťou
Na čo je doplnok  Na chudnutie  Na podporu imunity  Na kĺby a šľachy  Na ochranu pred oxidačným stresom  Na pevné nechty  Na zdravé vlasy  Na zdravú kožu
Veľkosť balenia330 g
Originálny názovCollango hovadzi hydrolyzovany kollagen PEPTAN citrón 330g