chudnutie-s-usmevom
Keto, paleo, raw, nízko sacharidová, nízkotuková, podľa krvných skupín, sacharidové vlny, dash, krabičková, Dukanova, hrsťová, Atkinsonova, zónová, life choice, delená strava, bodová diéta a môžeme pokračovať ďalej… Toľko druhov rôznych diét a všetky sľubujú, že sú najúčinnejšie. Ktorá ale je najvhodnejšia pre vás a kedy je vôbec dobré začať chudnúť?
deficit

Kalorický deficit

Pokiaľ je vaším cieľom zhodiť pár kíl a spáliť tuk, musíte sa dostať do kalorického deficitu. Vaše telo tak bude pri výdaji energie siahať do vlastných zásob a využívať energiu z uložených tukov.

Cvičte s Katkou z pilulky a zistite viac o redukčných diétach
Cvičte s Kačkou z Pilulky a zistite viac o redukčných diétach

Starostlivo vyberajte zdroje živín

Pri redukčnej diéte je potrebné naozaj starostlivo vyberať potraviny. Vyberajte len tie, ktoré majú menej energie a viac vlákniny a ďalších bioaktívnych látok dôležitých pre fungovanie metabolizmu.

živiny
Spalovače

Spaľovače tukov

 

Poznáte to. Chcete schudnúť, trápite sa diétami, odopierate si obľúbené dobroty, ale chcený efekt sa nie a nie dostaviť, nehovoriac o jojo efekte. Pokiaľ sa snažíme o redukciu váhy, bez spaľovačov tukov (doplnkoch stravy) a kvalitného tréningu, to pôjde ťažko. Ale so správnym režimom môže byť chudnutie jednoduchšie, rýchlejšie a bez zbytočného trápenia sa hladom. Nové trendy v zhadzovaní kíl sú účinné, zdravé a pomáhajú.

GymBeam Synefrín 90 tabliet

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Ktoré redukčné diéty fungujú?

Redukčné diéty popisujú rôzne špeciálne účinky na zvýšenom spaľovaní tukov, ako ketóza, sacharidové vlny, zvýšenie bazálneho metabolizmu a prerušovaním stravy alebo efektívnejšom spaľovaní vďaka rôznym spaľovacom. Vyzerá to, že každá redukčná diéta funguje na základe mnohých rôznych mechanizmov, akými spaľujú tuk a prispievajú k poklesu hmotnosti. V skutočnosti majú ale tieto diéty mnoho spoločeného. Presvedčte sa o tom.

nízkosacharid

Nízkosacharidová diéta

Začiatky s nízkosacharidovou diétou môžu byť naozaj náročné, ale vôbec to nie je o hladovaní. Práve naopak. Súčasťou nízkosacharidové diéty sú tuky, o ktorých si často myslíme, že nemôžu byť súčasťou diét. Naopak je potrebné prehodnotiť význam sacharidov, ktorých máme v strave zbytočne veľa.

Redukčné diéty fungujú všetky na rovnakom princípe, a to na tvorbe kalorického deficitu, pričom sa medzi sebou jednotlivé diéty líšia iba v tom, akým spôsobom je dosiahnutý kalorický deficit.

jest
keto

Ketonová (proteínová) diéta

Ketonová diéta je predovšetkým zo začiatku veľmi náročná. Je založená na princípe zvyšovania príjmu bielkovín a tukov a skutočne veľmi výraznom obmedzení sacharidov. Pri znížení množstva sacharidov nastane zhruba po 2–3 dňoch vytúžený stav zvaný Ketóza. Znamená to, že telo vyčerpá zásoby glykogénu v črevách, z ktorých získava energiu pre činnosť svalov, mozgu, srdca a ďalších vnútorných orgánov. Telu tak neostane nič iného, než vyrábať energiu rozkladom tukových buniek.

dsf
p

Prerušovaný pôst

 

Prerušovanému hladovaniu, ktoré v angličtine nájdete pod pojmom intermittent fasting, má mnoho spôsobov prevedenia, ale stále ide o to isté: časť dňa jesť a v ďalšej časti dňa hladovať. Prirodzene ho drží každý z nás, pokiaľ sa teda nebudíte v noci s tak silným hladom, že vás donúti vstať z postele a vyplieniť chladničku. Len si možno dávajte posledné jedlo o ôsmej a raňajkujete už po šiestej. Pri prerušovanom pôste sa, samozrejme, drží dlhšia časová medzera bez jedla: od najpopulárnejších 12 až po 36 hodín.

sdf
dukanova

Dukanova diéta

Dukanova diéta spočíva v príjme produktov s vysokým množstvom bielkovín a s obmedzeným prísunom sacharidov. V Dukanovej diéte je najdôležitejšie prísne dodržovať tieto makro živiny.

dsf

Doprajte svojmu telu aj dávku vitamínov a minerálov

GymBeam Multivitamín Vitality Complex unflavored 120 tabliet

GymBeam Multivitamín Vitality Complex unflavored 120 tabliet

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.
GymBeam Vitamin D3+K1+K2 Forte 120 kapsúl

GymBeam Vitamin D3+K1+K2 Forte 120 kapsúl

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

GymBeam Vitamín C + zinok 120 tabliet

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.