Zovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom 2 g

Zovirax krém na liečbu oparov obsahuje dvojité zloženie, ktoré bráni množeniu …

Zobraziť viac

Zovirax krém na liečbu oparov obsahuje dvojité zloženie, ktoré bráni množeniu vírusu a zmierňuje zápal. Vďaka čomu Zovirax krém na opary zastavuje tvorbu pľuzgierov a urýchľuje proces hojenia.

Môžete mať už dnes  viac info
5ks skladom
V Pilulka Boxe už dnes od 19:00
Pilulka Expresom už dnes od 15:00
15,90 €
Cena za 10 g: 79,50 €
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Nakupujte spoločne
Zovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom 2 g
Hodnotenie produktu 4.2
plusNizoral šampón 2% 60 ml
Hodnotenie produktu 4.8
Zovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom 2 g
+ Nizoral šampón 2% 60 ml
27,80 €
Zovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom 2 g
Hodnotenie produktu 4.2
plusFlector náplasť 10 ks
Hodnotenie produktu 4.8
Zovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom 2 g
+ Flector náplasť 10 ks
31,80 €
4.2
Zákazník odporúča

80% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 5 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Účinnosť
60%
Má výhodné balenie
50%
Komfort pri užívaní
80%
Zovirax DUO

Zovirax DUO

Dvojité zloženie Zovirax DUO kombinuje antivírusovú a protizápalovú zložku. Zastaví šírenie vírusu a skráti čas hojenia. Pomáha znížiť pravdepodobnosť, že sa opar rozvinie do pľuzgierikov.

Zastaví šírenie vírusu

Prvé príznaky

Zahájte liečbu čo najskôr, len čo sa objavia prvé známky alebo príznaky oparu (napr. brnenie, začervenanie alebo svrbenie).

Zastavte šírenie

Snažte sa oparu nedotýkať. Ak sa vám vytvorí pľuzgierik, nedotýkajte sa ho viac, ako je nevyhnutné, aby ste nerozšírili infekciu na inú časť tela alebo do očí. Ak sa ho dotknete, po dotyku si umyte ruky. Vírus totiž môžete šíriť prstami.

Nešetrite a nevynechávajte

Krém aplikujte počas dňa päťkrát denne 5 dní (teda približne každé 3 – 4 hodiny). Krém sa nanáša v dostatočnom množstve na celé postihnuté ložisko a jeho okolie (s presahom asi pol centimetra na okolitú zdravú kožu).

Použitie

Krém je vhodný pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Nepoužívajte liek dlhšie ako 5 dní. Ak sa po 5 dňoch po ukončení liečby nebudete cítiť lepšie alebo ak sa vám priťaží, musíte sa poradiť s lekárom.

 Zastavte šíření oparu

Fáza svrbenia

V prvej fáze zaznamenáte objavenie sa prvých symptómov. Pocit svrbenia väčšinou trvá niekoľko hodín a zasiahnutá oblasť môže sčervenať a opuchnúť. TIP: V tejto fáze sa odporúča začať liečbu.

Fáza pľuzgierikov

V tejto fáze si môžete všimnúť ako začína vznikať pľuzgierik. Najprv uvidíte malé bolestivé pupienky, ktoré sa môžu množiť a zväčšovať. Tekutina v nich obsahuje milióny vírusových častíc. TIP: Ak sa vám vytvorí pľuzgierik, nedotýkajte sa ho viac, ako je nevyhnutné, aby ste nerozšírili infekciu na inú časť tela alebo do očí.

Fáza chrasty

Táto fáza nastáva, keď opar vyschne a utvorí sa chrasta. Opar sa pod ňou hojí, ale ako sa chrasta zmenšuje, môžu sa na nej vyskytnúť drobné praskliny s tendenciou krvácania. TIP: Nechajte chrastu samovoľne odpadnúť, jej zlupnutie môže zanechať jazvu.

Fáza hojenia

Ako začne chrasta odpadať, koža pod ňou zostane suchá, takže môžeme vidieť zvyškový opuch a ružovkastú pokožku.

pomáha brániť rozvoju oparu

Je klinicky preukázané, že Zovirax Duo pomáha brániť rozvoju oparu do štádia pľuzgierikov Oparu sa nemôžete zbaviť nadobro, ale môžete zastaviť vývoj pľuzgierika. Zovirax Duo je jedinečný krém, ktorý sa jednoducho používa a bola tiež klinicky preukázaná jeho schopnosť zastaviť postup oparu do štádia pľuzgierikov, ak sa aplikuje už pri prvých príznakoch brnenia. Skráti čas hojenia, pokiaľ sa opar už rozvinul (v porovnaní s krémom bez liečivej látky).

