Chinínové šampóny (5 produktov)

Vypadávanie vlasov je prirodzený proces obnovy vlasov, kedy denne prídeme o desiatky až stovky vlasov. Tomu hovoríme zdravé vypadávanie vlasov a týka sa vo väčšej či menšej miere každého z nás. Vlasy majú svoju životnosť, kedy rastú v priemere 3 …

Zobraziť viac

Vypadávanie vlasov je prirodzený proces obnovy vlasov, kedy denne prídeme o desiatky až stovky vlasov. Tomu hovoríme zdravé vypadávanie vlasov a týka sa vo väčšej či menšej miere každého z nás. Vlasy majú svoju životnosť, kedy rastú v priemere 3 roky, potom sa rast spomalí, dochádza k niekoľkomesačnej príprave na vypadnutie vlasu a tvorbu nového. Vlas je vo fáze rastu pevne usadený do folikulu a je ťažké ho vytrhnúť, ale keď vlas nerastie a pripravuje sa na nahradenie novým, povolí a vypadne sám - najčastejšie pri česaní alebo umývaní hlavy. Akonáhle nám ale začnú padať vlasy viac, než je obvyklé, mali by sme sa zamerať na príčinu, ktorých môže byť niekoľko. Vyskúšať môžete šampóny pre rast vlasov, ktoré aktivujú vlasové korienky, napríklad chinínové šampóny Milva, Klorane alebo doplnky stravy Venira.

Čo sú chinínové šampóny?

Účinok chinínových šampónov je postavený na prírodnej účinnej látke chinín (prírodný extrakt z kôry chinínovníka). Redukujú alebo úplne zastavujú vypadávanie vlasov a urýchľujú ich rast, stimulujú krvný obeh pokožky hlavy a zlepšujú mikrocirkuláciu, upevňujú vlasové folikuly a dodávajú im novú silu k rastu. Pre maximálny účinok používajte v kombinácii s chinínovú vlasovou vodou. Určené pre každodenné dlhodobé používanie.

Nadmerné vypadávanie vlasov:

Za nadmerným vypadávaním vlasov, ktoré sa prejavuje rednutím vlasov po celej hlave, môže byť niekoľko príčin, medzi ktoré patrí napríklad stres, ochorenie alebo hormonálne zmeny. Najjednoduchším a najčastejším krokom je zvoliť správnu vlasovú kozmetiku, do ktorej spadajú šampóny proti vypadávaniu, medzi všeobecne najobľúbenejšie sa radia Milva šampóny a Alpecin.

Stabilizácia a podpora rastu nových vlasových folikul môže trvať tri až štyri mesiace. Ak problém s nadmerným vypadávaním pretrváva, je nutné problém riešiť s odborníkom, ktorý prípadne vylúči závažnejšie ochorenia a s ním spojené ťažkosti s vypadávaním vlasov.

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

  • Stres
  • Užívanie liekov
  • Hormonálne zmeny
  • Nedostatok železa
  • Choroba
  • Alergické reakcie
  • Alopécia (najčastejšie u mužov)

Vypadávanie vlasov u žien:

Nadmerné vypadávanie vlasov u žien je väčšinou spojené s hormonálnou nerovnováhou pri menopauze alebo po pôrode. Ďalšou príčinou môžu byť nadmerne utiahnuté vrkoče/copy, kedy dochádza k oslabovaniu vlasovej línie a zaťažovaniu vlasových korienkov, hlavne v prípade častého nosenia takýchto účesov. Za nadmerným vypadávaním vlasov môže byť aj dedičnosť alebo choroba - otrava ťažkými kovmi, autoimunitné ochorenie alebo dôsledok liečby rakoviny.

Vypadávanie vlasov u mužov:

Najčastejšou príčinou problému vypadávania vlasov u mužov je dedičnosť, môže k nemu dochádzať v každom veku v rôznom rozsahu. Mužská "plešatosť" je spojená aj s hormónmi, kedy dochádza k úbytku štice v prednej línii a na temene, môžu ňou trpieť tiež ženy. Ďalšou príčinou môže byť stres, ochorenia a ďalšie.

Než teda začnete s kúrou proti vypadávaniu vlasov, je dobré zistiť príčinu, prípadne sa poradiť v lekárni.

Zákazníci si najviac obľúbili značky Klorane. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Klorane Šampón s chinínom a BIO plesnivcom alpínskym 400 ml.

Klorane Šampón s chinínom a BIO plesnivcom alpínskym 400 ml

Môžete mať už dnes
Akcia: ZĽAVADarček: Pri nákupe nad 69 € získate darček v hodnote 7,90 € úplne ZDARMA

Klorane Šampón s chinínom a BIO plesnivcom alpínskym 200 ml

Môžete mať už dnes
Akcia: ZĽAVADarček: Pri nákupe nad 69 € získate darček v hodnote 7,90 € úplne ZDARMA

Milva ŠAMPÓN ŽENŠEŇ A CHINÍN 200 ml

Môžete mať už dnes
Darček: Pri nákupe nad 69 € získate darček v hodnote 7,90 € úplne ZDARMA

Milva Šampón Kofeín a Chinín 200 ml

Môžete mať už dnes
Darček: Pri nákupe nad 69 € získate darček v hodnote 7,90 € úplne ZDARMA

Milva Šampón Chinín forte 200 ml

Môžete mať už dnes
Darček: Pri nákupe nad 69 € získate darček v hodnote 7,90 € úplne ZDARMA
Banner
Chinínové šampóny - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Chinínové šampóny ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Chinínové šampóny na 92 %
Recenzia produktu: Klorane Šampón s chinínom a BIO plesnivcom alpínskym 400 ml
5 / 3x
OK
Recenzia produktu: Milva Šampón Kofeín a Chinín 200 ml
4.8 / 17x
Zakoupeno jako dárek
Recenzia produktu: Milva Šampón Chinín forte 200 ml
4.7 / 31x
Vlasy se mi změnily k nepoznání při delším používání ❤️❤️... Mohu jen doporučit. Používám delší dobu a mohu říct ze opravdové funguje..
Recenzia produktu: Aroma Šampón proti vypadávaniu vlasov Chinín & kofeín 400 ml
4.6 / 5x
Používám poprvé, tak ještě žádné zkušenosti za pár dní nemám.
Recenzia produktu: Milva Šampón Chinín BIG 500 ml
4.6 / 50x
produkt som ešte neskušala
Recenzia produktu: Milva Šampón Chinín 200 ml
4.5 / 14x
Vlasy jsou po něm vysušené, rychlejšího růstu jsem si ani po několika měsících užívání nevšimla
Recenzia produktu: Milva ŠAMPÓN ŽENŠEŇ A CHINÍN 200 ml
4.2 / 6x
Nič moc

Pozrite sa na produkty z kategórie Chinínové šampóny zoradené od najlepšie hodnotených. V kategórii Chinínové šampóny nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov. Pozrite sa na produkty z kategórie Chinínové šampóny zoradených od najpredávanejších.