Wolfberry Xantanová guma, 1 x 100 g

Xantánová guma zlepšuje kvalitu pečiva a pôsobí ako emulgátor a prírodný …

Zobraziť viac

Xantánová guma zlepšuje kvalitu pečiva a pôsobí ako emulgátor a prírodný stabilizátor. Vynikajúci nie len pre prípravu bezlepkových pokrmov.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

    Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

    Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

    Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 3 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Xantánová guma je hydrokoloidný, takže na seba dobre viaže vodu. Táto jej vlastnosť sa využíva predovšetkým pri náhrade lepku, pretože pomáha zlepšovať vlastnosti cesta vyrábaného z bezlepkových surovín. Pečivo sa s xantánom omnoho menej drobí, lepšie drží tvar, ale hlavne vydrží ďaleko dlhšie vláčnejšie.

Xantán môžete používať ako pri klasickom pečení, tak pri príprave pečiva v domácej pekárni. Pridáva sa zamiešaný do múky a môže sa použiť nie len do kysnutého cesta, ale napríklad aj do lineckého, piškótového, treného, odpalovaného, alebo lístkového cesta.

Pri príprave bezlepkových výrobkov sa dáva 1 až 2 g xantánovej gumy na 1 kilogram všetkých suchých hmôt použitých pri príprave cesta. Hotové výrobky, a to nie len pre celiatikov, zostávajú s xantánovou gumou omnoho dlhšie krehké, čerstvé a pomalšie vysychajú.

Xantán sa ale dá použiť aj pri príprave dressingov, mäsových štiav a omáčok, pri zaváraní mäsa, domácej výrobe šunky, zmrzliny, alebo dokonca cukroviniek, ktoré budú mať konzistenciu “gumových medvedíkov“.

Skladovanie

Skladujte v suchu a tme.

Krajina pôvodu

Čína.

Zloženie

Xantanová guma (E415) 100%. Nahrádza funkciu lepku u bezlepkového pečiva.

Pozrite tiež ďalšie produkty značky Wolfberry, ktoré sú v kategóriách Bezlepkové potraviny, Potraviny a Bezlepkové kaše. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Bezlepkové kaše.

EAN8594158032768
ZnačkaWolfberry
Veľkosť balenia1 x 100 g
Alergeny  Bez lepku
Forma potravín  Sypká zmes
Originálny názovXantanová guma 100 g Wolfberry