Zastavte šírenie oparu

Nedotýkajte sa. Snažte sa oparu nedotýkať. Ak sa ho dotknete, po dotyku si umyte ruky. Vírus totiž môžete šíriť prstami.
Nešírte. Všetko, čo prišlo do styku s vaším oparom, môže byť potenciálnym prenášačom vírusu. Nedeľte sa teda o uteráky, riad, hrnčeky, slamky alebo rúž. Vyhnite sa priamemu kožnému kontaktu. Vyhnite sa bozkom, najmä deťom a novorodencom.
Rozoznajte prvotné príznaky. Medzi prvotné príznaky infekcie patria brnenie, začervenanie alebo svrbenie. Keď príznaky rozpoznáte, odporúča sa začať liečbu čo najskôr.
Vyhnite sa spúšťačom. Vírus zostáva vo vašom tele skrytý, ale niektoré spúšťače ho môžu prebudiť a spôsobiť výskyt oparu. Najčastejšími spúšťačmi sú únava, stres, horúčka, nádcha či chrípka.

Zastavte šírenie oparu
Verte expertom

Verte expertom

Až 67 %* populácie si v sebe nesie vírus HSV-1 formu Herpes simplex, ktorý spôsobuje opary. Neliečený opar zvyčajne postupuje cez jednotlivé fázy v priebehu 7 – 10 dní, niekedy to môže trvať až dva týždne. Zostaňte sebaistý aj s oparom. Dvojité zloženie Zovirax DUO kombinuje antivírusovú a protizápalovú zložku. Zastaví šírenie vírusu a skráti čas hojenia. Pomáha znížiť pravdepodobnosť, že sa opar rozvinie do pľuzgierikov. – *https://www.pa­ho.org/hq/index­.php?…

Dávkovanie:

Zovirax Duo sa nanáša 5-krát denne 5 dní približne každé 3 – 4 hodiny počas dňa. Liečba sa má začať čo najskôr po objavení prvých znakov a príznakov infekcie (napr. brnenie, začervenanie alebo svrbenie). Krém sa nanáša v dostatočnom množstve na celé postihnuté ložisko a jeho okolie (s presahom asi pol centimetra na okolitú zdravú kožu). Pred a po aplikácii krému si dôkladne umyte ruky, aby ste zabránili zhoršeniu oparu alebo nakazeniu niekoho iného.

Upozornenie:

Nepoužívajte Zovirax Duo:

 • keď ste alergický(á) na aciklovir, valaciklovir, hydrokortizón alebo na iné zložky lieku (uvedené v časti 6)
 • na akékoľvek kožné infekcie iné ako opar
 • Zovirax Duo používajte iba na opary na perách a na pokožke v okolí pier

Ak trpíte závažnými opakujúcimi sa oparmi, poraďte sa so svojím lekárom, aby mohol vylúčiť prípadné iné základné ochorenie.
Nepoužívajte Zovirax Duo:

 • do očí, úst, nosa alebo na genitálie
 • na liečbu genitálneho herpesu
 • ak váš imunitný systém nepracuje tak, ako by mal, alebo ak vám bola diagnostikovaná porucha imunitného systému
 • pod akýkoľvek krycí materiál, ako sú náplasti alebo náplasti na opary

O správnom použití liekov sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Zovirax Duo 50 mg/g + 10 mg/g krém obsahuje aciklovir a hydrokortizón. Liek na vonkajšie použitie.
V prípade otázok kontaktujte, prosím, GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, e-mail: cz.info@gsk.com. Prípadné nežiaduce účinky, prosím, hláste na cz.safety@gsk.com.
Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované skupinou spoločností GSK. © 2020 skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie.
Aktualizované dňa: 1. 7. 2020 PM-CZ-ZOV-20–00003

Pozrite tiež ostatné produkty značky Zovirax, ktoré nájdete v kategóriách Dermatológia, Lieky a Lieky na hojenie rán a vredov. Tovar hodnotilo 5 zákazníkov a 80 % z nich ho odporúča. Zovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom 2 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 5134A. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Lieky na hojenie rán a vredov.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN8590335009080
ZnačkaZovirax
ŠÚKL kód5134A
ATCD06BB53
Cesta podania  Dermálne - na pokožku
Forma  Krém
Pre  Pre dospelých
Trápi ma  Opary
Veľkosť balenia2 g
Vek>12 rokov
Režim výdaja  Voľnopredajné HVLP
Originálny názovZovirax Duo krém pri liečbe oparov na pere s aciklovirom a hydrocortisonom, 2 g
Na stiahnutiePríbalová informácia

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky